0
Gotza

Polo 6R - razno škripanje

Recommended Posts

Bok svima! Ovo mi je prvi post pa odmah u probleme. Isprike unaprijed ako sam fulao kategoriju.

 

Polo comfortline ima 12k km, vozačevo sjedalo počelo škripati nakon prevaljenih 1500 km.

Zanimljivo, škripa prestaje nakon što se sjedalo podigne za dvije razine (no onda mi je previsoko).

Zvuk je sličan klasičnom limenom škripanju i dolazi s donje desne strane sjedala.

 

Još jedan oblik škripanja se javlja prilikom uspona na parkirališno mjesto, oštrijih zavoja (i u kružnom toku), kretanja, zaustavljanja itd.

Zvuk je sličan nekakvom naprezanju materijala, javlja se s obje strane, negdje u visi stupa na kojem se nalazi pojas.

 

U servisu niti nakon dva posjeta nisu uspjeli riješiti sjedalo, posljednji put su podmazane vodilice i nekakve zakovice.

Sve je bilo ok jedan cijeli dan, nakon toga se škripa vratila.

Drugi spomenuti zvuk je navodno uzrokovan nepravilnim ležanjem/nasjedanjem vrata, također je bio mir jedan dan nakon posjeta servisu.

 

Pojavio mi se i treći crvčak, na suvozačkoj strani, u visini donjeg zvučnika.

Javlja se samo kada je auto u leru. Čim taknem gas ili upalim klimu, cvrčanje prestane.

 

Inače, sve ostalo je super :)

 

Ove škripe su prilično iritantne i mišljenja sam da se ne bi smjelo događati na ovome autu pogotovo s obzirom na to da sam prije vozio puno lošiji auto koji nije škripao cijele 2 do 3 godine (ovaj još nije napunio niti prvi rođendan).

Ne uništavam auto, uvijek lagano prelazim preko grba i ležećih policajaca, nema zaletavanja, kočenja itd.

 

Imate li kakv prijedlog što napraviti? Koji biste servis preporučili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjedalo meni ne škripi ali se klati (škljoca) prilikom zaustavljanja. U servisu tvrde da sjedalo mora imat malo lufta jer je preklopno ( Polo-3 vrata)

:palacd . Cvrčak sa suvozačke strane dolje ti je vjerojatno od cijevi goriva koje lupkaju (isljučivo na leru) po plastičnom kanalu kroz koji idu. Rješivo je-reklamiraj. Mene iritira klima koja zuji kao usisivač-naročito se čuje kad se vozi pod malim okretajima i kod kretanja. Po servisu je i to normalno za taj model (TSI). Njima je sve normalno, samo da ne moraju radit svoj posao. Sve u svemu servisna mreža VW-a nije baš izdašna u rješavanju reklamacija i oduzima dosta energije i živaca. :glavomuzid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

Ma da, živci i vrijeme su najgori dio svega.

A ništa, javim rezultat posjeta servisa - u utorak sam opet tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pojavio mi se i treći crvčak, na suvozačkoj strani, u visini donjeg zvučnika.

Javlja se samo kada je auto u leru. Čim taknem gas ili upalim klimu, cvrčanje prestane.

 

 

S ovim iritantnim zvukom sam imao i ja problema, kao što je kolega već napisao lupaju ti crijeva od goriva po plastičnom kanalu, kod mene su to riješili tako šta su ugurali spužvu u taj kanal.

 

I kod mene se čuje zujanje kad upalim klimu, reklamirao par puta ali ništa nisu uspjeli riješiti :palacd , na kraju sam odustao od toga .

 

Sa ovim ostalim nisam imao problema, a i nadam se da neću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se u pocetku tu i tamo zna cut cvrcak iz podrucja instrument table... nakon sta san spustija auto, preletija par puta preko sahte i lezecih, vise se nista necuje :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest, naoružat se strpljenjem i u pohod na servise :)

ma samo da sutra riješe to drobljenje iz vrata ili stupa. to je najgori dio, imam osjećaj kao da se nešto melje svaki put kad vozim po malo neravnoj cesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posjet servisu je prošao ugodno :)

nastavak slijedi sljedeći tjedan, mora se skinuti obloga stupa i vrata i tražiti što to škripi.

za sjedalo će vjerojatno biti potrebna narudžba novog naslona.

treći crvčak je vjerojatno povezan vibracijama cijevi, da se riješiti umetanjem spužve.

 

ekipa, drž'te palčeve da sve prođe u redu i da se vratim u normalni servisni interval :)

javit ću update sljedeći tjedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega s autom ravno u salon , druge ti nema :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Uvo -tebi na TDI-u ne zuji klima kod kretanja, u niskim okretajima i kod puštanja gasa?

Edited by Goran87

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ Uvo -tebi na TDI-u ne zuji klima kod kretanja, u niskim okretajima i kod puštanja gasa?

