0
djole

Audi A6 C4 2.5 TDI

Recommended Posts

Pozdravw!Dosla mi zelja da vozim limuzinu,a ovaj audi me oduvijek privlacio,pogotovo kad otraga vidim 2.5 TDI.Posto nikad nisam vozio audija molio bih sve koji nesto znaju ili imaju iskustva sa tim autim da napisu mane i prednosti.Znaci to je rednih 5 cilindara sa 85 i 103 kW.Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdravw!Dosla mi zelja da vozim limuzinu,a ovaj audi me oduvijek privlacio,pogotovo kad otraga vidim 2.5 TDI.Posto nikad nisam vozio audija molio bih sve koji nesto znaju ili imaju iskustva sa tim autim da napisu mane i prednosti.Znaci to je rednih 5 cilindara sa 85 i 103 kW.Hvala unaprijed.

 

 

Odličan auto, pogotovo sa 103 kw, ovaj slabiji je jednostavno slab za tu karoseriju

mana i nema nekih jer je stvarno izdržljiv i pouzdan auto, jedini problem je što danas su to auti sa preko 500 tkm mada još uvijek idu

 

Jedino što mi pada na pamet kao neka mana je km sat koji jako često ne radi i to pokazivač goriva i temperature mada se i to većinom može popraviti

 

Za tu klasu auta jeftino održavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jedan velika mana je akumulator ispod zadnjeg sica , obavezno pregledati prije kupnje da li su kleme izolirane jer se zna desiti da metalni kostur sica dodirne kleme i time izazove iskrenje i zapaljenje spužve sjedala

Share this post


Link to post
Share on other sites
i jedan velika mana je akumulator ispod zadnjeg sica , obavezno pregledati prije kupnje da li su kleme izolirane jer se zna desiti da metalni kostur sica dodirne kleme i time izazove iskrenje i zapaljenje spužve sjedala

 

Točno ,to zaboravih, to ide za modele sa klimom, bez klime imaju normalno akumulator u motornom prostoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam uspio nac po netu ljudi hvale te aute i kazu da nemaju problema sa njima.Kazu da 85 kW isto dobro ide,ali da vecinom nema 6 brzina i da trosi 0,5 dcl-1l vise od 103 kW.Dijelovi navodno nisu skupi,a ti motori kazu da uz normalno odrzavanje prolaze i po 600-700 000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ti AUTOFREAK 100-icu (KAŠTALANKU) sa tim motorom pa njega možeš direktno pitat.

 

Inače auto i motorizacija za poželit.I jedan i drugi su odlični motori,mada meni osobno nekako draži

 

ovaj malo jači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnik sam 2 i nesto godine i u to vrijeme sam presao nekih 30/35tkm

 

u mene je AAT motor dakle 115ks 6gang automatska klima,abs telefon profilirani sicevi drvo...

na satu 400 000km i u tim kilometrima naravno da je očekivat kvarove a od svega ja sam od kvarova imao par stvari...

1 plovak za gorivo (otklonjen kvar u 10ak minuta)

2.el display automat. klime (potrebno prelemit kontakte)

3.manžetna pri kotaču

4.seleni lafeta (bili su jos sa audi-evim zigom)

5.djelomično blokirana zadnja kočiona kliješta (klizači očišćeni i podmazani)

6.vakum pumpa za servo kočnicu (metnuh polovnu sa VW LT-a)

7.pucanje remena bosch pumpe iako je mjenjano pred 50tkm (mjenjano komplet razvod i vod pumpa)

8.alternator (izmjena dioda i rotora)

 

I to bi bilo to sta sam radio a da je jos bilo tvornicki na njemu (sem zupčastog)

 

Sta rec o motoru.... Meni je to davni san bio jer je 5ak prakticki neunistiv a i da se iskoristit nesto dijelova iz vw LT-s vwT4

Kako AAT nema variabilnu turbinu za neka ubrzanja je ipak potrebno celler drzat iznad 2400 o/min dok kod tog jačeg motora AEL je tu variabilna turbina pa je razvijanje snage dosta linearnije i na manjim okretajima ima vise Nm. Naravno tu je i 140ks :)

U motor ide 5.5l ulja a moj netrosi niti 05l na 10tkm..... U taj motor ide ulje norme 502.00 505.00 a ja lijevam 5w40 gradaciju a trenutno je sada na 5w30 totalno druge norme (507.00) al nebude njemu ništa.

 

Savjet je mjenja pogonso remenje i sve sta ide uz to i prije 90tkm te provjerit stanje remenice za micro remen na radilici

 

 

6brzinski mjenjač je odličan mada se maslo kamionski šalta al opet 6ta na AC ,brzina 140 km/h pri 2400 o/min

Pedala kuplung-a je isto malo kamionske tvrdoće al to se moze pripisat i potisnoj ploči

 

Upravljanje je dobro tj tipično za takvu klasu vozila a ovjes nije pojam udobnosti ki na merc-u (natrag polukruta osovina ak nija quattro) a lafete i selen blokovi su dobro trpeći ako se vozi na tvorničkom visini ovjesa kao i veličini felgi.

 

Kočnica solidno zaustavlja (ima ABS) a prednje pune diskove zam zamjenio sa ventilirajucim sa A6 2.8 C4 modela pa je osjecaj kocenja nesto bolji

 

Potrosnja je 5.5l otvorena cesta.... mjereno na putu od 1600km tj Dubrovnik-W.see-Dubrovnik 6ti mjesec klima ON (ne cijelim putem)

Te je mjereno u jos navrata i opet bi se vrtilo oko te brojke čak i s 17kama DU-ZG-DU.

Potrošnja po gradu je oko 7-8l ovisno dal je ljeto (klima) i kakve si noge na gasu (ja vozim cca do 2300 o/min)

U tank stane 80l pa je samim tim autonomija veća i rjetko viđam pumpe a kad dođem tamo račun me svaki put neugodno iznenadi :)

 

Lim je inače pocinčan tak ako nije prije lupan il ozlijeđivan pokazao se kao dost izdržljiv na ruzinu.

 

 

Neznam sta rec jos... meni je ok mada nisam neka picajzla a evo pred koji dan saznah da ce jedan A6 AEL 6Gang sa pravih 200 000km ic na prodaju pa mi po glavi lutaju svakojakve misli :lol:

 

Ako sta treba pitaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala majstore,mislim da je ovo sve sto je potrebno znat o nekom autu.Hvala VEEEEELIKA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao ga je i moj brat prije, isto model sa 115 ks, prodao ga sa 400.000 km, inače nikad nikakvih problema, jednom je bio neki manji kvar i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0