1 1
Guest Damijan

Crna folija za krov i slično...

Recommended Posts

Guest Damijan

Evo neznam točno ime :unsure: , ali uglavnom čuo sam da ima folije koje se npr. umjesto da se farba krov u crno one zaljepe, pa se kasnije skinu kad dosade, vjerujem da ste čuli već za to, pa me zanima jel netko sa foruma to već radio, iskustva i tko se bavi time u HR!?

 

Evo, Slicker ima to na svom Seat-u;

 

p6130084m.th.jpg p6130108.th.jpg

 

 

Thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je zizz sa foruma rekao da mat crna dođe od 700-900 kuna, ovisi o veličini krova.. pa njega onda pitaj, sigurno ti zna dosta o tome..

Edited by Luka_R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni je zizz sa foruma rekao da mat crna dođe od 700-900 kuna, ovisi o veličini krova.. pa njega onda pitaj, sigurno ti zna dosta o tome..

Jel to nije malo previše samo za krov?Prijatelj mi je prije mjesec dana obljepio cjeli auto u reklamu firme i platio je 2000 kn.

Izgleda da ču se morat raspitat osobno tu u OS jer navedeno i mene zanima,retrovizore i krov bi bacio u crno a nekako mi je žao bojat krov koji nema nikakvih oštečenja. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je to palo na pamet davno,al 800 kn je previše,lakiranje košta puno manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si Tihca,al ja razmišljam i o toj stvari da mi za par mjeseci ili ... može prdnit u mozak da mi se to više baš i nesviđa a sumnjam da su dva lakiranja jeftinija od kojeg kvadrata samoljepljive folije koju na kraju mogu bez pol muke odljepiti ako mi "ne legne na oko" a ko što rekoh,800-900 kn je previše samo za krov osim ako nemaš Transporter :rotfl

Sljedeći tjedan sam na GO pa se idem malo raspitat o ciframa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i lakiranje kosta upravo 800kn kod majstora :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
i lakiranje kosta upravo 800kn kod majstora :palacg

 

Potpuno se slažem. Možda čak i više.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i lakiranje kosta upravo 800kn kod majstora :palacg

 

tako je, blatobran je cca oko 600 kn pa ti računaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vratim na ovu temu,bio sam provjeriti za Boru koliko bi me to izašlo da isfoliram krov i rečeno mi je od 600-800 kn,tu negdje odprilike bez da mi uzimaju mjeru.To je čista pljačka po meni.

Evo vam fotka auta s Osječkog S.R-a što je drug član Jura31 slikao.Pričao sam s čovjekom i njega je to koštalo 180 eura za cjeli auto :eek ,vidite i sami koji je u pitanju,nije baš bagatela...

 

PA170148.jpg

 

Ova meca je inače metalik sive boje,obljepljena za jedan dan za 180 tih novaca.Meni je BG bliže nego ZG ali kontam da bi se isplatilo bilo kome.Jedan dan Begeša,malo na mućkalicu i mrtvo meso s ražnja,popodne pokupiš kola i platiš siću npr. samo za krov i doma.A ovi naši domaći lopovi nek si ljepe foliju na kitu što se mene tiče :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je price oko toga..zizz je svog golfa lijepio cijelog..i izaslo ga je oko 1 000e..i on sam je napisao da ga je izaslo kao bojanje,ali je bolje zato sto se skine kada ti dosadi i imas staru boju ....

a nedavno je obljepljena jedna cijela bmw petica u zg u carbon i izaslo je oko 12 000...

tako da po cijenama svega toga..vjerovatno postoji nekoliko vrsta tih folija..

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako da po cijenama svega toga..vjerovatno postoji nekoliko vrsta tih folija..

 

Pa dobro majke im ga spalim ali 800 kn za 1.5 kvadrata mat crne :palacd ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa dobro majke im ga spalim ali 800 kn za 1.5 kvadrata mat crne :palacd ?

 

gle, imas ti folije po 12kn metar kvadratni, odi kupi i probaj napraviti krov :)

ako hoces, poslat cu ti ja folije pa probaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako oblipin cilo auto u foliju druge boje,kako proč granicu? :lol:

 

A mogli bi do ujutro,kome je skupo to neče napravit,ili če odradit sam i uštedit koju kunu ili s*ebat auto pa če platit i kurvu i likara

 

 

Zizz šalji crvenu za pokrit 2 komplet boka od corrada

Share this post


Link to post
Share on other sites

upises boju auta u knjizicu....

imam doma jednu dvojku koju slazem u mat crno (curina).... budete ju vidli na proljece kad uhvatim vremena dovrsiti auto i regati ga...

 

rrocado, hoces ovu po 12 kn :D iznenadio bi se koliko je to tesko ustvari... a ako mi nades da li ono ide na moj auto, mozda kompenziramo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kupite foliju i sami ljepite, tako cu barem ja napravit ako me ne prođe

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas iskustva s folijama? i lijepljenjem na krov i ostale dijelove karoserije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
upises boju auta u knjizicu....

rrocado, hoces ovu po 12 kn :D iznenadio bi se koliko je to tesko ustvari... a ako mi nades da li ono ide na moj auto, mozda kompenziramo :)

Ma znam u nas ako to odradiš pa upisat boju,al kako to napravit preko granice,cilo auto oblipit u drugu boju-foliju pa preko granice nazad u HR,šta bi mi rekli na granici :palacg

 

Ja ne želim više eksperimentirat sa bokovima,zadnji put nije dobro ispalo,pametnon i jedna dosta :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ne želim više eksperimentirat sa bokovima,zadnji put nije dobro ispalo,pametnon i jedna dosta :lol2

 

pa jednostavno slini te naljepnice, hahahhaa, to kao moj tast kad je davao radit tetovazu na ruku, grb, a tip zaje...nesto oko grba pa sta ce on napravio golu zenu na ruku, a sta sad, nista ruku na panj pa sjeci, al ne danas :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
gle, imas ti folije po 12kn metar kvadratni, odi kupi i probaj napraviti krov :)

ako hoces, poslat cu ti ja folije pa probaj...

Ajde sherife posalji mi ili reci gdje ima za kupit rola ali da je sirina veca od 1 metar i pokusat cu.Ideja je da bude iz komada.

Ipak ja ostajem za soluciju kod susjeda,granica nebi trebala biti problem posto bi samo krov bio radjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki uzimaju 800kn za krov.materijal tj. folija neizađe više od 300kn , znači 500kn zarade za 2 sata posla .neko 2 dana na baušteli radi za te pare. čisti ciganluk

Share this post


Link to post
Share on other sites
imas iskustva s folijama? i lijepljenjem na krov i ostale dijelove karoserije?

pa recimo da imam iskustva, ali na krov nije problem naljepit, a sav potreban pribor imam jer mi je susjed grafičar i ima mini tiskaru....a folija košta oko 200-300 kn...sve ostalo deru na rukama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas da postoje vise vrsta folija? rastezljivost? tolerancije? godisnja jamstva, da nece izblijediti prvih tjedan dana na suncu? vrsta ljepila, da ti se nece skupiti nakon par dana? ima tu malo vise nego sto mislis.. i isto tako ima cijena od 12 kn do maaaalo vise.....

 

mrki, u svakom print studiju, ili firmi koja se bavi naljepnicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1