0
ivan_zgd

golf mk3 jedva da upali ovih dana

Recommended Posts

prvo pozdrav svim vw-ovcima!!!

 

Kao sto sam naveo u naslovu zadnja dva dana kad po kusavam zapalit auto (golf III 1.4 60 ks 1992. god) jako ga tesko palim. Naime pokusam ga zapalit i radi par sekundi i sam od sebe se ugasi i tako moram ponovit 5 do 6 puta, nakon 5-6 puta radi jedno 30 sekundii ista stvar moram ga ostavit par minuta da radi i onda tek radi bez gasenja inace kada dodam i najmanji gas auto kao da se počne gušiti i motor se cuje tise a uz sve to auto se trese i iz auspuha baca dim na mahove.....inace kada se auto zagrije ( nakon 10 min voznje sve normalno) prošli tjedan sam promjenio akumulator i svijećice e sada ako netko ima kakav prijedlog slobodno neka kaze, malo sam searcho po forumu moguce da je nesto s čokom to mi je i jedan frend rekao da je otisao nekakav indikator čoka pa sada ......help meee

 

:zivio

Edited by ivan_zgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel povuces rucicu sastrane?? ona koja se povlači kad je vani zima ili je to čok..sad sam malo glup ispao al nema veze..hehe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidis to nisam ni probavao a da iskreno kazem niti nisam gledao dali to imam..... :huh:

sada sam na poslu pa kad zavrsim pogledam ali mislim da to ja nemam,prije nikada nisam ni pomisljao na čok a auto je palio normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti stoji lijevo ispod paljenja svijetla pa jos malo dolje..vidit ces to se sam povuce i to je to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde puno ti hvala ja vec mislio da cu morat na servis javim za rezultate...puno hvala :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moolim?

Golf 3ca nema ručni saug sem onih prvih dizela....

Dako da nist nemoze povlacit :)

 

Tu je problem nesto drugo... Il automatski čok il nest drugo...

Trebalo bi tu malo pogledat.... ovako prek neta mozemo samo nagađat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest speedlimit

Mo??e ti biti motorič ler gasa ,mo??e biti i davač temperature a mogu biti i dize jer ovo kaj veli?? da baca dim na mahove to znači da iskapča cilindar dok je hladan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovorima, a čok nemam definitivno a i danas se mučio oko paljenja jedva jedvice kada ga upalim u leru radi kao dizelas i trese se dok ne krenem.......nista ici cu do mehanicara pa kad rijesim problem stavim na forum u čem je bio problem pozdrav!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

90 % ti je problem u frgazeru imaš monopoint i otišao ti je motorić ler gasa, ako ne uspiješ rješiti javi mi se pa ćemo pogledati i složiti

Edited by vekyman1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u petak kod električara i spoji auto na kompjutor i poka??e mu gre??ku na indikatoru temperature. On je bio pokvaren i kada je auto bio hladan krivo je mjerio temperaturu. Pokazivao je cijelo vrijeme da je motor topao i zato se čok nije ni palio. Taj indikator me ko??tao 154 kn i elektricar mi je uzeo za tu promjenu jo?? 100 kn tak da sada pali. ako nekog zanima stavim sliku ......pozdrav svima i sretan Uskrs :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Golfara_2
prvo pozdrav svim vw-ovcima!!!

 

Kao sto sam naveo u naslovu zadnja dva dana kad po kusavam zapalit auto (golf III 1.4 60 ks 1992. god) jako ga tesko palim. Naime pokusam ga zapalit i radi par sekundi i sam od sebe se ugasi i tako moram ponovit 5 do 6 puta, nakon 5-6 puta radi jedno 30 sekundii ista stvar moram ga ostavit par minuta da radi i onda tek radi bez gasenja inace kada dodam i najmanji gas auto kao da se počne gu??iti i motor se cuje tise a uz sve to auto se trese i iz auspuha baca dim na mahove.....inace kada se auto zagrije ( nakon 10 min voznje sve normalno) pro??li tjedan sam promjenio akumulator i svijećice e sada ako netko ima kakav prijedlog slobodno neka kaze, malo sam searcho po forumu moguce da je nesto s čokom to mi je i jedan frend rekao da je otisao nekakav indikator čoka pa sada ......help meee

 

:zivio

 

meni je slična stvar na mom golfu2, samo ??ta kad dodam gas mi se ne gu??i nego moram ono ba?? dodavat gas da mi se ne pogasi,

znači kad prvi put taj dan upalim auto počne se jako trest i trza, kad dodam gas onda bude ok i tako nekih 5-10min dok se ne zagrije moram konstantno pojačavat gas

inače čok mi je automatski pa mo??e bit da mi je to problem, a ako idem vozit dok mi je tako hladan onda mi se stalno trese i to full jako trza mi cijeli auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni je slična stvar na mom golfu2, samo ??ta kad dodam gas mi se ne gu??i nego moram ono ba?? dodavat gas da mi se ne pogasi,

znači kad prvi put taj dan upalim auto počne se jako trest i trza, kad dodam gas onda bude ok i tako nekih 5-10min dok se ne zagrije moram konstantno pojačavat gas

inače čok mi je automatski pa mo??e bit da mi je to problem, a ako idem vozit dok mi je tako hladan onda mi se stalno trese i to full jako trza mi cijeli auto :)

Ista stvar i kod mene - upalim ga fino radi 3-4 sec i ugasi se, upalim ga drugi put sa gasom da mi se ne ugasi i onda ga tu moram dr??ati jedno minutu s tim da trese ko dizel cijelo vrijeme, i onda malo kad se zagrije dođe k sebi, krenem počne cukat i trzat malo ga na gasu opet dok se ne zagrije ili ??ta već i onda je ok - poslje pali i radi dobro, ali onaj prvi start ujutro nikak :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo meni od kad sam promjenio taj indikator topline radi sve 5 auto upali iz prve ne trese se sve normalno radi,

 

Jer mi moze netko reci kolka mu je radna temperatura motora na mk3 prije zamjene toga idikatora topline na kontrolnoj ploči temperatura mi je bila 80 -85 stupnjeva a sada nakon promjene radna temp. motora se povecala na 90-95 pa dali je to normalno????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Golfara_2
Ista stvar i kod mene - upalim ga fino radi 3-4 sec i ugasi se, upalim ga drugi put sa gasom da mi se ne ugasi i onda ga tu moram dr??ati jedno minutu s tim da trese ko dizel cijelo vrijeme, i onda malo kad se zagrije dođe k sebi, krenem počne cukat i trzat malo ga na gasu opet dok se ne zagrije ili ??ta već i onda je ok - poslje pali i radi dobro, ali onaj prvi start ujutro nikak :(

 

ma meni nema veze je ujutro ili navečer ili sredina dana, nego ono ??ta ima veze je da je to prvi put da ga palim taj dan, poslije je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo meni od kad sam promjenio taj indikator topline radi sve 5 auto upali iz prve ne trese se sve normalno radi,

 

Jer mi moze netko reci kolka mu je radna temperatura motora na mk3 prije zamjene toga idikatora topline na kontrolnoj ploči temperatura mi je bila 80 -85 stupnjeva a sada nakon promjene radna temp. motora se povecala na 90-95 pa dali je to normalno????

 

Mislim da je to uredu, meni je na istom autu sa istim motorom uvijek točno na podne (90 stupnjeva). :mah

Share this post


Link to post
Share on other sites
0