1 1
dzoni

Arteon malo gubi vodi

Recommended Posts

Pozdrav, Arteon 2.0 190ks 2020. godiste presao 23000km. Svakih 3000km izgubi 90ml antifriza. Dosipao sam originalnu antifriz iz ovlastenog. Da li neko zna razlog, auto je relativno nov po kilometrazi nije mi jasno kako je moguce da gubi vodi pa makar i u manjim kolicinama. Jos je pod garancijom ali prije nego sto prijavim zanimaju me misljenja.  Takodjer, kad sam ga kupio sa 15000km antifriz je bio skoro na minimumu, pa sam dolijevanjem dosao do mjeranja da trosi tacno 90ml na 3000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goni na garanciju..... misljenja su svakakva al eto najbolje bi bilo da je vodena pumpa

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar je moguce da je vodena pumpa na 15000km? Ako je na 15000km antifriz bio na skoro na minimumu pa po tome ispade da je fabircki dosao sa pokvarnom pumpom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako negdje gubi onda je negdje i greška.....  To je evo motor i pumpa je malo drugacija fizicki od gen prije ovog motora.... imao 1 slucaj da je pustala a i 1 da je blokirala tj da se motor pregrijavao. Proizvođač je uspio zakomplicirat razvod a i izmjenu pumpe.....a do sad je to bila pjesma....   

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad kad rece motor se pregrijavao, primjetio sam da vrlo vrlo cesto pali ventilator kad se zavrsi voznja  i to ono bruji na max (za razliku od prijasnjih 2.0 motora kada pali vantilator kad je bas bas vanjska temp visokoa i kad se bas pregrije, skoro da se i ne sjecam kad ga je palio na CC-u) . Npr ljeti napravim krug po gradu i kad zavrsim voznju ventilator jos odradi neko vrijeme. Mada temperatura vode je uvijek uredna na instument satu. Da li je to na ovom motoru normalno ponasanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 21. 11. 2023. at 8:50, dzoni said:

sad kad rece motor se pregrijavao, primjetio sam da vrlo vrlo cesto pali ventilator kad se zavrsi voznja  i to ono bruji na max (za razliku od prijasnjih 2.0 motora kada pali vantilator kad je bas bas vanjska temp visokoa i kad se bas pregrije, skoro da se i ne sjecam kad ga je palio na CC-u) . Npr ljeti napravim krug po gradu i kad zavrsim voznju ventilator jos odradi neko vrijeme. Mada temperatura vode je uvijek uredna na instument satu. Da li je to na ovom motoru normalno ponasanje?

To je regeneracija....pa se nakon x puta prekidanja upali simbol dpf-a i onda ga treba provozat na duže....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nije regeneracija. imam DPF aplikaciju provjerio sam jer sam bio posumnjao u to. desava se bukvalno kad je vanjska temp visoka, vrlo vrlo cesto ostane upaljen nakon zavrsetka voznje. evo sad kad je hladnije ne pali ga nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1