1 1
Tolic

El podizači

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Imam problem koji mi pojede živce..

 

Ugradio sam el podizače u duju, i ova lajsna što štiti protiv ulaska vode kod kiše i kod pranja (što se nalazi na vanjskoj strani vrata i priljubljuje uz dno stakla..

 

KADA JE PROZOR ZATVOREN, IMAM LUFTA 2-3MM od te lajsne do stakla, i voda unutra ulazi ko potok..

 

A kad spustim staklo do pola, onda se taj luft izgubi, dakle lajsna je stisnuta uz staklo..

 

JA NISAM PAMETAN GDJE ŠTA KUD I KAKO, SVAŠTA SAM PROBAO I NE MOGU TO DOBITI DA KAD JE ZATVORENO BUDE PRILJUBLJENO..

 

 

ajd molim vas da netko pomogne, jer nije valjda da samo ja taj problem imam :mellow:

 

HVALA UNAPRIJED !

 

golf2vrata4.jpg

 

 

Evo na slici se vidi na koju lajsnu mislim, strelice pokazuju di se razmaci nalaze :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je slično tako...moguće i da su vrata kriva. Ja sam stavio drugu gumu i opet isto...onda sam je zadigao malo na 2-3 mjesta tako da bolje prijanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da je možda vodilica kriva? pa šajbu diže previše prema unutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrata nissu kriva jer je isto tako i na suvozacrvim :palacd

 

 

Ma wilde jednostavno nesto kao da fali na podizacima u pm, obe strane isto stanje..

 

Lud sam ne znam sta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imao... samo sam dobto ocistio one rupice za odvod vode... i gas daljee..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Isti problem imao... samo sam dobto ocistio one rupice za odvod vode... i gas daljee..

 

Ma ne zelim to.. :( oću neko rješenje, jer je nemoguće da nema rješenja :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Same shit here!! Uvjek klepeće staklo i ima lufta na el. podizačima.. Nije me baš toliko nerviralo, pa nisam pokušavao otkriti kako to riješiti.. To sam primijetio na GTI-u jer na njemu je lijevi bio el., a desni ručni podizač i točno to se dešavalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam orginalne el. na duji i nisam to primjetio,taj luft... sad mi se neda al baš ću sutra pogledati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao mira,išao sam bacit oko i kod mene je staklo strogo pripijeno uz tu vanjsku lajsnu i kad je prozor gore i kad je dolje i tako na obe strane... jedino neznam ima li kakve veze što je kod mene 5 vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam imao mira,išao sam bacit oko i kod mene je staklo strogo pripijeno uz tu vanjsku lajsnu i kad je prozor gore i kad je dolje i tako na obe strane... jedino neznam ima li kakve veze što je kod mene 5 vrata...

 

Hvala medo !

 

Moguće da ima razlike što je 5 ili 3 vrata, jer je kod 5 vrata staklo manje, pa možda zbog tog..

 

Ajde molim vas netko tko ima 3 vrata i OEM el podizače da pogleda kak mu stoji ta lajsna :palacg Ž

 

Zahvalan puno !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Same shit here!! Uvjek klepeće staklo i ima lufta na el. podizačima.. Nije me baš toliko nerviralo, pa nisam pokušavao otkriti kako to riješiti.. To sam primijetio na GTI-u jer na njemu je lijevi bio el., a desni ručni podizač i točno to se dešavalo!

 

Ali nesmije to biti tako, mozda 0.01mm odstupanje ili mrvicu, ali toliko nema šanse da bude.. pa voda mi doslovno pliva u vratima kad perem auto :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
kod mene su troja vrata i oem el podizac i nema lufta... :palacg

 

E pa to je to, znači postoji rješenje, ali ja ne znam koje je :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno glupo pitanje a jesi li stavio i unutarnju i vanjsku lajsnu pa ti tad pokazuje luft,a da probas vodilicu izbacit prema vani sa nekim podloskama ili tako nesto,jesi li pogleda na vratima prihvat vodilica da nije malo iskrivljen prema unutra,to je tanko znas i sam....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali nesmije to biti tako, mozda 0.01mm odstupanje ili mrvicu, ali toliko nema šanse da bude.. pa voda mi doslovno pliva u vratima kad perem auto :palacd

 

Nije meni ulazila voda, nego kad je staklo malo otvoreno ili do pola onda ima lufta, odnosno onda klepece lijevo desno, nije stabilno kao kod rucnih podizaca.

 

Može biti da ti ove gornje brtve u vratima(oko stakla) imaju lufta, pa ti staklo stoji previše za unutra..ne guraju ga van na tu lajsnu koja ti pusta..

 

Dali si stavio malu vodilicu ispod retrovizora??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su previse potrosene te gumene vodilice? Ja sam te nove kod retrovizoa kupio nove. Kolko se sjecam mislim da nemam lufta, il mozda koji mm na suvozacevoj... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam mijenjat i te vodilice što su ispod retrovizora, i opet isto, pokušao sam podloške stavljat, i mrvicu dobijem ,al to je toliko malo da je okom ne vidiljivo, tako da mislim da je tu problem u nečem što bog dragi zna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je u samom podizacu. gumene vodilice nemaju veze jer nije bilo lufta dok je bio mehanicki podizac. imao sam isti problem i rijesio sam tako da sam podlagao podloske izmedu podizaca i vrata dok god luft nije nestao. jedino sto je razlika meni je bilo 1-2mm lufta. kao da je cijeli podizac blize unutarnjem dijelu vrata pa povuce staklo za sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je problem riješen.. slozio sam struju za podizače, i kad sam spustio prekidačem i digao prozor staklo se pri vrhu privuklo gumi..

 

Bez ikakvih podloški sada je guma 90 % uz staklo.. na početku i na kraju kao da ima pola milimetra i manje lufta, ali mislim da je to do same gume..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1