0
9ndiesel

žice

Recommended Posts

Trebam pomoć, ako netko zna kak mogu izvadit žice za zvučnike iz stražnjih vrata na polu 9n3, a da ne skidam cijeli tapecirung s vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jesi siguran da ih uopće imaš u vratima?

 

Da, imam ih sigurno u vratima, bio sam kod električara i on je krenuo skidat tapecirung,pa je odustao (boji :palacd se valjda da ne pukne šta),

napravio bi ja to sam ali me zanima mogu li doć do čice na neki drugi način,a da se tapecirung ne dira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerojatno ne možeš,osim ako možeš skinuti one mrežice od zvučnika,inače samo tapecirung mora ići dolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

možeš, al namučit ces se ko konj... :palacg

bolje tapacirung dole.. jedino sto moze je da ti pukne kopča koju kupis za 5-10 kn.. i obavis kvalitetan posao.. :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se bojao na passatu skidati tapecirung ali jbg, kad moraš..skineš sve moguće šarafe i dalje su kopče..treba baš upeti ko konj, taman kad misliš da će puknut, onda kopča odvoji..

 

@mario-kopče su plastične slivene sa tapecirungom tak da ovo 5-10kn ne vrijedi, ak pukne pukne.. ;)

Edited by smoki

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ja sam se bojao na passatu skidati tapecirung ali jbg, kad moraš..skineš sve moguće šarafe i dalje su kopče..treba baš upeti ko konj, taman kad misliš da će puknut, onda kopča odvoji..

 

@mario-kopče su plastične slivene sa tapecirungom tak da ovo 5-10kn ne vrijedi, ak pukne pukne.. ;)

 

rođeni mora se moći zamjeniti...ak nista drugo staru odkines i zaljepis novu za tapacirung ... al mora biti onaj utora, ak ima na starijim autima.. mora biti i na novima... :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora biti ali nema...na tapecirunzima zadnjim (bar na mojima) su kopče plastične slivene za tapecirung...dok je na tapecirungu gepeka utor plastični u koji su utaknuti limići koji služe kao kopče, ali i oni vole puknut.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastavio sam štok da bi došao do žica koje ulaze u zadnja vrata.U zadnja vrata ulazi 5, žica ( za centralno i za zvučnike). Kako ću saznat koje su žice za zvučnike, mjerio sam sa nekim instrumentom, i pokazuje mi nekak čudno. Dali mora možda bit postavljen osigurač za zadnje zvučnike, tamo gdje su osigurači? Ne znam :ne

iceu.jpg

Edited by 9ndiesel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su provučene za zvučnike onda je najvjerojatnije ovaj konektor sa 2 žice...uzmi unimetar ili ispitivač 12v i mjeri napon između te 2 žice..

 

Netko neka ode na radio i mijenja FADER (funkcija za prebacivanje sprednji/zadnji zvučnici) - kada je fader na 0 znači da signal (napon) dobivaju i prednji i zadnji zvučnici i onda namjesti fader samo na prednje zvučnike, onda na stražnje nebi smio dolaziti signal, odnosno na te dvije žice nesmije biti razlike potencijala.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako su provučene za zvučnike onda je najvjerojatnije ovaj konektor sa 2 žice...uzmi unimetar ili ispitivač 12v i mjeri napon između te 2 žice..

 

Netko neka ode na radio i mijenja FADER (funkcija za prebacivanje sprednji/zadnji zvučnici) - kada je fader na 0 znači da signal (napon) dobivaju i prednji i zadnji zvučnici i onda namjesti fader samo na prednje zvučnike, onda na stražnje nebi smio dolaziti signal, odnosno na te dvije žice nesmije biti razlike potencijala.. :palacg

 

ma,gurao sam ja žice od zvučnika u konektor i ništa..

a na radiju imam tipku B/F balance mi radi normalno , a ovaj fade ne mogu nikak dobit

radiobb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam baš kako bi sa ispitivačem uspio to ispitat...

Uzmi unimer (stavi da mjeri izmjeničnu struju do 200v) pusti na radiju 50Hz, isključi prednje zvučnike i mjeri na kojim žicama imaš napon...

Ili daj nekom 50 kn za piće da ti to složi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ček,u vratima si vidio dvije žice koje se trebaju spojiti na zvučnik? ako si to vidio onda znaš koje dvije žice idu do radija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ček,u vratima si vidio dvije žice koje se trebaju spojiti na zvučnik? ako si to vidio onda znaš koje dvije žice idu do radija ;)

 

e to je problem, nisam ih ja vidio već električar koji mi je to trebao radit, al kad mi je rekao da će to koštat 450kn ak se šta ne iskomplicira, odustao sam,rješit ću to nekak sam... trenutno mi je problem na radiju što ne mogu dobit fade,možda se ta funkcija pojavi tek kad spojim zadnje zvučnike?sad ću ponovno izmjerit instrumentom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadi radio,i vidjet češ odmah koliko žica ti ide u konektor od zvučnika,pa češ znati dali ima samo 2 izlaza ili 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

točnomnajprije izvadi radio,vidi kolko izlaza ima,ak ima 4 onda spoji iza zvučnike pa buš najprije vidio dal radi il ne radi,a ovak već se 2 dana prcaš sa unimtrom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ako izvadiš radio,onda češ i po bojama vidjet (ako uopće ima žica za stražnje zvučnike) koje moraš spojiti na zvučnike otraga

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ako izvadiš radio,onda češ i po bojama vidjet (ako uopće ima žica za stražnje zvučnike) koje moraš spojiti na zvučnike otraga

 

Znam da je najpametnije izvadit radio.Kak da ga izvadim nemam one vilice za vađenje radija, da probam nać neku zamjenu za vilice?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam da je najpametnije izvadit radio.Kak da ga izvadim nemam one vilice za vađenje radija, da probam nać neku zamjenu za vilice?

 

pa valjda vidis jel jesu zice od radia ili ne.. ak stoje u vratima bez trošila onda jesu... :lol2

e napravi improvizirane vilice i udri... :palacg

ili uzmi nek stari zvučnik i spoji na te žice i pusti radio.. nema lakšeg načina

Edited by Mario91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo B/F je vjerojatno back/forward odnosno isto sranje ko fader...Ak si probao na onaj konektor spojit zvučnik i niš se ne događa onda vjerojatno to nisu žice od zvučnika...

Edited by smoki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Briši

Edited by joke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha...briši i moje..

Edited by smoki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Briši....

Edited by joke

Share this post


Link to post
Share on other sites
0