0
burki

zasto golf3 ima tako LOŠ ZVUK

Recommended Posts

najveci je problem sto uopce nema bassa imam 17 pioneer i gore u armaturi imam visokotonce pioneer zvuk mi je gori neg na tranzistoru, neki mi vele da je to normalno kod g3 pa mi još kazu da zasilikoniram vrata da ih malo zadihtam i bok... kakva su vas iskustva u vezi sounda u g3

Share this post


Link to post
Share on other sites
najveci je problem sto uopce nema bassa imam 17 pioneer i gore u armaturi imam visokotonce pioneer zvuk mi je gori neg na tranzistoru, neki mi vele da je to normalno kod g3 pa mi još kazu da zasilikoniram vrata da ih malo zadihtam i bok... kakva su vas iskustva u vezi sounda u g3

 

glupost, golf 3 ima dobru koncepciju ta SQ..ne znam gdje griješiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
glupost, golf 3 ima dobru koncepciju ta SQ..ne znam gdje griješiš.

 

istina ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi dobro spojio polaritet zvučnika, jer ako na jednom spojiš normalno +na+ i -na- a na drugom zvučniku +na- i -na+ bas i se poništava i čuje se nikako. Probaj na jednom zvučniku zarotirati žice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesi dobro spojio polaritet zvučnika, jer ako na jednom spojiš normalno +na+ i -na- a na drugom zvučniku +na- i -na+ bas i se poništava i čuje se nikako. Probaj na jednom zvučniku zarotirati žice.

 

Tako je... Sigurno si krivo spojio polaritet zvucnika!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupi si zvučnike za početak i spoji na pojačalo,a ne smeće od pajonira za 300kn :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se dobio dobar zvuk treba se malo potrudit i treba podosta novaca, kao prvo treba u vrata staviti neke dobre 16.5 cm sisteme do nekih 1500 kn ( naravno na pojacalo ih spojiti) s tim da za bolji učinakl treba izraditi ( ili dati nekome da izradi ) panle za vrata ( 1500 kn) jer serijski paneli su tak bezveze, sljedece sto treba je izampirat vrata visokotonce u stokove eventualno woofer u gepek i da vidis kako je zvuk dobar....ovo je napisano ukratko o mnogocemu jos ovidi zvucna slika u autu ali o tome je bilo rijeci ...

Edited by ivan_zgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz dobar sistem ne treba ti woofer za prvu ruku,ako se idu raditi kompresijski paneli,naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites
uz dobar sistem ne treba ti woofer za prvu ruku,ako se idu raditi kompresijski paneli,naravno

 

ma znam sve ja to kuzim al opet nemrem vjerovat da moze bit tak loš, ovo s polaritetom još nisam stigo zamjenit makar mislim daa je to dobro spojeno, woofer ni necu stavljat jer sam se uvjerio na astri koju imam :fakjea:palacd:palacg:rotfl da samo dobar radio prakticki daje pola zvuka, u as... imam sisteme pioneer napred iza elipse ground zero i pioneer 7000 UB i to u kombinaciji zajedno doslovno rastura o woferu ni ne mislim da ga stavim , a jbg probat cu vrata malo zadihtat pogledat te polaritete pa javim kak bu se culo.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa u golfu III kod mene serijski zvučnici deru, a kamoli tek šta imam u gepeku "ubija".

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa u golfu III kod mene serijski zvučnici deru, a kamoli tek šta imam u gepeku "ubija".

 

Kad imamo najbolju serijsku muziku sto je ikada izasla u G3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam zakaj se tebi to tak loše čuje...

 

ja sam za radio dao 799.00 kuna, naprijed imam magnatov sistem bez skretnica (419,00kn) a iza za elipse koje su u ronisu došle 789,99 kn, a ja kupio nove za 250kn (čovjek vozi tehničku robu na kile, ima svašta, a rade besprijekorno)...

