1 1
dean

G4 1.6 prerade

Recommended Posts

Ovako, zanima me koliko se može izvući na Golfu IV 1.6 8v 101 ks, spuštanjem glave, poliranjem usisa, ispuha, skidanjem katalizatora, stavljanjem protočnog lonca ... itd. I ako neko ima još neke prijedloge...

Imam još jedan motor 1.6 koji je prije bio u mom Golfu, pa bi s tog motora glavu obradio i stavio na ovog.

Dobro došli su prijedlozi i iskustva :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to sve da kvalitetno napravis treba ti 1000€ i dobit ces 15 ks...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam istrazivao to malo..jer sam mislio isto raditi..ali jednostavno se ne isplati

prodaje se sada turbo kit za taj motor, 1000e je cijena, snaga bi bila nekih 180 ks, kit prodaje galic sto vozi malibua na SR-u

znaci ili puhalicu na taj motor ili mjenjat motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbo kit za 1.6? nisam čuo za to dosad , ali lijepo zvuči...a za ovo što sam naveo ne mislim potrošit 1000 eura sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daaaajte ljudi kad ćete shvatit da neke stvari stvarno nemaju smisla... ak već oćeš ić radit neki posao, 1.8 T motori ti stvarno više nisu skupi, engine swap i mirna bosna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro ne mislim sad dizanje snage u nebesa, a i taj turbo kit je priča za sebe, nije to tako jednostavno, hvala ali kad bi razmišljao o tome, ubacio bi 1.8t...Ovo je čisto dizanje snage koliko se može sa tim navedenim preradama i to je to! Otprilike za glavu bi mi trebalo po mojim informacijama 2000 kn, a za ostalo lako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svejedno ti je to bacanje novaca... nećeš niš posebno s tim dobit

Share this post


Link to post
Share on other sites

180ks na 1,6???? bravo....svaki tjedan mjenjati getribu i poluosovine......gdje je tu jos ispuh,kocnice?????

Share this post


Link to post
Share on other sites
180ks na 1,6???? bravo....svaki tjedan mjenjati getribu i poluosovine......gdje je tu jos ispuh,kocnice?????

 

?????????????

ovdje se spominje samo motor...naravno da se sve mora pojacavati :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa naravno da uz svaki ks pati sve...tako da se podrazumijeva da se mijenja sve u kompletu...koliko uložiš toliko i dobiješ...

 

ja se pripremam za neki lagani 1.8 t ili 2.0 16 v vidjet cemo još

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kako se isplati ubacivat 1.8t u četovorku 1.6?? Zašto to sve kad postoji original 1.8t? Šta nije bolje kupit pravog gti-a nego se drkat sa tim i pored svega kad kupiš, dat nekome da to sve ubaci,mijenja struju itd. i potrošiš više para nego što bi platio razliku za Golfa 1.8t. Jedini problem je prodat auto danas,ali prije bi čekao da ga prodam i kupim pravog nego se drkao sa tim. Ne vidim smisla u tome što govorite, a poslije svega kome bi jednog dana prodao takav auto s 1.8t unutra, s papirima od 1.6?To niko ne bi kupio ni pored jeftinije regitracije. To su gluposti s ubacivanjem mašine....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma kako se isplati ubacivat 1.8t u četovorku 1.6?? Zašto to sve kad postoji original 1.8t? Šta nije bolje kupit pravog gti-a nego se drkat sa tim i pored svega kad kupiš, dat nekome da to sve ubaci,mijenja struju itd. i potrošiš više para nego što bi platio razliku za Golfa 1.8t. Jedini problem je prodat auto danas,ali prije bi čekao da ga prodam i kupim pravog nego se drkao sa tim. Ne vidim smisla u tome što govorite, a poslije svega kome bi jednog dana prodao takav auto s 1.8t unutra, s papirima od 1.6?To niko ne bi kupio ni pored jeftinije regitracije. To su gluposti s ubacivanjem mašine....

