0
VWlaho

1.6 TD-ic

Recommended Posts

pitanja su sljedeca,poceo sam raditi TD 1.6 posto mi stoji doma vec dugo taj motor kojemu je fasovala glava,odlucio sa se uciniti ga i malo čunirati da dobijem ok 100ks,sad taj motor je iz passata 92g,imam njegovu standardu turbinu koja mi se ovako cimi odlicna,dal ostaviti nju il stavljac jacu s vodenim hladjenje jos,boshpumpu stavljati jacu ili dat ovu za pomicanje i svega kako to vec ide, sad ramisljao sam o stavljanju 1.9TD glave posto su siri kanali,IC od splintera,koje sprice stavit,naravno da ne pretjeram s potrosnjom ako svacate ne da leti a da ne trosi nego da bude ok za dizela... i sta moram pazit da ne pretjeram :palacg

 

neznam da je bio gdje drugi topic ovako nesto bilo je o ic al to mi je sad manje bitno...

uglavnom ovvo se radi i nije bezvezno pitanje :bravo

hvwala unaprijed :zivio :zivio

Edited by VWlaho

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisalo se na forumu dosta o tome..pogotovo clan acovw pa pitaj njega :)..on ima nekog nacuniranog 1.6 td ic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovak, uzmeš jače dizne od 1.9td 168bara i daš ih podesit boschisti nekom, turbina sad neznam na šta ciljaš, po meni najbolje t3 garrett al češ ga morat onda razvrtavat na više okretaja, auspuh fi60 komplet, sa downpipe-om jer je onaj org u k.... intercooler staviš onai koi ti najbolje paše naprijed ispred kilera... ugl.nabavi si čukicu za boost , digneš pritisak turba na oko 1bar , malo više, obavezno stavi dihtung od 1.9td-a jer če ti na org. od 1.6 počet curit voda ili neš... gorivo si otvoriš na bosch pumpi, ili ako imaš volje i love za više ks, daš ju preradit na 10-11mm unutra klipić i to...ugl.da se iz toga dosta ks izvuč...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovak, uzmeš jače dizne od 1.9td 168bara i daš ih podesit boschisti nekom, turbina sad neznam na šta ciljaš, po meni najbolje t3 garrett al češ ga morat onda razvrtavat na više okretaja, auspuh fi60 komplet, sa downpipe-om jer je onaj org u k.... intercooler staviš onai koi ti najbolje paše naprijed ispred kilera... ugl.nabavi si čukicu za boost , digneš pritisak turba na oko 1bar , malo više, obavezno stavi dihtung od 1.9td-a jer če ti na org. od 1.6 počet curit voda ili neš... gorivo si otvoriš na bosch pumpi, ili ako imaš volje i love za više ks, daš ju preradit na 10-11mm unutra klipić i to...ugl.da se iz toga dosta ks izvuč...

 

hvala TD je rastavljen,nadjen drugi klip koji je fasovo,cilindar je ostao netaknut,mislim da sam nasao 1.9 TD glavu moram ju vidit,treba naci kkk k3 t3 tu turbinu,ic od splintera mislim da sam ga naso,ako ne ima neko od nekog bmw-a,problem sad ostaje u boschpumpi znaci sam odvrnut gorivo kolko?

Share this post


Link to post
Share on other sites
t3 garrett

 

 

hvala TD je rastavljen,nadjen drugi klip koji je fasovo,cilindar je ostao netaknut,mislim da sam nasao 1.9 TD glavu moram ju vidit,treba naci kkk k3 t3 tu turbinu,ic od splintera mislim da sam ga naso,ako ne ima neko od nekog bmw-a,problem sad ostaje u boschpumpi znaci sam odvrnut gorivo kolko?

 

Glava od 1,9 se može metnut, al ja nebi kemijo sa tim.

Goriva da nedimi previše.

Share this post


Link to post
Share on other sites
hvala TD je rastavljen,nadjen drugi klip koji je fasovo,cilindar je ostao netaknut,mislim da sam nasao 1.9 TD glavu moram ju vidit,treba naci kkk k3 t3 tu turbinu,ic od splintera mislim da sam ga naso,ako ne ima neko od nekog bmw-a,problem sad ostaje u boschpumpi znaci sam odvrnut gorivo kolko?

nađi si garrett t3 nisu skupe ak uspiješ nač, kad upališ auto onda otvaraj gprivo, imaš ključ 13 i šarafciger, otpustiš s 13, pa s šarafcigerom lagano pritežeš dok ti ler ne dođe na oko 1000-1050rpm, to otprilike tak negdje, pa sam zategneš onu 13...

