0
dadoTDI

DPF filter- golf 6

Recommended Posts

Pozdrav svima, nadam se da sam potrefio podforum... Vozim golfa 6 1.6tdi 90hp sa DPF filterom... auto je presao 12 000km... nekada, kada stojim na semaforu auto radi na 1000 obrtaja, znaci sam poveca obrtaje, i malo se trese, u voznji se isto tako malo zatrese i malo je bucniji... inace radi na 800 obrtaja na leru... u ovlastenom servisu mi kazu da se obrtaji sami dignu radi tog DPF filtera da bi sagorio neku prljavstinu iz goriva i tako to... Da li neko ima iskustva s tim i da li je to normalno? malo me brine sto se to malo cesce desava, bar jednom u 7 dana... ako neko ima iskustva, molio bih da podijeli misljenje sa mnom, ne znam sta da radim... hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno se sam čisti i tako povecava okretaje motora..... To su ti i iz servisa rekli al jesu li ga ukopčali na dioagnostiku?

Jer ciscenje se vrsi na određenim kilometrima a i ovisno o sondama koje mjere njegov protok

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se cisti bar jednom na pun rezervoar, nesto mi nije normalno da se cisti svakih 700-800km pa cak i cesce... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti na jednom automobilu se Dieselpartikelfilter ne čisti dok vozilo stoji.

Za sagorjevanje čađe je potrebna određena temperatura ispušnog sustava, te režim vožnje (koji svakako nije stajanje na semaforu).

Zapaljiva smjesa pali čađu na višim okretajima i pri većoj brzini, npr. vožnji autocestom. U gradskom režimu vožnje, mislim da nije moguće da se to događa, bar nije normalno da se događa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bagi a da li je moguce da se zbog tog zaprljanja obrtaji malo dignu na leru i da auto malo trese, pa da u voznji na visim obrtajima to izgori? i da li je moguce da se to desava u tako kratkim intervalima (minimum 1 u 7 dana) ili da im u servisu "...sve po spisku..." ako to nije ok?

Edited by dadoTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam kako vozis, ako je sve gradska voznja na niskim okretajima onda se vjerovatno brzo zaprlja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ne bih složio, a ne vjerujem da se te informacije ne mogu pronaći negdje u korisničkim uputama

 

glede "problema" koji se manifestira na opisani način da lagano poraste broj okretaja, ne bi se trebao ni zabrinjavati, ukoliko to ne ometa normalno korištenje automobila...

sada su velike vrućine, i možeš očekivati da kada stojiš na semaforu, a radi klima uređaj dolazi do povremenih oscilacija u radu...inače to da se motor ponekad "zatrese" mi je više svojstveno PD motorima

 

mislim da bi ti točnu informaciju vezanu za DPF mogao dati kopa

 

EDIT:

 

evo pronašao sam, informacije o čišćenju DPF se nalaze u korisničkim uputama, i nije točno da "ČIŠĆENJE" može nastupiti na praznom hodu, a postojali su ineki problemi kod 1.6 TDI motora

 

iskustva vozača: http://www.golf-6.com/werkstatt/3742-1-6td...me-mit-dpf.html

 

http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/index.htm?t=67127

Edited by Bagi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz,

 

imam isti motor s isto konja i približbu kilometražu /13500/; primjetio sam povećanje okretaja ali sam to pripisao klimi

 

na servisu sam kod preuzimanja auta upozoren da se može pojaviti DPF lampica kad točim manje kvalitetno gorivo jer se s njim povećava nečistoća ispuha pa DPF ne može raditi svoj posao

 

na tvom bi mjestu u servisu, pošto si pod garancijom, tražio da ga spoje na dijagnostiku i onda poduzimao nešto

 

mislim da naša goriva još nisu dorasla DPF-u i ostalim eko standardima

 

sve u svemu samo gas

 

da mogu ja bi DPF sutra izvadio, ali su mi rekli da je prekomplicirano

Edited by tokal

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene ista priča - isti simptomi

 

passat b6 2.0 TDI common rail,gradska vožnja 95% ,svakih 600-800 kn zahebava i onda đir malo van grada i sve OK

 

partikularni filter :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci nisam jedini... i znam da je gorivo nekvalitetno, pogotovo kod nas u BIH, ali sta je tu je... btw. DPF lampica mi se nikad nije palila, a bagi rekli su mi da se obrtaji dignu zbog zaprljanja, ne da se cisti na leru, pa da u voznji na visim obrtajima (kazu najbolje izmedju 2500 i 3000, 3.brzina) to sagori... ok hvala svima na pomoci, bagi tebi posebno... pozdrav ;)

Edited by dadoTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na golf 4 19 pd to isto radi. Ali pretezno kada je auto hladan. Sa 1000ok ide do 1200 i drzi 30-40 sec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene na golf 4 19 pd to isto radi. Ali pretezno kada je auto hladan. Sa 1000ok ide do 1200 i drzi 30-40 sec

nije to to, znam na sta mislis, ovo se desava kad je auto na radnoj temp. i traje dok ga ne provozas malo na vecim obrtajima... u svakom slucaju hvala, pozz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam superba 2.0 tdi cr i nikad mi se to nije desilo (ima oko 10tkm) jer je 90% voznje autoputom. pricao sam s nekim ljudima koji se u to kuze i kazu da je to normalno da tak nekad promjeni rad(nisam siguran za ler) jer pokrene ''regeneraciju'' tog filtera. ako se upali lampica onda kao moras sto prije auto vozit konstantno izmedju 2000 i 3000 o/min najmanje 15 min ali je preporucljivo to radit i bez da se lampica upali ako se vozis stalno po gradu. spominljali su mi i neki postotak zapljanosti do kojeg se se moze dpf ''regenerirati'' a ako taj postotak predje onda se mora kupovat novi dpf. mislim da su spominjali oko 90%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

klasična regeneracija dizeli je imaju, preporuka ić na autoput ili zaobilaznicu i stavit u 4 brzinu na 100kmh ili vrh gasa u 3-4 na 3000km ( poanta da je gas na vrhu ! ) i nakon cca 8-9 min je gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ja htio al nikak da nadjem dobar tutorial pa da ne budem u strahu da nesto zaj...

i da vidim stanje filtera, zapunjenost ak se moze..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by rapajic.st

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ja htio al nikak da nadjem dobar tutorial pa da ne budem u strahu da nesto zaj...

i da vidim stanje filtera, zapunjenost ak se moze..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Na službenoj stranici sve detaljno opisano ;-)

Link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perotk ajmo rec da je tak... radih prije god i nesto znam da me trazilo login code za vidit napunjenost a i za servisnu regen.dpf-a... Rijec je bila o 2010 2.0tdi mk6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni na golfu 6 radilo tu regeneraciju cca svakih 800 do 1000 km a sad kako sam promjenio ulje 2 puta u 300 km malo me brine ali ne pali nikakve lampice zasada...

Preko dijagnostike se moze pokrenuti ta regeneracija i vidjeti napunjenost dpf samo koja verzija kabela to moze?

motor je 1.6 tdi 2012 god

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebas spojiti na komp i provjeriti stanje ukoliko nije zacepljen onda vjerojatno kompjuter ima neki parametar zbog kojeg smanjuje interval za regeneraciju. Recimo kod frenda na drugom autu je to broj kilometara jer jecu kompu podeseno da se on mijenja na 180tk i kak se priblizavao toj brojki tako je regeneracija bila sve cesca iako je dpf bio cist. Nakon reseta tog brojaca sve je bilo ok

Edited by Erestor

Share this post


Link to post
Share on other sites
0