 

pa normalno da je bolje kupit original gti.imaš sve,motor,ovjes,kočnice..netrebaš ništa radit, a imaš najmanje 150ks...a samo chip na tom motoru daje ks koliko pola tvog 1.6 ima.a uvjek možeš stavit veću turbinu npr od S3...i evo 225ks+chip 265ks.na tom 1.8t motoru bi te izašlo 1500eura a imo bi 265ks,pa ti sad usporedi onih 1000eura za možda 20ks koje bi dobio na 1.6. kad imaš već četvorku prodaj je,malo nadodaj i kupi gti-a..na 1.6 se neisplati radit pogotovo ono što si ti gore na početku naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam lud da dam 1000 eura za to i ne znam otkud taj iznos...izašlo bi me 300-400 eura max. i to mi je ok, uostalom lako provjerim točan iznos, plaćam obradu glave i skidanje katalizatora jedino, drugo mi radi frend. Jbg, dok imam 1.6 bar ću to napravit na njemu.

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma nisam lud da dam 1000 eura za to i ne znam otkud taj iznos...izašlo bi me 300-400 eura max. i to mi je ok, uostalom lako provjerim točan iznos, plaćam obradu glave i skidanje katalizatora jedino, drugo mi radi frend. Jbg, dok imam 1.6 bar ću to napravit na njemu.

NHF...kani se corava posla...

radije prodaj auto i kupi nesto sa potencijalom

Share this post


Link to post
Share on other sites

S oprostenjem ali ti bis j***o a da ne uđe..

ako misli ulagat u atmo motor imati ces male pomake snage za veliki novac...

U tvom slucaju ni baza nije bas neka taj 1.6 8v...

A i sam sebi skaces u usta... ulagao bis u svoj motor,nebis swap i jasno ti da je najbolje prodati svoj i kupiti GTI-a...cemu onda topic? :D Evo tu na forumu ti se prodaje cetvorka GTI od Roby-a KLC pa izvoli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
S oprostenjem ali ti bis j***o a da ne uđe..

ako misli ulagat u atmo motor imati ces male pomake snage za veliki novac...

U tvom slucaju ni baza nije bas neka taj 1.6 8v...

A i sam sebi skaces u usta... ulagao bis u svoj motor,nebis swap i jasno ti da je najbolje prodati svoj i kupiti GTI-a...cemu onda topic? :D Evo tu na forumu ti se prodaje cetvorka GTI od Roby-a KLC pa izvoli ;)

Gledaj, zanimalo me da li je to neko radio na 1.6 i koliko se dobije ks,i inače kakva su iskustva sa tim, na ovom motoru da dobijem 15ks bio bi zadovoljan, a ne bi me izašlo puno jer bi mi dosta toga radio frend!

 

A što se toga tiče i ja bi prije ulagao u neki GTI ili TDI, čipiranje, ovo ono....ali teško je prodat auto u današnje vrijeme i čim ga prodam kupit ću tako nešto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daj, kakvih 15 konja. fali ti zraka ko i svim atmosfercima i gotovo. ni dragi bog te ne spasi. bolje ces se osjecat ak si kupis ljepse felge, recaro siceve il u krajnjoj liniji wunderbaum. trazio si komentare i misljenja - to si i dobio - nist od toga.

ko da ja pitam ocu smrsavit ak pocnem jest juhu s vilicom, drugi kazu ne, al ja cu svejedno probat. pa probaj brate!

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa normalno da je bolje kupit original gti.imaš sve,motor,ovjes,kočnice..netrebaš ništa radit, a imaš najmanje 150ks...a samo chip na tom motoru daje ks koliko pola tvog 1.6 ima.a uvjek možeš stavit veću turbinu npr od S3...i evo 225ks+chip 265ks.na tom 1.8t motoru bi te izašlo 1500eura a imo bi 265ks,pa ti sad usporedi onih 1000eura za možda 20ks koje bi dobio na 1.6. kad imaš već četvorku prodaj je,malo nadodaj i kupi gti-a..na 1.6 se neisplati radit pogotovo ono što si ti gore na početku naveo.

 

LOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj porast snage koji zelis moze se bez problema uraditi remapom, tko zna sta radi..

i nemoj samo gledati vrh snage, to treba odraditi na svim okretajima tako da imas dobru krivu snage..

 

znaci da mehanicki ne diras nista, i da je motor u dobrom i ispravnom stanju, to ce biti to

 

max. cijena 300€ (sa popustom - 250). mjerenje na valjcima dodatno 50€

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1