1 1
Guest Damijan

Crna folija za krov i slično...

Recommended Posts

znas da postoje vise vrsta folija? rastezljivost? tolerancije? godisnja jamstva, da nece izblijediti prvih tjedan dana na suncu? vrsta ljepila, da ti se nece skupiti nakon par dana? ima tu malo vise nego sto mislis.. i isto tako ima cijena od 12 kn do maaaalo vise.....

 

mrki, u svakom print studiju, ili firmi koja se bavi naljepnicama?

ali opet neka prosječne kvalitete nije više od 300kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

mrki, ako hoćeš mogu ti frenda pitat, on inače radi s folijama (meni radio stakla, na stakla dobiješ doživotnu garanciju), a inače radi i cjele aute, sebi je haubu lijepio..., branike radi, krovove... mogu pitati cifru za Boru... ... znači full profi odrađeno bez mjehurića i ogrebotina bilo kakvih... ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba vam malo bolja folija, tih folija nema u željeznarijama i tako to...kupite ju u nekoj tiskari ili kod grafičara jer ih oni kupuju na veliko a tako se i većinom prodaju pa vam oni prodaju 2-3 m2....

 

e sad, folija ima običnih od neznam 40 kn/m2, pa koje imaju trajnost 3-5 god. cijena je oko 270-280 kn/m2, pa one trajnosti do 7 god i te su oko 380-390 kn/m2 pa te i one bubble free...cijene sam tak nekako okvirno stavio za orjentaciju....a to zaljepit na krov nije problem, ni 2h posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites
mrki, ako hoeš mogu ti frenda pitat, on inae radi s folijama (meni radio stakla, na stakla dobiješ doživotnu garanciju), a inae radi i cjele aute, sebi je haubu lijepio..., branike radi, krovove... mogu pitati cifru za Boru... ... znai full profi odraeno bez mjehuria i ogrebotina bilo kakvih... ...

Ajd priupitaj pa da vidim koje su sve solucije.

Hvala svima na infu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj savjet ti je da si kupiš foliju i sam naljepiš, puno će ti bit jeftinije, nije problem to ljepit, samo pričekaj toplije dane i po suncu naljepit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajd priupitaj pa da vidim koje su sve solucije.

Hvala svima na infu!

 

 

 

ajd, javim ti, al za lika stvarno garantiram da odlično odradi posao! Jedini je problem što moraš doći u Našice, pa se poslije posla ode na cugu kod mene u caff... :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
ajd, javim ti, al za lika stvarno garantiram da odlino odradi posao! Jedini je problem što moraš doi u Našice, pa se poslije posla ode na cugu kod mene u caff... :zivio

Nije problem,ionako svaki veci zahvat na autu radim kod lege u Vukojevcima pa kad pitas javi na PM...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da se vratim na ovu temu,bio sam provjeriti za Boru koliko bi me to izašlo da isfoliram krov i rečeno mi je od 600-800 kn,tu negdje odprilike bez da mi uzimaju mjeru.To je čista pljačka po meni.

Evo vam fotka auta s Osječkog S.R-a što je drug član Jura31 slikao.Pričao sam s čovjekom i njega je to koštalo 180 eura za cjeli auto :eek ,vidite i sami koji je u pitanju,nije baš bagatela...

 

PA170148.jpg

 

Ova meca je inače metalik sive boje,obljepljena za jedan dan za 180 tih novaca.Meni je BG bliže nego ZG ali kontam da bi se isplatilo bilo kome.Jedan dan Begeša,malo na mućkalicu i mrtvo meso s ražnja,popodne pokupiš kola i platiš siću npr. samo za krov i doma.A ovi naši domaći lopovi nek si ljepe foliju na kitu što se mene tiče :palacg

 

 

Mislim da je u Beogradu radjena,vidio sam auto na grobniku,dok je bio sivi,i nisam ga poznao na S.R.u Mostaru,i onda sam prico s njim,zapravo,me frend uputio,i reko da je to taj.i cjena je 180E za cjeli auto.Frend(taj isti) ce vozit svoj BMW da ga rade.(isplati se sjest u 2.5 koji trosi..........litara,i prec toliki put)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok isplati se, ali šta ako taj netko mjenja boju auta kako misli preći granicu ponovno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da je u Beogradu radjena,vidio sam auto na grobniku,dok je bio sivi...

 

To je taj,ima on još Audi S8 i njega je obljepio za 300 eura isto u BG.Za tu granicu nisam baš siguran,nikad me nisu tražili ništa osim putovnice pa bi možda i prošlo ali ko što rekoh za krov mi neće niko ništa.Mislim da bi teže objasnili našoj muriji kad te zaustavi da je auto obljepljen :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ali opet neka prosječne kvalitete nije više od 300kn

 

prosjecnu ne mozes navlaciti na auto ni na krov... jer pogledaj oblik krova pa kad zakljucis da je konveksan, skuzit ces da ti treba folija koja se da jako rastezati i koja nema obicno ljepilo nego ipak mora imati drukcije ljepilo na sebi...

 

 

treba vam malo bolja folija, tih folija nema u željeznarijama i tako to...kupite ju u nekoj tiskari ili kod grafičara jer ih oni kupuju na veliko a tako se i većinom prodaju pa vam oni prodaju 2-3 m2....

 

e sad, folija ima običnih od neznam 40 kn/m2, pa koje imaju trajnost 3-5 god. cijena je oko 270-280 kn/m2, pa one trajnosti do 7 god i te su oko 380-390 kn/m2 pa te i one bubble free...cijene sam tak nekako okvirno stavio za orjentaciju....a to zaljepit na krov nije problem, ni 2h posla...