 

Ne :mellow: Sta ti zuji bas klima? Odi odma to reklamirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojim se da je taj zvuk zujanja klimakompresora isključiva boljka TSI-a 1.2 . Čitao sam dosta o tome na net-u i ljudi se dosta žale ali nikome to nisu riješili do sada. Ne vjerujem da su svima nama kompresori neispravni. Meni se čini konstrukcijska greška (nadam se da se varam) . U servisu tvrde da VW kaže da to tako mora biti, i da to ne smeta u radu no ja od tog zvuka pizdim svaki put kad klima radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U servisu tvrde da VW kaže da to tako mora biti, i da to ne smeta u radu no ja od tog zvuka pizdim svaki put kad klima radi.

 

I mene uhvati popizditis kad upalim klimu :angry:

 

EDIT: Primjetio sam da se to zujanje kompresora klime ne čuje kada koristim klimu za odmagliti prednje staklo (po jeseni ), a kad koristim klimu po ljetu onda se čuje to zujanje klime.

Edited by Goran87

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedan brzi update...

 

1. cvrčak kod suvozača - kako ste i rekli, cijevi vibriraju, riješi se umetanjem spužve

2. škripanje sjedala - naručen novi donji dio sjedala

3. škripanje vrata (?) pri vožnji po neravnijoj cesti, penjanja na rinzol, spuštanja/penjanja (kružnog) u podzemnoj garaži, kretanja, zaustavljanja itd. - naručen novi set gume za vrata

 

čekam da stignu dijelovi i probleme ćemo valjda poslati u povijest.

 

zanimljivost oko treće stvari - perem auto, miniwashem isperem prostor između praga i vrata, škripa prestaje.

kao da je nikad nije bilo. izbjegao sam rastavljanje vrata, očito nešto ne leži kako treba ili je problem u gumi i trenju.

 

@mzg: drago mi je da si riješio farove. goddamn, nikada dosadno s tim autima :(

Edited by Gotza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiže update nakon dugo vremena.

 

1) odustalo se od narudžbe guma za vrata, pomogla je nekakva turbo tekućina za podmazivanje (bočica košta 500+ kuna).

Nakapali su tu tekućinu po onom filcanom dijelu gume na vratima, za sada nema škripanja. Vidjet ćemo do kada će to biti tako.

 

2) sjedalo je prestalo škripati, inati se :) odvest ću auto u servis čim se ponovno javi škripa.

 

3) cvrčak s suvozačke strane - jedno crijevo je očito bilo problem, nema više problema nakon što je uglavljeno u drugi utor.

 

Dakle, za sada 2 od 3. Nadam se da će škripa vrata biti trajno riješena, ali sam nešto skeptičan.

 

Postat ću novi update kada bude novosti.

 

Naravno, pri svakom posjetu servisu sam zaradio ogrebotinu na vratima, očito neki klijenti ne otvaraju svoja vrata pažljivo.

Ljudi...ah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam imao srca :) jučer sam prijavio škripanje sjedala (ponovno je počelo).

čovjek nije bio oduševljen. klimu ću ispitati nakon što poprave svu škripu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiže posljednji update....

 

1) promijenjen je donji dio sjedala, za sada ne škripi

2) magična tekućina za sada pomaže, već dva tjedna nema škripanja iz vrata

 

javit ću novosti ako ih bude bilo.

Edited by Gotza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu...

 

U zadnjih 4,5 mjeseci mi se kod motornog prostora čuje neki čudan zvuk kad palim auto, onaj zvuk ko da nešto odpušteno , neznam kak bi još mogao opisati taj zvuk, dali vi koji vozite isti auto sa istim motorom imate taj problem?

Edited by Goran87

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novu temu...

 

U zadnjih 4,5 mjeseci mi se kod motornog prostora čuje neki čudan zvuk kad palim auto, onaj zvuk ko da nešto odpušteno , neznam kak bi još mogao opisati taj zvuk, dali vi koji vozite isti auto sa istim motorom imate taj problem?

Bojim se da je to zvuk natezača lanca ili samog lanca . Povremeno se čuje i kod mene ali još to nisam uspio riješit u servisu. Tamo zainat neće zastrugat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad se ovaj zvuk počeo čuti skoro pa svaki 3,4 put kod paljenje, a kadkad nakon tako "grubog" starta motor zna raditi ko dizel ali nakon par kilometar vožnje motor opet normalno radi, tiho .Ako je problem u tom natezaču onda bolje da kihne sad dok je auto pod garancujom nego kad ista istekna :/

Ali bilo kako bilo baš mi je gušt voziti ovog malog turbaka :)

Edited by Goran87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa čudno.... promjenili smo bar 5-6 komada (kompl motora) jer pocme s takvim zvukovima pa zvuk postane postojan stalno i odjednom prc prezubi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači da bi to bilo dobro prijaviti kad ću ići na redovan servis?

 

Vi šta Vozite poliće sa TSI motorom, dali i vi imate ili ste imali isti problem kao ja?

Edited by Goran87

Share this post


Link to post
Share on other sites
0