0
Niko2000

Golf 3 gti 8v dimi plavo

Recommended Posts

Pozdrav ! Dogadja mi se da dimi plavo-bijelo pri kretanju...znaci cim stanem i kad krecem oblak plavog dima,ulja trosi skoro litar na 1000km ima 205000km.

Ne dimi u voznji.pokuso sam s guscim uljem al nista,svjecice su zdrave boje nisu masne ni crne ,kompresija mjerena dobra je.

Zanima me koliko ce pomoc izmjena samo gumica ventila bez skidanja glave jer trenotno nisam pri nekim parama ? Komentari dobrodosli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam taj problem na 1.8T ali meni je puni vise ulja trosio i isto sam mislio samo gumice radit al kako su mi i decki ovdje rekli nabolje kad se vec ide to mrdat da se skine glava i da se napravi kako treba...i tako je i bilo...gumice su bile jako lose ali i vodilice ventila tako da, da sam promjenio samo gumice ne bi nista napravio...pa sad ti vidi al moj savjet radije skupi lovu pa sve rjesi kao sto sam i sam na kraju napravio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumice, glava... Uglavnom budi spreman na troskove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bit turbnina, karike, gumice, ventili, glava... Najbolje ti je skupit novce pa onda sve odjednom napravit, a ovako placat za postavljanje gumica pa brtve pa ovo pa ono doc ce ti skuplje nego sve odjednom, a kad jednom sredis ne moras se godinama mislit.

Ne moze bit turbo, ostalo mi u glavi ovo 1.8t

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sumnjam da bi se gumicama samim problem rjesio,na tu kilometrazu su sigurno i vodilice trebale dobiti...ali htio sam viditi jel imo tko takav problem ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi jos neko vrijeme tako ako mozes pa skupi pare ne moze to kostat puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

turbina nije sigurno :)

 

Ti moori vole pit ulje i nebudi siguran u vjerodostojnost km osim ako si prvi vl.

Skinit glavu i rjesit nju a usput vidit stanje u bloku... klipovi se nebvi smjeli mnogo mrdat u cilindrima a svo to izgor,ulje ostaje na stjenmaka karika i njihovim kanalima i to je rak koji se polako al sigurno siri.... Znaci ako su cilindri ok... odradit polugen. i miran....

Sumljam da je mnogo novwaca u igri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinut cemo glavu pa cemo vidit ,km su pravi kupio sam ga od prvog vlasnika al nije ga bas pazio i stedio tako da...uglavnom mislim da bi sve kad se odradi bilo do 3000kn znaci ako budr potrebe i karike mjenjat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam posto su karike al mislim da je manje novaca u igri ako samo glavu radis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanje glave ,obrada,slajfanje ventila,vodilic,gumice sve brtve od 1000-1500kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto.. ubacis letece karike par semeringa i pici s dobrim motorom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se nadovezem na temu, golf 115 konja ima losiju kompresiju nekih 23 bara, ali ne trosi ulje i ne dimi, dakle otisle kompresione karike?

kolko bi negdje kostao taj sport za frenda? odnosno polugeneralka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno diesel il je mjereno toplomjerom. Ne mora ti znacit da su karike, daj malo vise informacija. Koji motor? Koliko je presa? Jel ima dovoljno ulja? Jel auto odstajalo il je mjereno nakon sta je ugaseno? Moze bit i do ventila, prstenova, ima tu toga sta moze naskodit kompresiji al triba vise informacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

pardon ljudi, dizel da hahah :D

 

radi se o AJM 85 kw, ima na satu nekih 220 000, ali mislim da ovak ima vise, problem je to sto vlasnik nije bas mjenjao cesto ulje i imao je dosta velike naslage, dok je skroz vruc kompresija je 21 bar, a ovako oko 23-24, a mislim da bi oko 30 trebala biti ako se ne varamo.

Osjeti se na nižim obrtajima da je slabiji malo, e sada frend je redovno ulje mjenjao i sve.

Kažem ulja troši malo, litru na svakih 15 000, ne dimi nista, samo na 3500 baci skroz malo.

Hvala Vam ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, trebala bi bit veca, znak je za polugeneralku, sad je pitanje cega, moze bit do karika, prstenova, ventila, vodilica, gumica.. To je stvar koja se tek zna kad se fizicki motor vidi i otvori, cak zna bit kako kazes da se nije bas mislia o motoru, da i brtve odu, al opet, nista dok se ne otvori masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sebi mjerio i evo 30 je na svima... Donja granica je 19

Mozda sat nije bas najbolji pa nemoj jos nista zakljucivat.... Cim malo ulja trosi onda je to jos dobar motor... litra i na 10iljada je nista a da negovorimo kako tdi moze trosit ulje i na zna se sta.

Ja sam sebi preslajfo ventile i izmjenio gumice... pa cu vozit koji dan i onda opet izmj kompr. da bas vidim ima li razlike...

P,.S si gledao parametre dizni koliko su u plusu il minusu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dizne su odrađene, razlika je nekih 0.05 stvarno tu je super, dok kompresija nije najbolja i osjeti se malo na nižim okretajima da treba da dojde do kompresije jače, sada pitanje je ići ili ne ići to otvarat, jer svi kazu ispod 3500 se ne moze proci ak se otvori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ekipa odradjeno je sve...skinula se glava odnijeli na obradu ,promjenute gumice vodilice odradjenje ventili...zamjenut dijtung glave,usisne i ispusne grane,poklopca ventila ,semering btrgaste...karike u odlicnu stanju nijr bilo potrebr mjenjat nista u bloku...gumice su bile u takvom stanju da u zivotu to nisam vidio,ispiusna grana puna ulja..uglavnom sad radi odlicno bez trunke dima u bilo kojim uvjrtima rada....za potrosnju ulja neznam jos jer nisam presao nego 100km...sve skupa me doslo 800 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto super...isti k... s gumicama bio kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al je dimio nenormalno,nisam mislio da moze to tako samo radi gumica malo su bile i vodilicr al nisu strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da si pregledao karike bas zbog garezi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0