2 2
marcusmarcus

1.0 TSI naslage na ventilima?

Recommended Posts

Pozz ekipa

Radi se o 1.0 TSI (VW Polo, 2022.), 90 000 km (gradska voznja uglavnom). Primjetio sam da, kad upalim auto (hladan motor), digne okretaje na 1500 i tad je motor dosta bucan i vibrira (osjeti se bas u cijelom autu). Kad je topao, isto kao da postoji lagano jaci zvuk na tim okretajima, ali puno manje primjetno. Inace nikakvih problema, super vuce, normalno trosi, ulje mijenjam svakih 15k km, ne trosi ga uopce, nema gresaka u memoriji, tu i tamo bacim neki LM aditiv u rezervar. Pretpostavljam da bi se moglo radit o naslagama čađe na usisnim ventilima?

Vidim imaju Pinjusic i neki drugi pjeskarenje usisnih ventila orahovom ljuskom. Mislite da bi to bila dobra ideja? Auto mi je jos pod garancijom (u servisu bi vjv rekli da nema problema s autom i ne bi nista napravili), jel bi mi to narusilo jamstvo? Ili ima koji ovlasteni servis u Zg i okolici da znate da radi takvo pjeskarenje, po nekoj ne-nenormalno visokoj cijeni?

Svaki savjet dobrodosao, tnx unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima naslaga na ventilima,ne bi auto vukao super,kako kazes.Lose bi palio,i palio bi gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve naslage na benzincu :) da ti njega nisi pritiskao u crveno?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme velik neki grad
U 2god toliko km grada

Btw to je izrazenije na fsi motorima. Carbon valve clean je pozeljan

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Skajnet said:

Ako ima naslaga na ventilima,ne bi auto vukao super,kako kazes.Lose bi palio,i palio bi gresku.

Pretpostavljam da ipak naslaga još nije toliko puno da uzrokuju takve tegobe, ali ih je dovoljno da utjecu na dotok zraka u cilindar i miksanje smjese.

 

9 hours ago, Pedja83 said:

Kakve naslage na benzincu :) da ti njega nisi pritiskao u crveno?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

TSI motori su poznati po takvim naslagama, nema sta cistit ventile kod direktnog ubrizgavanja, laka ulja (0w-20) imaju visok NOACK, varijabilnim tajmingom simuliraju EGR, itd, itd., ispravite me ako grijesim. Osobito na 2.0 TSI, al vidim i da ima prica o 1.0, na nekim mjestima na netu preporucuju pjeskarenje na određenim kilometrazama.

 Nije ni bio blizu crvenog, da je, tek bi onda imao ozbiljne probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2