1 1
josip_dugi94

Golf 2, problemi s ovjesom

Recommended Posts

Ovako imam golf 2, i mislim da mi je sje ovjes. Kada netko iza sjedne zadnji kraj potone i kada predem preko neke rupe to lupi kao da nemam iza amortizere pa.me zanima o cem se radi? Dali su amprtizeri, opruge ili ovjes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi k nasem forumasu vw mestru Puksu u Jakovlje... on ti to rjesi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista cudno da u duje/trice potone zadnji kraj tebi su vjerojatno otisli ublazivaci, granicnici (nzn kako se tocno zove), pa ti auto potone vise nego sta bi smilo i takodjer provjeri caure zadnjeg trapa (ako jako tuce na rupama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice ublzivaca... ako s tri junca natrag on dodirne ublazivace onda nista nece dobit s novim ublazivacem jer se auto vozi na opruzi tak da ja glasam da je opruga pre mekana (čudno za te godine jel) i ako vec tone to je to.

Dao sam ti kome se obratit i bez velike filozofije dobijes rjesenje cijenu i popravak ako zelis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se ali kada imas novi ublazivac, opruga ne ide dalje kada se nazad nakrca auto, tj auto skace na rupama, ista je stvar i s prednjim ako vozis na ublazivaca upruga nemoze dalje.

Iako neznan ni jednu duju koja nelegne do poda kad sidne nazad dvoje ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to znam da sjedne svaka duja ali lupa kad predem preko rupa i ovi sta se iza voze kazu kao da se na podu vozim

Ugl dat cu ja to pogledat i sredit ako nije preskupo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori gepek i nasloni se na auto tj rukama ga par puta gurni prema dole i pusti da se sam vrati gore ako ti 3-4 puta sam napravi gori doli nakon sta maknes ruke s njega tj.ako se nina ljulja gore dole sam amortizeri su u pitanju...opruge tesko skoro nemoguce..jer opruga je sam feder amortizer nju ogranicava koliko ce bit tvrda tj nategnuta sta znaci ako je amortizer procurija opruga vise nema svoju cvrstocu znaci nece bit nategnuta koliko triba..

Edited by vwlove

Share this post


Link to post
Share on other sites

amortizer ublazava tj usporava hod opruge.. znaci ona ce se stisnut jednako sa novim il sa izdusenim amortizerom al vrjeme stiskanja i opustanja ce bit duze kad je nov amortizer.

Ovaj tvoj savjet je dobar kad su losi amortizeri gepeka pa te fino opizdi hauba po glavi :)

Al cemu puno pricat... nek ode strucnjaku i rjesi sve enigme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam doma polovne amortizere i opruge i dam ti za siću pa vidi ako ti što od toga treba ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1