0
GogiR32

Benzin u ulju?

Recommended Posts

Naime.. pred malo je bila neka tema kako je nekome (opet) s ovog foruma procurio benzin u ulje....

Pa eto ponukan tim topicom isao sam gledat sebi razinu ulja, i izvadim šipku... a ono ulje preko MAX... :mellow: pomirišem... smrdi na benzin... :huh:

Ok, pretpostavljam da mi "slini" negdje neki injektor... a pošto nemaju elektroprekidače u sebi (citaj Jetronic) onda vjerujem da negdje pušta višak na Jetronicu.... moše bit kod davanja kontakta kad pumpa "druka" pritisak u sistem.. ili mozda nesto drugo... :huh:

Do sad mi se to nije događalo...

 

Ima li ko kakvih iskustva ili prijedloga od kuda da pocnem dijagnozu.. jer mi taj dio mehanike ne leži baš... :ne

 

Jel bi bilo dobro otpustit sva 4 lajtunga sa glave jetronica i kad dam kontakt gledati da li pušta negdje...

Treba li negdje špricnut benzin?

 

 

Help.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez puno razmisljanja i kemijanja, dizne su ti u banani. nove dizne ce rijesiti problem. postoji mogucnost da ti se nesto pojebalo i na k-jetu pa ti brizga previse goriva pa se to dogadja

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se voziš na kratke il duge ralcije? autocesta?

 

Ak se večinom voziš po gradu s kratkim ralacijama kod kojih se motor ni ne zagrije dobro, to ti je česta pojava. Jjoš pogotovo ak je neispravan termostat (znači puno vremena pod čokom kod kojeg je prebogata smjesa)....

Nemora značit da je nekaj loše s motorom jer se to javlja i na novim autima...

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma više relacija grad... posao ujutro i nazad.. ne stigne se ni zagrijat... mozda moze biti zato.. sto si naveo da previse smjese baca...

A ovako informativno... znam da nije normalno..al moze to planut ili nesto?... ili tako nesto slicno da se dogodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma više relacija grad... posao ujutro i nazad.. ne stigne se ni zagrijat... mozda moze biti zato.. sto si naveo da previse smjese baca...

A ovako informativno... znam da nije normalno..al moze to planut ili nesto?... ili tako nesto slicno da se dogodi?

 

mogu ti leteci prolupat i ispisati radilicu ako imas benzina u ulju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu svoje probat uronit u tekucinu kojom se ultrazvučno ispiru dizne. Znam da otapa sve i svasta (par puta ciscene variabilne turbine itd) samo neznam dal je pre agresivna za stare dizne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koliko san cuja od starih mestri to ciscenje ultrazvucno ili mehanicko dizni nije najbolje...

u jednu ruku ih ocisti, a u drugu ruku onaj talog je sluzija i za brtvljenje i kad se odtrani one propisaju

sebi koristim dodatak gorivu i mogu reci poslje upotrebe da je ispuh cisci i manje ima taloga,

moja preporuka :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene muci isti takav problem,danas sam otkrio da mi se razina ulja digla preko max,radi se o Golfu G60?

Zanima me kako da otkrijem tocan kvar od cega prvo da krenem???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo mene muci isti takav problem,danas sam otkrio da mi se razina ulja digla preko max,radi se o Golfu G60?

Zanima me kako da otkrijem tocan kvar od cega prvo da krenem???

 

izmjeri tlak benzine, ocistit dizne, senzor temperature....

mogu nabrajati do jutra.... kolika ti je potrosnja? kakve su svjecice?

Share this post


Link to post
Share on other sites
izmjeri tlak benzine, ocistit dizne, senzor temperature....

mogu nabrajati do jutra.... kolika ti je potrosnja? kakve su svjecice?

Svjecice su nove,potrosnja goriva je negdje oko 15litara gradske voznje mozda cak i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Svjecice su nove,potrosnja goriva je negdje oko 15litara gradske voznje mozda cak i vise.

 

ponovno izvadi svjecice i vidi kakve su... usput izmjeri kompresiju.

ako je kompresija donekle ok onda ti je senzor temperature ili dizne iako to nije prevelika potrsnja za taj motor po gradu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ponovno izvadi svjecice i vidi kakve su... usput izmjeri kompresiju.

ako je kompresija donekle ok onda ti je senzor temperature ili dizne iako to nije prevelika potrsnja za taj motor po gradu...

Sad sam se vratio od majstora,kompresija je malo jaca od 10.5 na svakom cilindru a svjecice su skroz crne???

Nisam ni reko da je potrosnja velika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet sa istim problemom,mislio sam da sam rijesio problem ali NE.

Na autu su bile skinute dizne i odnesene su na pranje i stelanje i tamo su se pokazale da su ispravne pa sam zatim zamjeno regulator pritiska goriva ali je problem jos uvjek prisutan.

Sta da dalje radim,vise ludim sa tim hebenim autom???

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ti nije "otvoren benzin" na onom co potenciometru na cijevi prema klapni gas pa ti ga zaljeva malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da zaboravio sam reci da se to desava kad auto stoji dan ili dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0