0
im-ante-g3

mala pomoć u vezi spuštanja

Recommended Posts

eh, ovako dobio sam nove prednje amortizere na poklon, i stavio sam kratke opruge, zadnji su mi bili solidni amortizeri, i danas sam sve premontirao, zadovoljavajuće je se spustio, ali ostao mi je naprijed centimetar viši nego nazad što mi oči para, eh sad imali koje riješenje da naprijed još padne taj centimetar netreba više, dosta sam se danas raspitivao o tome i čuo sam da će dobiti taj cenat dok se malo amortizeri razgrade jer su novi a i da se može skratiti malo odbojna guma naprijed da padne taj centimetar, mada mi se to sve suludo čini,, ima li itko ideju šta da radim, nepada mi napamet nešto opet raskopavati, a i odmah sam centrira trap ?! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaš prvo vidjeti da ti ne stoji amortizer na odbojnoj gumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trebaš prvo vidjeti da ti ne stoji amortizer na odbojnoj gumi.

pa zato sam i rekao da mi je to suludo, kao reka mi momak koji se "kuži" u te stvari, pa me samog zbunio :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakse ti je da ispilis pola kruga oprugu i odmah ce ti auto pasti za taj 1 cm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može otpiliti i pola opruge , ako mu je nasjeo na odbojnu gumu , neće ići dolje.

 

 

Mk3 amortizer ima puno duže tijelo amortizera iznad tanjura kamo dosjeda opruga nego Mk2 amortizer.

I čim je opruga više od -3cm , nasjeda na odbojnu gumu.

 

Tako da je najbolje na Mk3 staviti amortizere od Mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlakse ti je da ispilis pola kruga oprugu i odmah ce ti auto pasti za taj 1 cm!

Odi počini suicid!

Najlakše!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odi počini suicid!

Najlakše!

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odi počini suicid!

Najlakše!

 

''sportske opruge'' možeš slobodno kratiti (na dnu , ''mrtve'' zavoje) dok god je amortizer drži napetu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Može otpiliti i pola opruge , ako mu je nasjeo na odbojnu gumu , neće ići dolje.

 

 

Mk3 amortizer ima puno duže tijelo amortizera iznad tanjura kamo dosjeda opruga nego Mk2 amortizer.

I čim je opruga više od -3cm , nasjeda na odbojnu gumu.

 

Tako da je najbolje na Mk3 staviti amortizere od Mk2

to je, izgleda da su amortizeri od novije godine, da su od starije sigurno bi bio taman, a po tome, možda čak bi dobio taj cenat ako malo skratim odbojnu gumu?? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odi počini suicid!

Najlakše!

 

ne kuzim cemu takav komentar??

na sportskim oprugama lezi par krugova jedan na drugome, tako da se nista nemijenja kada se otpila pola kruga ili krug.

kao sto je petar rekao tribas vidit jeli auto na odbojnim gumama. i ako je stari tip lezaja amortizera imas kupiti casice za opruge oko 1-1,5cm nize nego tvornicke, tako da se sa tim taman dobije ta razlika koju ima vecina sportskih opruga (zadnji kraj nizi od prednjeg).

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.pregledati da nije na legao na odbojne pa ih skratiti

2.srezati oprugu na dnu jer svejedno par krugova lezi

3.naci case za amortizere sto su plice

 

Ili malo podici zadnji kraj..(sa plastikom,objasnim ako bude potrebno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo taman sam srezao odbojnu gumu za 2 cm i taman je legao a udobnost malo bolja, sad sam prezadovoljan a i trebao bi još pola centa past dok se amortizeri malo razigraju, jer su novi, hvala na pomoći :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu baš udobnosti ako je bio na odbojnoj gumi i ti je srezao i on pao za toliko što znači da je opet na njoj :) tu je udobnost ravna TAMu 110ki tojest nit nemaš amortizacije pa bi ti savjetovao kraće amortizere jer taj setup koji sad imaš je ko da si zavario cijev od skele umjesto amortizera i opruge :D

Ili bar te odbojne gume skrati maximalno ostavi tek toliko da ne tuče u kraj da te opruge dobiju bar neku svrhu... a amortizere si ionako dobio na poklon ;) pa dok traju traju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nema tu baš udobnosti ako je bio na odbojnoj gumi i ti je srezao i on pao za toliko što znači da je opet na njoj :) tu je udobnost ravna TAMu 110ki tojest nit nemaš amortizacije pa bi ti savjetovao kraće amortizere jer taj setup koji sad imaš je ko da si zavario cijev od skele umjesto amortizera i opruge :D

Ili bar te odbojne gume skrati maximalno ostavi tek toliko da ne tuče u kraj da te opruge dobiju bar neku svrhu... a amortizere si ionako dobio na poklon ;) pa dok traju traju

ma nije neka sad udobnost ali je malo bolja nego prije, ja sam zadovoljan i mislim da nisam puno naštetio, momak što mi je radio isto je sebi radio i normalno je godinama je trajalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da sam dao neprimjereni komentar i u pravu ste totalno jer sam nasrao bez da sam u biti rekao išta,maligani i moj pijani mozak,moje isprike :palacd ...

 

Znam da se može kratit ali ipak nevidim smisla kao i noćas da krati već kratku oprugu na standardnom amortizeru gdje je i standardna odbojna kratka i mekana,to je sranje totalno.Još i prolazi ako se šipka amortizera gore odreže i napravi novi prihvat sa navojem da nije u dnu non stop i da drži napeto u ispruženom položaju ali to nije slučaj ovdje jer čovjek ne želi ponovo raskopavat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0