3 3
miki98

RNS 315 Bluetooth adapter ugradnja

Recommended Posts

Pozdrav, imam VW Scirocco i u njemu RNS 315 navigaciju bez fabrickog bluetootha
Kupio sam sa Amazona BT adapter, dodje iz dva dijela, jedan mikrofon drugi bluetooth, i spoji se jedan dzek u drugi
I kad prikopcam dzek pozadi u navigaciju ne prikazuje mi BT opciju na navigaciji
Imam neku stariju VAG dijagostiku, i nadjem opciju kodiranja BT modula, i pise uspjesno kodirano ali opet ne radi BT
btw, nemam ispod sjedista nikakav dodatni adapter, a vidjao sam da neka auta imaju
evo slika adaptera koji sam kupio i ugradio 61Ifr6aQLrL._AC_SL1500_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je samo mikrofon, treba ti bluetooth modul koji ide ispod sedista.

Inace ima nekih verzija rns315 sa integrisanim bluetooth -om

Da li na njemu negde pise mac adresa, ako su sve nule omda ga nema, ako ima neke brojeve onda imaš integrisan bluetooth

 

Sent from my REA-NX9 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

On 11/14/2021 at 8:13 AM, goran sdi said:

Ja sam za u Jetti za RNS 310 koristio BT modul 7P6035730H i sve je super radilo.

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

Evo ti kataloški broj modula za ispod sjedala. Modul je radio kod mene na RNS 310 i kod kolege na RCD 510.

Uz modul moraš naručiti još  instalaciju (kablovi od modula do navigacije) i kučište od stiropora za modul.

Limk na temu: https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/99066-rns310-bt-problem/

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li opisati kako si spojio BT na jedinicu. Drugar ima BT i sve. Ali na radio nema opcije. Znas li korake sta treba kodirati ili adaptaciju. Da mu to probam napraviti. Hvala

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Evo ti kataloški broj modula za ispod sjedala. Modul je radio kod mene na RNS 310 i kod kolege na RCD 510.
Uz modul moraš naručiti još  instalaciju (kablovi od modula do navigacije) i kučište od stiropora za modul.
Limk na temu: https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/99066-rns310-bt-problem/

Mislim da ja imam jos uvik bt modul iz svog cc-a..pogledam kat.brojeve ako ga nadjem pa mogu napisat ovdje ako trebas..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
23 hours ago, Pedja83 said:

Mozes li opisati kako si spojio BT na jedinicu. Drugar ima BT i sve. Ali na radio nema opcije. Znas li korake sta treba kodirati ili adaptaciju. Da mu to probam napraviti. Hvala

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

I ja sam imao jedan modul koji nije radio s RNS jedinicom.

Kad sam kupio BT modul  7P6035730H samo sam pospajao kablove i sve je proradilo, nije bilo potrebno ništa kodirati ni vršiti adaptacije.

Mislim da sam kupio ovau instalaciju ( kablove ) : https://www.kufatec.com/en/handsfree-system/mobile-preparation/mobile-preparation-cable-set-bluetooth-only-plug-play-for-vw-38262

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li taj modul tj njegov kataloski ide zajedno sa kataloskim od radija? Kontam poruci to sve a ono opet nece. Ako ti nije problem da napises i kataloški od radija. Cisto da se uporedi pa onda poručuje. Hvala ti

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
9 hours ago, Pedja83 said:

A da li taj modul tj njegov kataloski ide zajedno sa kataloskim od radija? Kontam poruci to sve a ono opet nece. Ako ti nije problem da napises i kataloški od radija. Cisto da se uporedi pa onda poručuje. Hvala ti

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

Davno bilo, nemam zapisan kod radija, auto u međuvremenu prodano.

Ja sam nakon dva neka obična modula kaoja nisu radila s RNS 310 ( srećom bili jeftini ), izvadio kolegi iz Tiguana ( 2013g. radio RCD 500 ) i isprobao kod sebe.

Proradilo od prve bez kodiranja i tada sam naručio modul kat br. 7P6035730H isti koji je imao on u Tiguanu.

E taj je bio skup, tada sam ga platio 1200 kn.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
A da li taj modul tj njegov kataloski ide zajedno sa kataloskim od radija? Kontam poruci to sve a ono opet nece. Ako ti nije problem da napises i kataloški od radija. Cisto da se uporedi pa onda poručuje. Hvala ti

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Ne idu zajedno sa kataloskim brojem. Kad gledas da ga kupis, bitno je da ima sto noviji softver. Npr broj mog modula je 5k0035730b. Radi odlicno uz rns510, jedino sto nemam komande da preko rns menjam na sledecu pesmu npr. Rade i telefonski pozivi bez problema

Sent from my REA-NX9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3