0
burki

zasto golf3 ima tako LOŠ ZVUK

Recommended Posts

Guest MK3

fora je u tome šta nije isto staviti elipse na policu il 16-ice u vrata...

ja imam iza pioneere za 700 kn pa sam razočaran, al nije stvar u zvučnicima nego u onim plastičnim oblogama jer kad napumpa zvučnik zrak u rupu on izlazi kroz spojeve između plastike i lima van i nemre biti bassa, a uz to se sve i trese... ja ću probat zasilikonizirat te plastike pa cu vidjet... to je jedan jedini "jeftini" nacin da se poboljša zvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vrijedi, nemoj to radit, bolji kupi saudabanda (damping) i obloži sve pa i te djelova di pusta zrak...začudio bi se kako dobro zvuči poslije dampiranja pa makar i saudabandom koji je najlosiji...sve je to isti k ali nesto moras stavit, bitna je debljina dampinga...sve u svemu, dobra stvar i što god stavis poboljšat će, ako dobro zaljepis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

provjerio sam polariteti su ok spojeni a i nemres krivo spojit kad je + ona sira stopica a - ona tanja uglavnom k**** bez woofera izgleda nis a s vratima se ne isplati zajebavat :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MRX
provjerio sam polariteti su ok spojeni a i nemres krivo spojit kad je + ona sira stopica a - ona tanja uglavnom k**** bez woofera izgleda nis a s vratima se ne isplati zajebavat :angry:

 

meni su kabeli od zvučnika na mjestu gdje se spajaju na cd player bili zamijenjeni..... to zamijenio i sve ok od tada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo imam i ja problem za zvukom u Golfu 3,imam Pioneer 50UB i Hertz DSK 165 u prednjim vratima i zvuk je dosta slab,siromašan,ne znam kako da opišem,trese ali nije to to,nema onu dubinu,samo je glasno,i kad jače pojačam,preko 30-35 počnu krčati zvučnici u vratima.

Upravo sam čuo kod bratiča u Astri 2001god,ima Pioneer 3000 neki i original zvučnike u vratima,pa to udara,zvuk je baš onako pun,puno bolje i glasnije nego kod mene.

Polovi na zvučniku su dobro okrenuti jer ne može obratno iči,sutra ču provjeriti polove na drugom kraju jer mi je sad kasno.

I da napomenem,probao sam sve moguče opcije na radiju i ne mogu dobiti ni približan zvuk kao u astri.

Ako nisu polovi što bi još moglo biti,nemoguče da je zvuk tako očajan u golfu :(

 

EDIT:Sad sam probao od tate spojiti Pioneer 1120MP i ista stvar,samo sam čovjeku opet sve postavke vratio na tvorničke :D

Edited by Veki-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gle moj savjet ti je da si kupiš kakvo pojačalce, ja sam se isto tako glupirao i pravio kutije za u bunker i zvučnike kupovao, krpao i ocekivao nemoguce i to sve preko radija 4x45 (zvuk - teška bijeda)... sad sam si kupio pojacalo najjeftinije xplodovo koje je bilo (500kn) i sad tek vidim koliko sam dobio eto što sam mjesec dana šparanjo... razlika nebo i zemlja.. a da bude još bolja stvar ovo što mi je na pojačalo spojeno su 2 obična zvučnika (malo jača - dakle u vratima tvorničke 16ice) a kad se dočepam kakvog suba ..netrebam dalje ništa govorit... žrtvuj se nakratko i složi si to kako spada, nije da pametujem nešto neg eto iz vlastitog iskustva govorim jer sam imao sličnu situaciju.... :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je savjet ali fora je što u toj Astri nema pojačala,Pioneer 3000 i tvornički zvučnici..

Sad jedino ako su ti zvučnici bolji od ovih mojih herčeva a i vrata,odnosno paneli su puno bolji nego kod mene,ipak je to 2001god ?Jel bi mogla biti zbog toga tolika razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo šta trebaš napraviti je otići kupiti deblje žice za zvučnike i spojiti jer ti vjerojatno imaš na tvorničku instalaciju spojeno, ja kad sam to napravio 2 različita zvuka. Znaju neki kakav mi je zvuk bio bez ikakvog pojačala u autu. Ako se ne varam Remx je na OMV-u pitao dal imam pojačalo da se dobro čuje, pa sam pokazao u bunkeru da ništa nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvuk u golfu 3 je ocajan...nema tu pomoci bez nekog veceg ulaganja u damp.

ALI

zato cetvorka sa original zvucnicima nadamsuje svaka ocekivanja. udara bass da skoro pa masazu na sjedalima imam. normalno i kvalitetan radio pridonosi tome :D

ali ozbiljno, svi me pitaju gdje sam wofer sakrio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
prvo šta trebaš napraviti je otići kupiti deblje žice za zvučnike i spojiti jer ti vjerojatno imaš na tvorničku instalaciju spojeno, ja kad sam to napravio 2 različita zvuka. Znaju neki kakav mi je zvuk bio bez ikakvog pojačala u autu. Ako se ne varam Remx je na OMV-u pitao dal imam pojačalo da se dobro čuje, pa sam pokazao u bunkeru da ništa nema

Da,to za žice mi je i bratič savjetovao,on se dosta kuži u to.

Dobio sam žice sa zvučnicima al mi je lik koji je to montirao te žice spojio na originalnu žice seljačkom metodom,oguli,omotaj žice i stavi izolirke.

