1 1
Golf987

Ugradnja 2.0 16v ABF

Recommended Posts

Ne znam kakvo imas kvacilo na tom 1.8T

Ja sam sve stavio od tdia trojke

Abf, tdi, g60 ti imaju ista kvacila ako ti ti sta pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam jos motora,taj motor imam u planu ugradit.pa skupljam informacije sta sve da saberem,za sad sam nabavio trapove od vra sa poluosovinama,cekam da rega istekne onda cu ga rastavit i bacit se u potragu za motorom!vidjet cu jos sta cu s mjenjacem kad nabavim motor,al sve jedno hvala na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam jos motora,taj motor imam u planu ugradit.pa skupljam informacije sta sve da saberem,za sad sam nabavio trapove od vra sa poluosovinama,cekam da rega istekne onda cu ga rastavit i bacit se u potragu za motorom!vidjet cu jos sta cu s mjenjacem kad nabavim motor,al sve jedno hvala na odgovorima!

A vidi za sta mislis koristit auto

Ako zelis neka bolja ubrzanja onda mozes ic na jos krace brzine al eto onda ako ides na neki duzi put bit ces u visokim okretajima stalno

Razmisli jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko...

Poluosovine ostaju tvoje jedino trebaš vidjeti koliki je unutrašnji zglob 90 ili 100 mm,za 2Y mjenjač trebaš 100 mm.

100 mm su na ABF-ovim poluosovinama pa možeš prebaciti.

Ovo što si pitao za zamašnjak ti ne paše,za 2Y ti ide drugačiji set i zamašnjak u odnosu na ABF,na ABF zamašnjak ide na radilicu a kod mjenjača na poluge na radilicu ide potisna ploča (korpa) te zamašnjak preko nje.

Ako si do sada imao 1.3 onda ti ne paše ni sajla spojke (kvačila,kuplunga) niti nosači mjenjača pa bi ih trebao nabaviti. Ako nije 1.3 onda ovo zanemari.

I još jedan jako važan detalj,8v i 16v GTI imaju 210 mm lamelu ali je razlika u spojničkoj,lamela koja ide na 2Y ti ima i više zubaca ( mislim da je razlika 28 zubaca 2Y tj 16v motor a 24 ima 8v motor) jer je deblja spojnička osovina na tom mjenjaču pa kada kupuješ kupi lamelu/set baš za taj mjenjač koji ćeš imati na autu.

Ostali imaju 200 mm lamelu.

Kada mijenjaš mijenjač obavezno promijeni ulje u njemu te semering spojničke (2 kom,mali u njoj i veći oko nje) te piksu da ne bi skidao ponovo mjenjač zbog ulja koje curi.

A dali i golfu 2 gti 16v i 8v ide korpa prva na radilicu i ima li kakve razlike u dimenzijama zamasnjaka,korpe i lamele?

Oce pasat korpa jednog od dva gti-a na radilicu od abf-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis - hoce li kuplung set ( korpa,lamela,zamasnjak ) pasati na abf motor ? - hoce,ja imam to na svom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto decki sad znate sve hvatajte se posla sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ljudi hvala vam svima na odgovorima i samo me jos ovo zanima

Planiram ubacit most od trojke sa vilicama i glavcinama i amortizerima ako pasu i sad kad bih stavio poluosovine od dvojke 100mm da pasu na prirubnicu na 2y mjenjac oce pasat u glavcinu od trojke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Most od trojke a vilice,rukavci,glavcine,poluosovine - od dvojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam kompletnu trojku gti abf u njemackoj za 700e i sad cu vjv ic po nju dijelove povadit a karoseriju na odpad.Znaci pase to sve glavcine vilice itd.

Hvala ponovo svima i ako nesto zapne javicu se opet.☺

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1