2 2
zeus007

Zračni ovjes?

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

dakle ovog golfa 8 imam već jedno 2 godine i stvarno vise ne mogu koliko je auto tvrd, znaci to je katastrofa. A uz to, imam osjećaj na svakoj rupi da se nešto potrgalo koliko se osjeti. E sad, ja se stvarno ne kužim u to, niti sam imao pojma da je “sportski ovjes” toliko neudoban i odvratan. Ja sada tražim da nekoga da ugradi zračni ovjes. Međutim ne mogu pronaći nikoga da to radi, čak sam slao upit u ovlašteni servis, ne rade to. Da li mi vi možete preporučiti možda nekoga da radi ugradnju? Ili neku drugu opciju ako smatrate da je bolja. Sto se tiče zračnog, nije mi cilj ono spuštat auto i igrat se s tim, već hoću samo da je udoban za vozit jbt. Čak sam razmišljao prodat ovo govno i kupit nešto drugo, ali generalno sam stvarno prezadovoljan s autom, samo me ovo sad već počelo nervirat previše.

 

uglavnom, ako imate neki kontakt tko bi mogao ugrađivati taj zračni ovjes, također htio bi da je sve regularno da mogu najnormalnije tehnički odradit a ne da mi netko doma u šupi dela i da je upitna kvaliteta. 
 

Ili ako imate neku drugu ideju šta ugradit ili kak to već ide da je auto udobniji, otvoren sam za sve opcije.

hvala vam!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zracni ovjes? Na golfa? Pa to kosta ko pola golfa pobogu. Jel nije lakse da uzmes i zamjenis opruge i amortizere i ostale propratne dijelove i dobijes normalnog golfa. I nemas udare na svaki prelaz. Naravno i gume moraju biti normalan profil.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Pedja83 said:

Zracni ovjes? Na golfa? Pa to kosta ko pola golfa pobogu. Jel nije lakse da uzmes i zamjenis opruge i amortizere i ostale propratne dijelove i dobijes normalnog golfa. I nemas udare na svaki prelaz. Naravno i gume moraju biti normalan profil.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

Pa iskreno ne znam ni koja je cijena. Vidio sam na YouTube da je neki lik u Njemačkoj ugrađivao u sedmicu, ispalo ga je oko 2500 €.. tako da nije bas kao pola golfa xd ali velim, uopće se ne kužim u to. Zato sam napisao tu, mogu i druge opcije ako su ok. Ali tipa ako mi je ovo kaj si rekao, normalne opruge i amortizeri tipa 1500€, a zračni 2500€ onda mi ne igra neku ulogu tih 1000€ razlike. 

Ali opet ne znam ni gdje bi mogao odraditi te opruge i amortizere…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražio sam malo info po internetu da li to netko kod nas radi ugradnju zračnog ovjesa ali nisam našao, ujedno, ako te je ovlašteni otpilio odvagni malo i druge opcije ili pitaj za savjet u ovlaštenom što bi se moglo po tom pitanju. Ne znam koliko bi ti bila opcija potegnut prema van za ugradnju zračnog, ako kod nas nema nikoga pouzdanog i da daje atest naravno, da nemaš problema na tehničkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg koliko kod vas kostaju obicni amortizeri, u Bosni 4 amortizera i 4 opruge max mogu biti 400 e. Zakretaci max 50e i to pod uslovom da tvoji ne odgovaraju.
Majstor mozda 50 70 e.

Kakve crne hiljade :)

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, <TDI> said:

Tražio sam malo info po internetu da li to netko kod nas radi ugradnju zračnog ovjesa ali nisam našao, ujedno, ako te je ovlašteni otpilio odvagni malo i druge opcije ili pitaj za savjet u ovlaštenom što bi se moglo po tom pitanju. Ne znam koliko bi ti bila opcija potegnut prema van za ugradnju zračnog, ako kod nas nema nikoga pouzdanog i da daje atest naravno, da nemaš problema na tehničkom.

Pa tražim i druge opcije zvao par automehaničara ali ništa, jbt koda tražim ne znam kaj. A koliko sam skužio slično je kao da mijenjaš obične amortizere Itd… 

zato sam sada tu došao, reko tu mi je zadnja opcija da mi netko nešto Preporuči. Da imam i malo znanja oko mehanike sam bi to išao probat složit 🤦‍♂️

1 hour ago, Pedja83 said:

Pa jbg koliko kod vas kostaju obicni amortizeri, u Bosni 4 amortizera i 4 opruge max mogu biti 400 e. Zakretaci max 50e i to pod uslovom da tvoji ne odgovaraju.
Majstor mozda 50 70 e.

Kakve crne hiljade :)

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

Ma iskreno nemam pojma koliko su amortizeri i te stvari u nas, nisam to još nikada mijenjao ni na jednom autu, znam samo da mi je stari golf 6 iz 2011 bio jedno 200% udobniji od ovog😭

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mislim da bi tu jedan eibach dosta poboljsao stanje. Davno sam imao audija sa tvoenickim s line ovjesom i pretvrdo je bilo. Stavio eibach,palo auto tocno koliko je falilo jos a udobnost se popravila za 100%

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, PeSti0018 said:

Nekako mislim da bi tu jedan eibach dosta poboljsao stanje. Davno sam imao audija sa tvoenickim s line ovjesom i pretvrdo je bilo. Stavio eibach,palo auto tocno koliko je falilo jos a udobnost se popravila za 100%

Ma sto se spuštanja tiče to mi je nebitno totalno, ali ovo ako je popravilo udobnost onda dapače. Gdje to montirat/kupit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sebi narucio s autodoc.de(zivim u njemackoj) a ugradio kod mehanicara. I samo otisao na tehnicki da pogledaju i upisu.

Meni se popravila drasticno udobno i nije vise onako bio “tvrd” na rupama. Dali bi i tebi bilo bolje necu tvrdit 100% ali msm da bi. Pogotovo ako ima vec nekakav sport ovjes

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2