1 1
Snješko

Passat B7 climatronic problem

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Ako mi tko može pomoći savjetom bio bih zahvalan.

Na Passatu B7 sa climatronicom stalno puše vrući zrak. Kad napravim reset (AC+Puhanje unaprijed) onda proradi hlađenje na lijevoj strani ali desna strana i dalje grije. Možda svaki 5 put se resetira i desna strana.

Ali i dalje nikad ne puše full hladno kad se stavi na low. Sad je vani -5 a unutra puše sa nekih 10 stupnjeva.

 

I kroz par dana opet počne samo puhat vrući zrak..pa reset..

Skenairanje VCDSom mi je napisalo:

9473137

-Motor for Left Temperature Flap B108C 71 [008]

-Actuator Stuck

 

9473393

-Motor for Right Temperature Flap B108D71 [008]

-Actuator stuck

 

9474161

-Motor for Defroster Flap B109071[008]

-Actuator stuck

 

9472881

-Motor for Fresh Air/Recirculated Air Flap B108B71[008]

-Actuator stuck

 

9484401

-Motor for Indirect Ventilation Flap B10B871[008]

-Actuator stuck

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi su svi flap motorici otisli, sto je poprilicno cudno. Da li je problem poceo iznenada ili malo pomalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, tako sam ga kupio a bivsi vlasnik se pravi glup i nista ne zna


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to radi sve i reagira kako ja odaberem

Samo je problem sa temperaturom zraka koji puse.

Evo danas radi normalno, po postavkama kako ih ja podesim.Jedino nemogu dobiti full hladni zrak

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sjecam se tocno gdje, ali znam da sam ja mjerio vrijednosti svake klapne zasebno putem VCDS-a. Tocno se zna koja klapna ne radi jer kod otvaranja i zatvaranja vrijednosti idu od otprilike 0 do 255 (i kad gledas live brojka se mijenja). Ona koja je pokazivala istu vrijednost, tu sam zamijenio. Cisto sumnjam da ti bas SVE klapne ne rade i to bi mozda mogao biti problem Climatronica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne sjecam se tocno gdje, ali znam da sam ja mjerio vrijednosti svake klapne zasebno putem VCDS-a. Tocno se zna koja klapna ne radi jer kod otvaranja i zatvaranja vrijednosti idu od otprilike 0 do 255 (i kad gledas live brojka se mijenja). Ona koja je pokazivala istu vrijednost, tu sam zamijenio. Cisto sumnjam da ti bas SVE klapne ne rade i to bi mozda mogao biti problem Climatronica.

Hvala na savjetu.
Budem i ja tako probao samo moram naci na netu uputu gdje da udem kako bih vidio te vrijednosti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetu.
Budem i ja tako probao samo moram naci na netu uputu gdje da udem kako bih vidio te vrijednosti


Sent from my iPhone using Tapatalk
U climatronic modulu, measurement values pa po kanalima. Tako nekako.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetima.

Trebalo je svaku klapnu dijagnostikom pokrenuti nekoliko puta da ide od min do max i razradilo se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super da si rijesio tako, ako bude opet zapinjalo, nista, zamijeniti tu koja cesto zapinje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da je bila zaglavila pa si je tako malo razradio. Ubuduce ako budes imao isti problem probaj zamjenuti climatornic!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1