 

nemam ni sub ni pojačalo, a za te pare svira bogovski :bravo inače sve kupljeno 07' u četvrtome mjesecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte čovjeku pomozite sa normalnim savjetima,nekima možda nije u interesu dati 3k kuna za muziku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dajte čovjeku pomozite sa normalnim savjetima,nekima možda nije u interesu dati 3k kuna za muziku

 

ima jelko praf,, utuko sam 3k kunica u drugi auto a sad nemam bas love za nekaj jebenije a muci me to sto je zvuk banana a imam pioneer sisteme naprijed i zvuk mi je ko tranzistor mene zanima samo zanima jel cu dobit sta na zvuku ako zasilikoniram prednja vrata jel mi se to isplati i jel ce se dobit nesto na dubini zvuka jer mi se vrata cine suplja mislim ono nekak su prazna pa ko da zvuk se gubi neznam kak da to sad opisem to ocu rec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa di ćeš normalno savjet od toga da proba zamjenit faze??? Ako nebude sviralo, vrati originalne zvučnike i gotovo...

U passatu sa originalnim zvučnicima svira super, samo HU drugi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
neznam zakaj se tebi to tak loše čuje...

 

ja sam za radio dao 799.00 kuna, naprijed imam magnatov sistem bez skretnica (419,00kn) a iza za elipse koje su u ronisu došle 789,99 kn, a ja kupio nove za 250kn (čovjek vozi tehničku robu na kile, ima svašta, a rade besprijekorno)...

 

nemam ni sub ni pojačalo, a za te pare svira bogovski :bravo inače sve kupljeno 07' u četvrtome mjesecu...

 

 

Dajte čovjeku pomozite sa normalnim savjetima,nekima možda nije u interesu dati 3k kuna za muziku

 

to ti nije 3k kuna, nego 1468kn...

 

burki, pitao si kakva su iskustva u vezi sa soundom u g3, ja sam ti napisao kaj je unuta i kak se čuje...

 

za silikoniranje ti nebrem pomoći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mi prvo trebamo skuziti tvoju percepiju zvuka.

 

Sta ti znaci kao tranzistor? Onaj na baterije sa jednim zvucnikom? Mislim da se sa bilo kojim zvuznicima i radiom dobije bolji zvuk.

 

Sukladno tome nemogu si docarati kako bi po tebi to trebalo zvucati, ali ako ti je sad kao tranzistor moje misljenje je da ocekujes zvuk sistema sa nekog hebenog pojacala..

 

Tako da prvo ti pomozi nama da si docaramo taj zvuk tranzistora.

 

Pa ajmo dalje.

Nije dovoljno imati samo prednje zvucnike i visokotonce i ocekivati neki super sound.

 

Kod mene sa orginal zvucnicima i novijim radijom naprijed je bilo bassa ali nije to sad nesto da se smrznes.

I sve sta sam trebao napraviti je staviti bolje zvucnike na zadnju policu pa se tu vec pojavio bolji zvuk. Sa police je stizao bolji i jaci zvuk a prednji su sluzili vise za surround efekt.

I samo namjetis na radiju jacinu bassa i treble te nivo front/rear koji ti odgovara i to je sve.

Zadovoljavajuci zvuk bez pojacala i prevelike investicije (elipse mozes jeftino naci).

 

Sada ako ti to nije dosta koristis pojacalo i sub.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ima jelko praf,, utuko sam 3k kunica u drugi auto a sad nemam bas love za nekaj jebenije a muci me to sto je zvuk banana a imam pioneer sisteme naprijed i zvuk mi je ko tranzistor mene zanima samo zanima jel cu dobit sta na zvuku ako zasilikoniram prednja vrata jel mi se to isplati i jel ce se dobit nesto na dubini zvuka jer mi se vrata cine suplja mislim ono nekak su prazna pa ko da zvuk se gubi neznam kak da to sad opisem to ocu rec

Jesi probao ono što sam ti rekao??? Nisi jel tako. Šta onda ispituješ dalje ako nisi probao ono što je većinom razlog glupog zvuka bez basa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesi probao ono što sam ti rekao??? Nisi jel tako. Šta onda ispituješ dalje ako nisi probao ono što je većinom razlog glupog zvuka bez basa.