Share this post


Link to post
Share on other sites

daklen mislm da sam nasao t3 turbinu,sad me zanima glava od 1,9 TD pase bez ikakve preinake na 1.9 naravno znam za dihtung?

 

gorivo mi je poznata stvar DD

 

baciti cu sliku moje boshpumpe i turbine koju ja imam,i rastavljenog motora :bravo

Edited by VWlaho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho nezna ni sam sto ce.

 

Javi se bifi iz splita i on ce ti sve rec sto i kako radit jer on ima tu kombinaciju a momak je na svom mjestu pa nece skrivat cake ko neki opasni tuneri...

 

Mani se corava posla... prodaj to i trazi pravi motor.... Imas onu duju PD 130 u oglasima... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prica nije stala glava se nasla kompletna treba poc po nju,ali radim pa neuhitim vremena poc po to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imas onu duju PD 130 u oglasima... :)

ooo da .... ta dvojka ide ko gluha svinja ...... mjesec dana sam ju gledal na zgb. obilaznici svako jutro .... i IDEEEEEE .... a odiza ni kapi dima ..... nevjerojatan auto ... (baš sam s tomekom402 pričal o toj duji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurno duja leti s 130ks PD sam se vozio u cetvoriki i passatu higline nemam rjeci...... uglavnom vidio sam glavu i kriva je,a nemozemo se dogovorit,sad je faza prikupiti sve djelove na hrpu i pocet s slaganjem,do tad zivot ide dalje :zivio:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da ozivin ovo dizel mi je ispalio... stoga projek je krenuo dizelova glava ide na obradu sirenje kanala i ravnanje sutra,imam nabavit IC i turibinu no to cu zamjenit kad nadjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

siremje kanala.. koji k ce ti to? Nebi das dobit vele kad je turbo punjenje.... A i znas da glave pucaju pa kad je manje materijala prije ce puknut :)

 

Sjebo si mi motor...medo jedan... sad ljepo il radi po zanatu il neradi nikako...vidis sta si ucinio kad se zuri. :)

 

Nađi dobru turbinu...to je bitnije neg obrada glave (nije to usisna benzinjara)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1,9 td glava,bosch pumpa i turbina na 1,6 td jel ide i dal se sta dobije??
nis ne dobijes....glava ajde,pumpu od sb,ali s jette jer ima veci ekscentar na lda,sto znaci bolji odziv gasa,i turbinu od obicnog td,t3 ili k24....i to ustimaj i juris uz jos uvjek kulturnu potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam IC za tebe! :)

imam i ja 3 komada pa nek bira...

 

1.4 TDI

1.8 T (gabariti ki recimo trojkin al deblji za 2cm)

2.0 TFSI/TDI

:fakjea

 

Moja preporuka neki manji IC ovaj od tfsi-a/tdi-a je ogroman i nije za ovu turbinku...

Share this post


Link to post
Share on other sites
nis ne dobijes....glava ajde,pumpu od sb,ali s jette jer ima veci ekscentar na lda,sto znaci bolji odziv gasa,i turbinu od obicnog td,t3 ili k24....i to ustimaj i juris uz jos uvjek kulturnu potrosnju.

meja t3 dala svoje, sad ču slagat vnt sa pd-a 130ks gore na autu, turbina nađena 300e, još tražim ispušnu od afn-a(ak neko ima neka javi) i još neke sitnice pa slaganje kad se sve nađe i skupi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

obavezno javi kako ces slozit kontrolu vnt turbine..

Dakle sto ce djelovat na vakum dozu

Share this post


Link to post
Share on other sites
obavezno javi kako ces slozit kontrolu vnt turbine..

Dakle sto ce djelovat na vakum dozu

sve će bit u projektu, kad se skupe potrebne stvari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo ovako...

 

preporucite mi nekako koji bi nastelao 1.6TD-IC na 100KS...koji majstor to moze i di se to moze

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
0