1 1
lgoptimus_fk

golf 3 tdi problem

Recommended Posts

pozdrav, posto kupujem auto, danas sam isao gledati jednog golfa 3 1.9 tdi 110ks, na autu je raden veliki servis i mjenjan dihtung glave, obradivana glava itd..
motor fino vuce, mirno radi u leru i sve i vec sam mislio kako je to to, kad ono prijatelj koji je isao samnom gledat auto, dao gas autu na leru, nema dima skoro nista,kad ono na nekih 4000okr motor zatrokira i ugasi se :blink: kad je zatrokirao je zadimio i tog trena se ugasio.. sjednem ja u auto, upalim ga, stisnem full gas i kad dode do nekih 4000okr pustim naglo kad ono opet ista stvar samo sta se nije ugasio nego kao da je radio na 3 cilindra na dost niskim okretajima i samo sta se ne ugasi... kad mu se postepeno tj polagano dodaje gas, nema tog problema.. nekad uopce ni nema tog problema kad mu se i full gas da, a nekad ima.. sta bi moglo biti? moja pretpostavka je da (nisam mehanicar ali nisam ni tutlek totalni, nemojte me ismijavat ak sam reko totalnu glupost) bi moglo bit do bos pumpe ili dizne?? auto mi se zbilja dopao al jbg ovo me sad onak skroz odbilo pa me zanima dal moze bit neki veci kvar ili mozda nesto od onoga sta sam ja naveo, jel neko imao mozda takav problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ga na hladno turirali?

Bilo je vec tema o tome....malo potrazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi ga ti meni upiro u leru na 4000 samo bi bilo bok decki i nedolazite mi na oci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topli je bio.. nije da sam ga drzo na 4000 cijelo vrijeme, nego samo onako dao sam gas i kad je dosao do oko 4000 sam pustio i drago mi je da sam to napravio jer da nisam, sad nebi vidio ovaj problem, a i covjek nam je sam reko da ga stisnemo kao da vidimo kak ne dimi, ovo ono, mislim nevazno sad skroz uopce, zanima me zasto bi se moglo desavat to sta se desava?

I jos me nesto zanima, zar se to desava kad su hladni? Nisam probavo niti ne mislim, al sad kad ste spomenuli zanima me zasto se onda desava to kad je hladan?

Edited by lgoptimus_fk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi ga ti meni upiro u leru na 4000 samo bi bilo bok decki i nedolazite mi na oci...

Jel te to pitao ili je pitao u cemu je problem?

Na kolko na tdiu pocinje crveno na satu?

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to hoce tako ako je hladno....meni se to dogodilo dvaput s mojim...mojom nepaznjom...netko kaze hidropodizaci...netko kaze nije nista...ja to ne smatram kvarom...auto rafi najnormalnije samo pripazim na to dok nije skroz na 90 da se ne dize u obrtajee i nikakvih problema...450t trenutno pređenih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako su i meni likovi dosli probat auto,trica TDI,auto cili dan nije bilo upaljeno,i dode kralj sjdene upali auto i gas do zemlje,zadimio i ugasio se,to je za obisit ga za jaja,kaze ne valja ti auto,sto je said reka,desilo se i meni par puta,i za neko cudo on sokiran na to sta sam reka da izadje i nosi u pm odkle i dosa,neznan koliko znate o autu al svako tele zna da se to ni jednom autu ne radi,pogotovo dizelu,kupujes auto od 20god,...to se meni u voznji desavalo,promjenio N75,vakuum crijeva i sibaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto je vozen prije i nije stiskan ni nista dok nije dosao na radnu, nisam debil, a auto je duze vrijeme bio na radnoj temp i jos covjek sam kaze da stisnem gas da vidim kao kak ne dimi itd kad ono ostao u cudu, auto zatrokira i ugasi se.. bio je NA RADNOJ temperaturu zato mi to nis ni nije jasno zasto se desilo.. a to da se desi kad je hladan nebi bilo niti nije nis cudno..