 

koliko si folija zaljepio na krov??? jednostavno je? imas razlike u trajnosti, razlike u ljepilu, postoji jako puno vrsta folija, i postoji mogucnost da se povuce folija ako koristi permamentno ljepilo, recimo serija 8300 od mactaca, i tako.. ne mozes pricati i srati po ljudima koji to rade i koji ce to sigurno napraviti 10 puta bolje od tebe koji jos nisi probao uopce...

 

ustvari ja necu vise pisati jer ti si najpametniji, koristis najjeftinije folije i ustvari u teoriji naljepis krov za pol sata - sat.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
prosjecnu ne mozes navlaciti na auto ni na krov... jer pogledaj oblik krova pa kad zakljucis da je konveksan, skuzit ces da ti treba folija koja se da jako rastezati i koja nema obicno ljepilo nego ipak mora imati drukcije ljepilo na sebi...

 

 

 

 

koliko si folija zaljepio na krov??? jednostavno je? imas razlike u trajnosti, razlike u ljepilu, postoji jako puno vrsta folija, i postoji mogucnost da se povuce folija ako koristi permamentno ljepilo, recimo serija 8300 od mactaca, i tako.. ne mozes pricati i srati po ljudima koji to rade i koji ce to sigurno napraviti 10 puta bolje od tebe koji jos nisi probao uopce...

 

ustvari ja necu vise pisati jer ti si najpametniji, koristis najjeftinije folije i ustvari u teoriji naljepis krov za pol sata - sat.....

čemu takav pristup??

to da ima svakakvih folija to znam a točne vrste folija i ljepila neznam i ne zanima me...

 

imam grafičara i on mi da/proda foliju i sam sam ju ljepio kad mi je trebalo....

 

ako sam cijelu stranicu poljepio na kombiju onda mogu i krov na autu...

 

a ne serem po nikome...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije problem,ionako svaki veci zahvat na autu radim kod lege u Vukojevcima pa kad pitas javi na PM...

 

 

Evo, sad me frend zvao, kaže oko 700kn... skida ti antenu, sve odradi po PSu, fino zaljepi da bude kao obojano...

...i 5kn ti je kava kod mene u caffu, nas trojica... 15kn... :rotfl:zivio

 

...ako si za, ovaj vikend je on ovdje, sutra ili prekosutra se može to odradit...

...a jučer sam te sreo na štrosiki oko 6 navečer..., al sam bio s curinim BMWom, tak da ti ništ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako da ne pričam previše ovo vam je od dečka koji se bavi sa time već par godina :

 

koristi najkvalitetnije folije (mactac i 3M)... Smile emoticon

cijena za krov oko 500 kn

za haubu oko 600kn

za cijeli auto full color 1500-2000 kn

 

i broj telefona: 091 721 90 16 Robi

mail: ro-cut@hotmail.com

radno vrijeme 0-24 Smile emoticon

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ovako da ne pričam previše ovo vam je od dečka koji se bavi sa time već par godina :

 

koristi najkvalitetnije folije (mactac i 3M)... Smile emoticon

cijena za krov oko 500 kn

za haubu oko 600kn

za cijeli auto full color 1500-2000 kn

 

i broj telefona: 091 721 90 16 Robi

mail: ro-cut@hotmail.com

radno vrijeme 0-24 Smile emoticon

nakon napucavanja i 2 strane kako preko granice

napokon pravi odgovor hvala puno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko hoce crni krov bolje da si ga polakira nego da ljepi foliju a lakiranje krova je ista cijena ko ljepljenje folije a stoputa ljepse izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tih 800kn kupiš onaj mali kompresorić, špricu i 2dcl boje koji ti trebaju za pošpricati krov..I imaš crni krov i ostanu ti kompresor i šprica! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je pitanje kako takva folija koja je zalijepljena na krov drži na suncu, pošto je na krovu i direktno na udaru sunca.. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo je pitanje kako takva folija koja je zalijepljena na krov drži na suncu, pošto je na krovu i direktno na udaru sunca.. :mellow:

 

 

imas autiu kaj si prekriveni cijeli takvim folijama i normalno je koda je boja samo kad ti do p***** skines i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je jedino što je laka montaža i skineš kad ti dojadi.

Ali ja sam svejedno malo skeptičan prema folijama na autu, izuzevši folije na staklima.

Ako je na dugoročno, boja je ipak boja...

 

A ovo što sam napisao je išlo zbog mjehurića koji bi se mogli napraviti prilikom zagrijavanja podloge na koju se folija ljepi, u ovom slučaju krov koji se hvala Bogu itekako zagrije ljeti. A čim se pojave mjehurići, onda se šire ili ako pukne jedan mjehurić onda se folija vjerojatno odljepljuje.

Edited by ActionMan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, to je jedino što je laka montaža i skineš kad ti dojadi.

Ali ja sam svejedno malo skeptičan prema folijama na autu, izuzevši folije na staklima.

Ako je na dugoročno, boja je ipak boja...

 

A ovo što sam napisao je išlo zbog mjehurića koji bi se mogli napraviti prilikom zagrijavanja podloge na koju se folija ljepi, u ovom slučaju krov koji se hvala Bogu itekako zagrije ljeti. A čim se pojave mjehurići, onda se šire ili ako pukne jedan mjehurić onda se folija vjerojatno odljepljuje.

 

 

Ma kakvi mjehurići? Ljudi šta pričate? Ako je kvalitetna folija i dobar majstor nema teorije za mjehurićima niti bilo kakvim odljepljivanjem!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bolje natenkirajte 2X(ili više puta) do čepa za te novce...

 

Moje mišlenje.

 

upravo to...

i kad smo već kod toga,imaš to u molydona u Zg i kupit i zaljepit,a koliko znam i nije puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1