Da te žice što sam dobio sa zvučnicima spojim i izbacim originalne ili da kupim još deblje žice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u trojci nebuš nikad imal dobar zvuk tak dugo dok ne izdampiraš vrata i tapecirung jer možeš primijetiti da tamo gdje je zvučnik u prednjim vratima nije baš 100% priljubljeno uz policu...ono kaj sam ja od staroga u trojci napravil je da sam to silikonom iznutra zamazao,stavio drvene distance od 2cm-3cm stavio origigi mrežice od zvučnika koje sam kupio,te izrezao onu spužvu iza zvučnika te provukao 1,5mm2 kabel i sve je na radiju sviralo barem duplo bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bii tek bilo da imaš duju :lol: :lol:

S kablovima nećeš dobit skoro ništa, nemožeš uspoređivat papirne originalne zvučnike koji trepe 20w, ako i toliko... lagani su i dosta osjetljivi... probaj svoje stavit na pojačalo, malo podampiraj vrata, dobro fiksiraj zvučnik i mora svirat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav imas radio??kako podesen EQ??u g3 je sasvim dobar zvuk i na orginalnim zvucnicim sa dobrim radiom...provjeri polaritet na zvucnicim instrumentom,moze bit da se ponistava ucinak...

i nema ti veze dampiranje vrata,i ostale gluposti s tim,dampex bi te izaso skuolje od sve muzike sto imas u autu dva puta...

on mora imat pristojan zvuk,po meni il ti ne valja radio(mozda neki orginal) il postavke EQ-a,jer ja u kecu sa sonyem imam odlicnu akustiku,ia zvucna izolacija u keca i trice je nebo i zemlja......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sa originalnim zvučnicima se bolje čuje... normalno kad oni imaju veću osjetljivost pa mogu svirat OK ne tih 15-20W rms-a...

A što se tiče dampinga, ako je 200 kn puno za dampirat oboja vrata, onda se ostavi auto akustike... sistemi će puno bolje svirat, a nije neka velika investicija :palacg

Mislim normalno da neće bit nešto posebno dobro vrata složeena sa jednom rolom saudabanda, ali razlika će se čut sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da sa originalnim zvučnicima se bolje čuje... normalno kad oni imaju veću osjetljivost pa mogu svirat OK ne tih 15-20W rms-a...

A što se tiče dampinga, ako je 200 kn puno za dampirat oboja vrata, onda se ostavi auto akustike... sistemi će puno bolje svirat, a nije neka velika investicija :palacg

Mislim normalno da neće bit nešto posebno dobro vrata složeena sa jednom rolom saudabanda, ali razlika će se čut sigurno.

 

upravo to,nitko ne kuži da kak mu sviraju sony ili pioneer zvučnici od 200-300kn slabije od originalni,a logično je da zato jer su originalni zvučnici za tkve stvari i napravljeni,da sviraju na HU,kak veli joke,ak ti je 200-300kn puno za damping prst u uho i šuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kakav imas radio??kako podesen EQ??u g3 je sasvim dobar zvuk i na orginalnim zvucnicim sa dobrim radiom...provjeri polaritet na zvucnicim instrumentom,moze bit da se ponistava ucinak...

i nema ti veze dampiranje vrata,i ostale gluposti s tim,dampex bi te izaso skuolje od sve muzike sto imas u autu dva puta...

on mora imat pristojan zvuk,po meni il ti ne valja radio(mozda neki orginal) il postavke EQ-a,jer ja u kecu sa sonyem imam odlicnu akustiku,ia zvucna izolacija u keca i trice je nebo i zemlja......

Imam Pioneer 50UB a EQ i sve moguče postavke sam namještao u tisuču kombinacija i to nije ni približno nekom kvalitetnom zvuku.Danas sam ja gledao žice po bojama da li odgovaraju i po meni to štima al provjerit če stari za svaki slučaj još s instrumentom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ti još puuuuuuno do kvalitetnog zvuka.... Uvijek ima bolje.... uzmi neki amp. spoji prednje sisteme i woofer na njega, podampiraj vrata i trebalo bi bit ok za neko vrijeme

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dampiras stiropolom,katranom????jedan kvadrat dampexa diamon kosta 183km sto je oko 732 kn...

i varas se za osjetljivost zvucnika,seriski u g3 sa 91-2 db osjetljivosti.....alo ocem ti???sviraju bolje jer rade sa punom snagom prije rapsodije koju salje HU....a cisto sumnjam da im osjetljivost prelazi 84-5 db....

 

 

 

2 veki

nije ti potrebna deblji vodic od onoga koji si dobio uz zvucnike,imat ces vece gubitke,lipo pregledaj polaritet na konektorima na radiu.jedno pitanje,kakav imas radio??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam ti je čim dampiram i vjeruj mi osjeti se razlika... pusti ti brojke koje navode za osjetljivost, činjenica je da sviraju glasnije na HU...

Ako nećeš te "fušerske" dampinge imaš za 250 kn wutrhov, 6 ploča negdje 30x50cm, to ti je dovoljno za jedna vrata ;) , sve više od toga je pretjerivanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT
Da ti budem iskren i meni je to nekako loše, pa nešto ni ne forsiram. Ja rađe slušam zvuk 16 ventilske tehnologije. Još da ima kakav kompresor i da vidiš dobrog zvuka.

 

svaka čast :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
0