0
pad nap0na

Voda u kabini

Recommended Posts

pozdrav,

 

ne znam jel se tko od vas susreo sa ovakvim problemom al vrijedi pitat.

 

Dakle ovako. nakon pranja i nakon kiše u kabini auta iza desnog sica, tamo gdje putnik na zadnjem sjedalu drži noge pojavi se lokva vode ispod tapecirunga.

 

Provjerili smo vrata, sve je ok, nigdje nikakve gume ne puštaju, nema vode po tapecirungu vrata pa sumnjamo da voda dolazi odnekud drugdje.

 

Imate li kakvih ideja ?

 

Unaprijed hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je već pisanja o tome, treba malo potražit.

Ako si nedavno mijenjao filter zraka kabine, pogledaj da li je poklopac filtera dobro namješten, a meni na seatu se nekim čudom začepile rupice na vratima pa je iza tapicirunga tekla voda kod nogu suvozača

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bilo je već pisanja o tome, treba malo potražit.

Ako si nedavno mijenjao filter zraka kabine, pogledaj da li je poklopac filtera dobro namješten, a meni na seatu se nekim čudom začepile rupice na vratima pa je iza tapicirunga tekla voda kod nogu suvozača

 

Evo našli smo ...

 

Curilo je kod filtera peludi i teklo ispod cijevi od zraka ispod suvozačevog sjedala ...

 

Sad više neće ;)

 

Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pod suvozačeve noge isto dolazila voda, a problem je bio što je bila malo polomljena ona plastika iznad filtera kabine pa je kroz filter i motorić curilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skini tapecirung sto ti je oznacen crvenom bojom i onda zaljevaj iz vana kraj desne lampe vjerojatno ti ulazi voda kroz ovu plastiku ispod branika sto sam ti ju zaokruzio crvenom bojom samo sa desne strane tako je meni bilo.

img0854yg.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo opet dižem ovaj topic ...

 

Dakle, zasilikonirali smo taj filter peludi, curi opet ... danas smo skinuli desnu lampu i stvarno voda tamo ... skinemo branik i ova plastika ne dihta, to zasilikoniramo ... ali problem je što ne vidim kuda voda od tamo može doć pod suvozačevo sjedalo jer od tamo može ili samo u bunker, a bunker je suh ...

 

Sad sam opet gurnuo vodu oko filtera peludi i tamo opet curi ...

 

Mene zanima, ima li tko kakvu shemu kako se to skida, vadi, koji su dijelovi tog sistema ventilacije ... jel to veliki problem sve raskopat ?

 

Htio bih sutra to sve razvalit i onda tražit neku rupu ili nešto ...

 

Lud sam ko šiba, auto već poprima neugodan miris od vlage i svega, a za slijedeći tjedan mi najavljuju kišu cijeli tjedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zivom gumom to mozes rijesit izvadi kompletan filter i imas onu bjelu plastiku skini i nju i onda sve fino ocisti i poljepi zivom gumom,to ti je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, izgleda da je agonija gotova ... danas sam bio na pranju, nigdje nije puštalo ... još sačekat kišu i bit ću 100 % siguran da smo začepili dobru rupu :D

 

Na kraju, kod filtera peludi nigdje ne pušta ... to sam zalijevao satima ...

 

Kad smo skinuli lampu i branik vidjeli smo ovo na slici

 

Slika plastike

 

Problem je bio što nismo vjerovali da tu može voda proć jer je svuda okolo lima, al tomica mi je potvrdio da je tu njemu puštalo jer je on tu vodom zalijevao i probijalo mu je u kabinu ...

 

Stvarno su čudni putevi te vode po autu :D

 

Uglavnom, silikon na plastiku i to je to ...

 

Ako budem morao 3. put otvarat ovaj topic zapalit ću auto, pozdrav svima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novi topic pa bi se nadovezao ovdje...

 

danas uđem u auto poslije kiše a ono suvozačev tepih pliva u vodi... sve sam popipao i sve je suho koliko mi se čini, i vidim voda lagano ulazi kroz vrata ispod zvučnika a sve rupice u vratima su čiste i prohodne!!! na koju foru se to može desiti??? vidim svi imaju taj problem, pa da li ste možda našli kakvo rješenje?? auto je bio parkiran nizbrdo, a prošli put kada je bio ravno ili uzbrdo onda je samo vlažno, a ovaj put baš pliva sve... šta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
da ne otvaram novi topic pa bi se nadovezao ovdje...

 

danas uđem u auto poslije kiše a ono suvozačev tepih pliva u vodi... sve sam popipao i sve je suho koliko mi se čini, i vidim voda lagano ulazi kroz vrata ispod zvučnika a sve rupice u vratima su čiste i prohodne!!! na koju foru se to može desiti??? vidim svi imaju taj problem, pa da li ste možda našli kakvo rješenje?? auto je bio parkiran nizbrdo, a prošli put kada je bio ravno ili uzbrdo onda je samo vlažno, a ovaj put baš pliva sve... šta da radim?

 

To se i meni događa ponekad,...

 

... uglavnom između tapecirunga vrata i vrata, je limena obloga (kao poklopac na vratima), između tog lima i lima vrata je brtva koja s vremenom oslabi, a vijci se ne mogu više dotegnuti.

Preko te brtve, ispod obloge vrata se iscjeđuje na prag i kad je jaka kiša ili veća količina vode, ovisno kako je auto parkiran, preljeva preko praga u auto!

 

Meni se znalo iscjediti na tepišiće ispred zadnjih siceva,..

 

evo link: http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=44216

 

ima i slika iz koje se sve razumije!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

puno hvala na odgovoru... ma u šoku sam jer je ovaj put baš bilo brdo vode... to mi je slijedeće za popraviti :)...

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
0