0
limp19

17ke ili 18ke udobnost?

Recommended Posts

vozio sam 18ke sa gumama 225 40 R18 i auto mi je bilo bas tvrdo

sada planiram uzeti neke 17ke ili 16ke?

vise preferiram 17ke radi izgleda

da li je auto iole "mekse" od 18ki?

guma npr 225 45 R17?

zna li ko iz iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam mozda nesto malo
a ako oces udobnost stavi 225 65 15 :P
nemozes imat lijepu felgu s malim profilom gume da bude udobno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro ne mislim na udobnost kao na 195 65 R15

nego cisto da nije ko kamen kao sto je na 18kama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika izmedju 17 i 18 moze da ti bude i neprimetna ukoliko na 17 imas neke tvrdje gume tipa Dunlop SportMaxx TT, a na 18 recimo GY F1 Assymetric 2. U principu sa istim gumama nije neka preterana razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabole me za udobnost mlad sam. a sto se ti ce teme. nema neke razlike izmedju 17-18 vise ti ovisi o ovjesu. recimo moj je tvrd i na 195/65R15 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

razzor uvijek imas domisljate odgovore...

govorim o standardnom vjesanju... a dobro je da ti je tvrd ipak si mlad ahahahahahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je npr udobniji sad na 225 40 18 neg na 225 45 17 , mozda su bile gume u banani il nes , nez

probaj posudit od nekog pa vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno da ce bit makar "malo" udobni sa 1 zoll manjom felgom i nešto većim profilom, tko god kaže da je isto sam sebe zavarava.

netvrdim da ce razlika bit "vau" ali sigurno je ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio na 15 pa na 18 i to je drasticna razlika ali po meni nije strasno.strasno je na losim cestama . nakon tog na 17 i to je onak taman tvrdo

sad sam na 15 i to je onak udobno fino ali bezveze izgleda

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedu 17 i 18 razlika nikakva!

Probo i na audiju a4 i na bmw-u 5 valjda sve kombimacije od 15 do 18.

A udobnost i velika felga ko kurva i ljubav.

Svi bi mi da je nizak do poda, da nam je sto duzi, sto veci tocak i sto udobniji i jos da nestruze pa da mozemo svuda parkirat. Al neide to...

 

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da neces osjetit preveliku razliku u udobnosti sa prelaskom na 225-45R17, imao je na audiu... osjeti se tvrdoca naravno jer je nizak profil gume... mislim da bi tek prelaskom na R16 imao ono sto te zanima al onda je to vec sasvim druga prica.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

udobnost i golf su relativan pojam da se razumijemo

da 16ke su ipak premale...

da mario i nije razlika 18ke i 15ke ali na dobrom putu, cim se na kakvu rupicu naleti, imam osjecaj da odvalih pola auta...

probacu pa sta bude, mozda budem isao i na profil 205 50 R17

trebalo bi da je udobnije makar nesto sto kaze g-unit...

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja evo imam kombinaciju nisam jos namontirao, H&R -35 opruge za koje pisu svuda da su ko kamen + 18 felge

 

bas me zanima kak ce bit :znoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu sitnu razliku udobnosti ako ti samo udobnoet igra ulogu ja nebi ni trena razmišljao.. 18 su najmanja mjera felgi za Golfa V, sve manje izgleda premalo!!

 

Ja na 18 imam NEXEN N8000, guma imam malo mekšu bočnicu i relativno je udobna. Odkad sam prešao na zimske 15(195/65) i nema prevelike razlike, opet je tvrd ako su gume napumpane po PS-u!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedu 17 i 18 razlika nikakva!

Probo i na audiju a4 i na bmw-u 5 valjda sve kombimacije od 15 do 18.

A udobnost i velika felga ko kurva i ljubav.

Svi bi mi da je nizak do poda, da nam je sto duzi, sto veci tocak i sto udobniji i jos da nestruze pa da mozemo svuda parkirat. Al neide to...

 

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Nije isto voziti 17 i 18 zoll na A4 ili bmw i golf. Cak i na tim autima mora bit razlika. To je isto da tvrdis da je passat manji od golfa ...

Kao sto je i ostala ekipa rekla, nemozes i ovce i novce,ako zelis izgled , udobnost mora ispastat e sad je na tebi dali mozes ili zelis napravit nekakav kompromis izmedju udobnosti i izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na H&R ovjesu...16 cola zimske 205 55 16 i ljetne 225 45 17 i osjeti se mala razlika ali šta možeš...Što tanja guma u kombinaciji sa nekim ovjesom je dobitna kombinacija :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto voziti 17 i 18 zoll na A4 ili bmw i golf. Cak i na tim autima mora bit razlika. To je isto da tvrdis da je passat manji od golfa ...

Kao sto je i ostala ekipa rekla, nemozes i ovce i novce,ako zelis izgled , udobnost mora ispastat e sad je na tebi dali mozes ili zelis napravit nekakav kompromis izmedju udobnosti i izgleda.

Razlika logicno treba biti, ali to je toliko slabo da se stvarno jedva osjeti.

 

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio GTI-a na H&R ovjesu na ljetnim 19" i zimskim 17".. Tu se osjetila razlika. Ali imo sam i 18" ljetne i nisam primjetio skoro pa nikakvu razliku naspram 17"..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hebi ga, vise je tu stvar do ovjesa, barem ja tako mislim, ako je neki dobar ovjes, mislim da nebi trebalo biti neke razlike, barem je ja ne osjetim a zimi stavljam 2 cola manje felge i dizem auto za par centi, razlika je neprimjetna u udobnosti. Ako imas tvrd ovjes, nece ti ni bog pomoci da auto omeksas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma zracni ovjes :grrr i da stavis 20 cola nemas brige ni sa rupama ni sa cim al da kak ljudi kazu sve je do postavki ovjesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za udobnost je važna visina gume, šta viša to udobnija, više manje. Čista logika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se cotovd

uzete su 17ke sa profilom 205 50

pa cemo vidjeti..

hvala svima sto su ucestvovali u diskusiji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i mog iskustva

imam čelične felge s zimskim gumama 195/65/15 na golfu 4-ci.. gume su continental stare 5god

i imam alu felge s ljetnim gumama 205/55/16 i gore nove gume dunlop fastresponse

auto je udobniji pa sigurno 10% na 16cola nego li na 15coli felgi..eto to je ono što osjetim i nitko mi ne može reci da nije tako..

sad kako je na 17 ili 18 u to ne ulazim...ali samo hoću reći da visina gume nije uvijek presudna u udobnosti...nego i vjerojatno kvaliteta gume..

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni veliku ulogu igra tvrdoća bočnice gume! Ja sam se u to uvjerio na 195/50-15, Uniroyal Rainexpert imaju jako mekanu bočnicu i uvijek izgledaju "ispumpano", a prijatelj ima Yokohamu Parada u istoj dimenziji i Yokohama je puno tvrđa i auto se "fiksno" ponaša u zavojima..isto tako je i tvrđi po rupama nego Uniroyal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ko imo na trojki vr6 18 col i gume 215 35 18 kako bi to bilo za vozit i ovjes i sve to ležajeve i dal je opče za stavljat to gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0