2 2
Guest edogic81

Golf IV nema gasa posle 110 km/h

Recommended Posts

Guest baja

da to kod akumulatora.ja kad to iskljucim kao da sam iskljucio i turbo.jesi sazno za kakvog mehanicara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slicna stvar je mene pocela muciti jucer..luuuud sam.

 

 

Auto u prvoj drugoj i trecoj ide kako treba. Ubacim u četvrtu na nekih 110 i gas i ono nista..drzim gas do poda i sad mu treba jedno 8-9 sekundi da on nekako krene vuc, ali ne povuce onako kako treba neg nekak mlitavo. I nakon toga ni u prvoj i drugoj i trecoj također vise nevuce kako treba. Ugasim auto i upalim i vuce normalno.

 

Najgore od sveg je sto ima 100 mogucnosti kao sto je rekao jady...pa ga znaj sad. A sve ko??ta.. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest edogic81

To nisam jedini :bravo e tako ti je kod mene ista stvar.

 

A gle posto vidim da nas ima malo vise s tim problemom, da napravimo neki grupni posjet mehanicaru pa mozda dobijemo nekakav popust :rotfl inace ce nas oderat ko mrtvog zeca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki imam ja jednog jako dobrog mehaničara u Bj. nije skup a radi samo vw i auto pozna u ??araf... !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo slicna stvar je mene pocela muciti jucer..luuuud sam.

Auto u prvoj drugoj i trecoj ide kako treba. Ubacim u četvrtu na nekih 110 i gas i ono nista..drzim gas do poda i sad mu treba jedno 8-9 sekundi da on nekako krene vuc, ali ne povuce onako kako treba neg nekak mlitavo. I nakon toga ni u prvoj i drugoj i trecoj također vise nevuce kako treba. Ugasim auto i upalim i vuce normalno.

 

Najgore od sveg je sto ima 100 mogucnosti kao sto je rekao jady...pa ga znaj sad. A sve ko??ta.. :huh:

 

 

 

E to je bilo i meni, naspricaj WD-40 u crijeva od el-mag. ventila sto regulira pritisak turba i bit ce ok par tjedana, a ako se oces trajno rijesit tog priblema - cipaj auto. Meni je to pomoglo, ne znam kako ali je, otkako je nacipan nemam vise sa tim problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma necu cipat auto kad mi ove neke stvari mozda nisu uredu. Nek mi je MAF u banani moram bacit soma kn za to onda. Cip poslije kad se sve ovo sredi...

 

 

@Pik-daj reci broj telefona od tog tvog mehaničara ili bar servis u kojem radi i ime covjeka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd da prvo rijesimo jednu stvar.....

TDI ima turceler do 6000upm,jel tak?a od 5000upm mu pocinje crveno,ili???

znaci,naj-okretni moment ima vec od cca 1600 do 1800upm sve do nesto ispod 4000upm.sve prek toga je mucenje motora jer mu od cca 4000 okretaja naglo pada snaga.

drugo....

ak vam je max jedva 130 to moze bit MAF ili senzor pritiska turbine.

da bi bilo bilo koje crijevo od vakuuma onda bi snagu gubio cim se zrak oko motora dobro zagrije.

ak vam je glavno crijevo od turbine puklo nebi uopce imao snage....

treca mogucnost je da je vakuumdoza kod zapravo na turbaku riknula ili se zastopala/istrosila.

tu postoji neko privremeno rijesenje.kad je motor hladan napipate tu stangicu koja stela peraje turbine i naspricate WD na nju nekoliko puta i rucno stiskate ili vucete da se opet razradi.

probajte pa javite...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest baja

a gdje ti je ta vakum doza imas li kakvu sliku ili barem probaj objasnit gdje je.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a gdje ti je ta vakum doza imas li kakvu sliku ili barem probaj objasnit gdje je.

Na turbini. Vakuum doza pomiče ??tangicu koja upravlja krilcima u turbini.

 

@sven: 098 819 031 Nikola

??ivi u Zelini i ima radionu, a inace radi u POrsche-u na Jankomiru. Probaj ga zvat iza 16H.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest edogic81

Evo da se pohvalim da je problem rijesen nije MAF u pitanju stavljao sa s druge IV ali neide i nasli smo

 

rascvjetalo crijevo koje ide s turbine kupili drugo i auto siba ko zmaj!

 

Zahvaljuem svima :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sas opet mo??e?? ??ibati pored onih opela , a ne voziti ko penzić.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

alooo

i ja jedno pitanje da ne otvaram novi topic...

meni isto auto ne vuće ko prije, 160 u vrh glave i trom je kao stara baba!

zapravo jako teško pali, vuće samo od 4000 pa do 5000 O/min kako treba a blokada je na 6500.

motor se zaletava i nekad kad izbacim iz brzine se ugasi.

 

MAF je čišćen onim brake cleanerom, BaGy kaže da je maf oštećen što čisto sumnjam (ne lete kamenčići dolje :rolleyes: )

 

motor je 1.6 benzinac 98' godina.

Novi MAF bi me koštao 3600kn što mi se nikako neda plačat.

 

jel ima netko možda isti motor da probam zamjenit MAF da isključim moguće uzroke, čevapi i cola uračunata :rolleyes:

 

il možda i meni neki savjet neko crijevo pogledat...

autu je 10 godina, sve je moguće.

 

hvala! :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2