Pa vidis da je poslusao savjet,al onaj koji je dobio i prije topica..Zasilikonirat ce vrata! Ja ovo prvi put cujem.. Ne kuzim se previse u muziku,skombiniro sam poprilicno jeftino svoju a zvuk je preedobar..kakav ti to MK3 vozis neam pojma :mellow:

Edited by LAZO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa vidis da je poslusao savjet,al onaj koji je dobio i prije topica..Zasilikonirat ce vrata! Ja ovo prvi put cujem.. Ne kuzim se previse u muziku,skombiniro sam poprilicno jeftino svoju a zvuk je preedobar..kakav ti to MK3 vozis neam pojma :mellow:

 

Potpisujem :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zamjenio originalne s kenwoodima iste veličine...svi misle da imam woofer.kakve su ti instalacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 3 i golf 4 je velika razlika u vratima tj. original panelima za zv. Vrata od trojke su k... i kaj got staviš nutra nebu sviralo. Ja sam imao zvučnike prek 2k kn na pojačalu i ne svira tj. nema basa. Još najbolje sviraju oni original papirnati!

Ukratko, imaš tri opcije:

1.Stavi nekakve elipse iza na policu da ti popuni malo auto s basom - to ti je najjeftinija kombinacija, za 90% ljudi zadovoljavajuće

2. Daj nekom da ti napravi panele od fibera npr. po cijeloj dužini vrata di je onaj pretinac - to ti je min. 1000kn - ak baš hoćeš imati zv. samo u vratima, a da ima basa

3. Stavi sub i pojačalo u gepek - po meni najisplativija opcija ak hoćeš da svira. Za 1000 kn se već da naći komplet. Nemoraš sad gledat da ima 2kw, što osjetljiviji subić, pojačalo i da vidiš igranke!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Golf 3 i golf 4 je velika razlika u vratima tj. original panelima za zv. Vrata od trojke su k... i kaj got staviš nutra nebu sviralo. Ja sam imao zvučnike prek 2k kn na pojačalu i ne svira tj. nema basa. Još najbolje sviraju oni original papirnati!

Ukratko, imaš tri opcije:

1.Stavi nekakve elipse iza na policu da ti popuni malo auto s basom - to ti je najjeftinija kombinacija, za 90% ljudi zadovoljavajuće

2. Daj nekom da ti napravi panele od fibera npr. po cijeloj dužini vrata di je onaj pretinac - to ti je min. 1000kn - ak baš hoćeš imati zv. samo u vratima, a da ima basa

3. Stavi sub i pojačalo u gepek - po meni najisplativija opcija ak hoćeš da svira. Za 1000 kn se već da naći komplet. Nemoraš sad gledat da ima 2kw, što osjetljiviji subić, pojačalo i da vidiš igranke!

 

 

mislim da je tomo 77 to tak jebeno sazeo cijelu pricu da neam rijeci :respekt:respekt mislim da lagano prakticki mozemo lockat topic salim se, evo kad kisa malo stane okrenut cu polaritete pa da vidimo , ali naterat cu ja da to svira jel obozavam s tim se zajebavat i prckat tak da naterat cu ja to da svira hebem li ti vrata i sound i sve

 

e da zaboravio sam odg. vi koji ste me pitali da malo opisem taj zvuk tranzistora e pa taj zvuk je slican ovom na slici

48050353tpwg0.th.jpgthpix.gif

Edited by burki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti budem iskren i meni je to nekako loše, pa nešto ni ne forsiram. Ja rađe slušam zvuk 16 ventilske tehnologije. Još da ima kakav kompresor i da vidiš dobrog zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo zdampirajte vrata pa onda krenite u izradu panela, tj nakon dampiranja stavi zvučnike koji su bili unutra pa ćeš čut razliku..

Edited by Bego2

Share this post


Link to post
Share on other sites
0