Edited by lgoptimus_fk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektronika od Bosch pumpe pobrka....slicna stvar mi se desila u vise navrata mojom ludorijom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektronika od Bosch pumpe pobrka....slicna stvar mi se desila u vise navrata mojom ludorijom :)

i kako si rjesio stvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto je vozen prije i nije stiskan ni nista dok nije dosao na radnu, nisam debil, a niti je ovaj covjek kod kojeg sam dosao gledat auto, auto je duze vrijeme bio na radnoj temp i jos covjek sam kaze da stisnem gas da vidim kao kak ne dimi itd kad ono ostao u cudu, auto zatrokira i ugasi se.. bio je NA RADNOJ temperaturu zato mi to nis ni nije jasno zasto se desilo.. a to da se desi kad je hladan nebi bilo niti nije nis cudno..

Jel ti se desilo to samo dok si na leru turiro?? msn u voznji jel ti se desavalo,tipa u drugoj brzini u tim okretajima..ako auto ide dobro a ti od 110ks su jurilice za svoju klasu i godine,msn da nebi trebalo bit problema,boschpumpa vjv nema veze sa tim...ako imas dijagnostiku odi opet pa vidi sto ce ocitat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo na leru i to ne svaki puta kazem, prvi puta kad sam tako dao gas i pustio naglo onda se to desilo i onda me zanimalo sta je sad koji vrag to bilo, onda sam to ponovio i onda nije bilo i reko idem opet to probat i onda se opet to desilo..

 

Edit: zaboravio sam napisat da auto ide dobro, frend ima isto tricu 110 i ova koju smo isli gledat ide cak i bolje mrvu od njegove.. njegova ipak ima 430tis bez nekih vecih zahvata na motoru

Edited by lgoptimus_fk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj s dijagnostikom ako si u mogucnosti,meni se to desavalo i u voznji,dijagnostika pokazivala Boost preasure control(N75),promjenio taj ventil i sve ok i dan danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probat cu, hvala na odgovorima, ako se odlucim da cu ic opet tamo natrag i radit dijagnostiku, javim rezultate! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al nemoj se zaletit,pricekaj ako ti nije hica,auta ima,pogotovo trica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikako rijesija,nit je auto imalo ikakvu gresku....dan danas vozi i od tad je presao sigurno 50-60tkm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije mi hica al sam iz okolice ZG-a i tu kod nas ima dosta trica ali malo ih ima sa ovim 110ks motorom kojeg ja zelim, mozda 2,3 da se prodaju u zgu ili okolici.. budem pricekao jos malo, mozda nesto bolje naleti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel te to pitao ili je pitao u cemu je problem?

Na kolko na tdiu pocinje crveno na satu?

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Forum je i svak ima pravo komentirat sto ga volja.. Meni nitko ama bas nitko nebi jebal motor u okretaje koje u svom radnom vjeku nije imao neg mozda dva tri puta....

Kupac sjebe i ode a ti se snadji s sjebanim motorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum je i svak ima pravo komentirat sto ga volja.. Meni nitko ama bas nitko nebi jebal motor u okretaje koje u svom radnom vjeku nije imao neg mozda dva tri puta....

Kupac sjebe i ode a ti se snadji s sjebanim motorom

Nece se on sjebat (ak je zagrijan) zbog par stiskanja na leru na 4000 ak je sve u redu. Crveno, jos uvijek, pocinje nakon 4000 sto znaci da je proizvodac ocito uzeo u obzir puno stvari i stavio tamo tek "blokadu".

Sa ovim sto se tice foruma se slazem, ali nitko ne voli offtopic pa dalje necu niti pricati i smetati gazdi topica.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tdija je tesko zagrijati, nema smisla stiskat pun gas u leru, svaki ce bacit malo dima.

Ako se to desava kad je auto na radnoj temperaturi, oslabljene opruge i ventili se ne vrate do kraja, auto ode na 3 cilindra.. u duje su duple opruge a u trice su proizvodjaci to makli.

Moze se tako voziti nece mu nista biti, naravno ne davat gas u pod u leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što si opisao oče radit i radi el. dizne.

isto kao i lagano trokiranje oko 2000rpm dok je hladan, grešku ne bilježi nikakvu.

Imao sam isti "problem"

Stavil sam nove dizne i sad bez problema.

 

I sad imam i blokadu na mjestu da nejde preko 3000rpm, i na 4600 u vožnji, nema turiranja ni stiskanja u crveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno neznan ko ima srca dizela terat u visoke okretaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima dimit to se gleda pod opterecenjem... a na leru tog nema... Mog sigurno nebi okrenuo u crveno! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1