1 1
andro

tdi afn 110 struja

Recommended Posts

Znači imam problem sa dvije stvari,prije svega riječ je o golf 3 gti 8v edition,kupljen je tdi afn sa svom potrebnom instalacijom od istog auta,ugrađeno sve kako treba,motor je već imao čip na kopm.dakle lampu od grijaca nikako nemogu dobiti a grijaci rade jer auto pali perfektno i provjereno je,druga stvar auto nakon paljenja i kad se ide krenuti ostane bez gasa na nekih 1300 okretaja tada moram pustiti gas pa ga dati ili do kraja stisnuti 2 sek.i poslje je sve u redu sve dok se ponovo ne ugasi,tako već vie od godinu dana,bilo je auto u nekoliko električara ali izgleda da je većina glupa i nikakve koristi od njih,a ja živce vie izgubi,ako neko zna ili pozna slično neto neka javi...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto ode u safe mod, ocito nesto ne radi, ja sam takav problem imao a bio stop salter, provjeri da li tvoj radi ili ti taj cip ne valja

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo i osnovno-sta dijagnoza izbacuje?

 

sta je sa ispuhom?tdiju paše šta otvoreniji ispuh.

ako sam dobro razumio, afn sa instalacijom je prebacen u tvoje auto,a auto u kojem je afn bio je isa uredno .

znaci ispuh, rezervar, crijeva goriva,to provjeri.

stavi prozirno crijevo sa filtera nafte na bosch pumpu i prozirno crijevo sa povrata pumpe i prati jel ima zraka. zna se desit da trza i neprimi odma gas kada vuce zrak...u nekim situacijama ode u safe mode jer nemoze regulirat fazu pumpa od zracnog cepa koji se stvori.

to sta grijac ne svitli na tabli 99% nema veze sa mehanickim problemom kojeg imas

 

 

jos jedno pitanje-koliko dugo motor nije radio od vadenja iz tog auta do ubacivanja u tvoj?

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako motor nije radio nekih 2-3 miseca,kad se spoji na komp.nita ne pokazuje nikakvu gradsku i neće da se spoji sa tablom,Auspuh je totalno otvoren crijeva i rezervar su ostali isti jer sam se raspitivao i svak mi je rekao da to slobodno ostavim

Mexx to sa gasom,to se desi nakon svakog paljenja znači svaki put ista priča na isto okretaja tek kada se auto ugasi i ponovo upali opet isto i nakon toga je sve 5 auto leti

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi mjenjao instalaciju od table osiguraca do sata, mozda nemas zicu koja pali lampicu od grijaca ako nisi mjenjao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jesam i to sam probao ali nisam znao gdje ide ta crvena žica koliko se sjećam pa mi je jedan električar rekao samo da spojim direkt na 12v i ako je do toga da mi mora upaliti lampu ali nije sad jeli to glupost ta on govori neznam jer nisam ba vjet sa strujom pa pokuavam ta mi god ko kaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj javi se jedan dan za kavu pa cemo usput vidit sta ti je to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat je uredu probao sam na drugom autu

Marko javim se kad budem iao za st

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam iz gofa 3 ubacio tdi u dvojku, ali nisam prebacio abs i imam isti takav problem, mislim da zbog toga se to javlja sa gubljenjem gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je i jedno i drugo povezano s mapom

 

pin 20 na satu ti je za lampicu

 

I mislim da pin 48 na ECU ima signal za istu, s tim da je signal - a ne +

 

Trebalo bi provjerit signale vezane za lampicu, i parametre kad upališ auto vezano za ovo kaj ne primi gas..al to je do struje a ne gorivo zrak ili kaj već

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo rezervar mora biti od diesela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora???a koja je razlika osim grla gore ta je ire,a ja sam iscupao onaj ajmo ga nazvati adapter plastični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo reda radi da javim da su kvarovi otklonjeni ta se tiče lampe falila je žica od kutije osiguraca do sata,a to se tiče prekidanja gasa falila su ona dva prekidaca sa kvacila crni i sa kocnice plavi,napokon sve uredu,hvala vam svima na savjetima i mateju tolicu koji me je osobno nazvao na mob.i puno pomogao

Pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1