0
MuJo_G1

blinkala lampica od grejaca audi a4 1.9 tdi

Recommended Posts

sad mi se stari vratio iz BIH i kaze na auto putu mu pocela treptati lampica od grejaca,on stao ugasio auto, upalio i sve ok.

jel zna neko do cega je to??? ne verujem da je grejac otisao kad ga ni ne pali leti.

Edited by MuJo_G1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grijač ak nevalja onda to signalizira palio ga on il ne. Druga stvar je prekidac štoplampe (na pedali kočnice)

Provjeri štop svijetla dal rade a i ako imas nekoga s diagnostikom pa da malo pogleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grijač ak nevalja onda to signalizira palio ga on il ne. Druga stvar je prekidac štoplampe (na pedali kočnice)

Provjeri štop svijetla dal rade a i ako imas nekoga s diagnostikom pa da malo pogleda...

 

 

Najcesce je stop salter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bit da su ti pregorile zarulje od stop svjetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podižem temu jer imam isti problem.

Jučer idem s mora i čekam u koloni na autocesti , stani kreni vožnja , i odjednom mi počne treptati lampica grijača. Našao sam odmah ovu temu i provjerio stop svijetla koja mi ne rade.

Mogu li to sam nekako popraviti ili da idem u servis? Nije mi se to nikada događalo.

Auto je Polo 9N , 2004g , 1,9 TDI sa 63000km.

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemaš kaj popravljat, moraš zamjeniti prekidač. sad oćeš sam ili će ti netko u autokući, to biraj sam :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Ako nije komplicirano , zamjenio bi sam prekidač. Nešto sam čitao da je cijena cca 50-tak kn.

Jel mi može netko reći gdje se nalazi prekidač , kako izgleda i kako da ga zamjenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na vrhu pedale kočnice. Valjkastog je oblika. Zakreneš ga u lijevu stranu i izvučeš prema gore. Nemoj stiskati pedalu jel češ ga sjeee. Također kad češ stavljat novog ne dirati pedalu. Kad češ ga gurat u rupu malo će krckat i kad dođeš do kraja zakreneš u desno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvwa zabava je vw,ne radi kočnica,a blica lampica od grijača,STRAŠNo :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na vrhu pedale kočnice. Valjkastog je oblika. Zakreneš ga u lijevu stranu i izvučeš prema gore. Nemoj stiskati pedalu jel češ ga sjeee. Također kad češ stavljat novog ne dirati pedalu. Kad češ ga gurat u rupu malo će krckat i kad dođeš do kraja zakreneš u desno.

 

Hvala! Detaljan i jasan opis. Svaka čast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mi može netko izvadit sliku iz ETKE od papučice gasa s tim prekidačem od štop lampi,meni se nešto komp sjebo

 

nije mi jasno kakve to veze ima,lampica grijača i štop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim što lampica grijača služi da prikaže da su grijaču upaljeni (iako je to na novijim autima jako kratko vrijeme), ujedno služi kao i pokazatelj da je neka greška u motornom procesoru.

A pali se onda kada crkne štop šalter, zato jer taj štop šalter ujedno daje informaciju procesoru da je kočnica stisnuta (znači šalter imaj dvojnu funkciju i za paljenje svjetla pri kočenju i za davanje informacija procesoru)!

:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

tihica stace ti slike... fino pogledaj dole i skini zastitu povise pedala (ako ej imas) i vidit ces šalter na pedali kočnice...

Stop svijetla ti rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites
tihica stace ti slike... fino pogledaj dole i skini zastitu povise pedala (ako ej imas) i vidit ces šalter na pedali kočnice...

Stop svijetla ti rade?

 

 

ne rade,budem pogledao :palacg

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj crni valjak sam okretao i izgleda da sam nešto sjebo jer sad kad prištekam konektor štop lampe cjelo vrijeme svjetle,sad neznam u čem je caka gdje moram paziti kad kupim novi...

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je s pedale od kočnice to je taj (neki ga imaju i na pedali kuplunga)

Dal si stavio novi?

Prije stavljanja gledaj da je onaj pipak izvučen skroz vani...

kad ga zakrečeš pazi kako montiraš (pazi na pipke označene zelenom bojom)

vjerovatno si primjetio da oni pipci (crveno označeno) imaju svoj hod tj kad zakreneš prekidač oni ospobažaju pipak u sredini koji je naslonjen s pedalom kočnice.

 

Tebe zeza sto pipak nije dovoljno vani pa nema svoj krajni položaj kad pedala nije pritisnuta...

 

a14fes.jpg

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i na pedali kuplunge je takav,nisam stavio novi pošto je vikend,sutra idem do servisa

 

kužim sad sve :palacg

 

to što cjelo vrijeme svjetli to sam ga valjda sjebo jer sam pipak stiskao pa je unutra otišlo nešto do kraja,ili? jer ja sam prvo mislio da sam ga sjebo do kraja kad sam ga zakretao (oni crveni pipci)

 

 

Hvala na dobrom odgovoru :zivio

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosad ti nisu svjetile stoplampe?

 

Onda probaj izvuč taj pipak van (malo ce zapinjatg) te okreni one male pipke (tako prekidaš oslobađa hod pipka jer misli da je uglavljen u njegov nosač) i probaj rukom stiskat i pustat pipak... svjetla bi se trebala palit gasit

 

Ako si sam onda auto privedi kakvom zidu pa da vidis odsjaj stoplampi... il čekaj noć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu otkad se sjebalo nešto unutra pa ga badava stiskaš...

 

BTW danas sam uzeo novi u servisu 89kn,sam sam promjenio lampica od grijača se ugasila i sad je opet sve kak treba,ovaj novi je nešto drugačiji,kao bolji je od starog...

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

modificirani navodno.... al važno da si to rješio bez servisa...

Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0