0
dinogolf55

Chip na golf 4 1.9tdi 110ks

Recommended Posts

Htio bi staviti chip na svoj golf 1.9tdi 110ks zanimaju me cijene i kod kojeg mi je majstora najbolje to otic napravit i na kolko ks-a ??

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš nekoliko firmi koji se bave time, nemam preporuku jer osobno nisam išao.
Samo nemoj stavljati one univerzalne gluposti, jer napravit ces vise stete nego koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

ja sam bio kod Sedoxa ali je odgoden remap dok ne rijesim problem sa diznom

Share this post


Link to post
Share on other sites

250 eura.

 

098 538 811

 

Selp Auto Elektronika.

 

Snaga po zelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u Citiusu, ja radio prošle godine isto na Golfu 5 1.9 TDI, 77 kW, inače oko 2000 kn ali pitao sam tipa zua 50% popusta i pristao je tako da me došlo oko 1000 kn.

Nemam nikakvih problema, chip je dao oko 30-ak KS. Moja preporuka je Citius ali traži da ti napravi custom mapu, ja sam se zeznuo jer sam zaboravio i nisam pitao.

I ako ti bude dimio malo više auto kasnije, samo stavi K&N panel i na tome ćeš dobiti malo bolji odziv na gas i manje će dimiti... ;):vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporučam Citusa, mada smo se posvađali al nebitno čovjek je napravio dobro,

meni čipal prije nešto viš 1g, nikakih problema, mislim da je bilo 1100kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

citius isto kod njega radio. Auto nit dimi vise nit nista. a ide ko zmaj. Za svaku pohvalu. Inace custom mapiranje ti je oko 600 evrića

@daniels: svaka cast brate ljudina si. Posvadjan si s covjekom a ipak ga preporucujes samo zato sto dobro odradi poso. Neko drugi bi ga napljuvo da je to strasno. Svaka cast jos jednom. To se zove covjek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se maloprije vozio u golf 5 tdi 4motion 105@170

 

al to ide...odlican, taman ide, nema proklizavanja niti ista. Konopek cipirao iz SB

 

baci dima samo malo prilikom davanja gasa i to je to

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to ne znam. Znam samo da poslije 3000 otkida :D

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mo je jasno jer 90% te snage zasniva na turbini. pa je pretpostavka da nije seriski ic i cijevi tako da ipak moras nesto promjenit. Kvacilo upitno kolko ce drzat. a potrosnja stvarno neznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro recimo da vjerujem. Ali meni je vec drugi put puklo gumeno crijevo od turba do ic-a a nemam ni blizu 170 ks. Moje je puklo nakon mj-dva a drugo koje sam stavio je puklo nakon 3 mjeseca tako da tesko da ta crijeva mogu izdrzat 170 ks. osim ako auto nije nedavno mapiran pa se crijeva jos dobro drze. Mislim mozda sam ja jedini koji ima te probleme al sumnjam. ja cim uhvatim neke pare idem na inox+silikon+drugi ic jer nakon 2 crijeva ovo vise nema smisla.

I posto ima tolko malo kilometara zato se vjerojatno dobro drze crijeva.

Edit: i da ne stedim ga uopce.

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

citius isto kod njega radio. Auto nit dimi vise nit nista. a ide ko zmaj. Za svaku pohvalu. Inace custom mapiranje ti je oko 600 evrića

 

@daniels: svaka cast brate ljudina si. Posvadjan si s covjekom a ipak ga preporucujes samo zato sto dobro odradi poso. Neko drugi bi ga napljuvo da je to strasno. Svaka cast jos jednom. To se zove covjek.

A vidi nismo se razumili i zakrvili se a šta češ.

Bio bi smrad kad bi rekao da nije dobro napravio, da nisam zadovoljan.

eto tražim drugi auto kojega ču dat nekom da ga odveze kod njega da mi stavi mapu.

al eto više od 30kkm auto uredno radi nikakvih problema,

potrošnja je možda i manja nešto sitno, baci nešto malo dima kad ga u drugoj na cca 2400rpm poklopim, i da auto je sad na 340kkm, orginal turbina i kvačilo,

ulje se mjenja na max 8000km. ulja od izmjene do izmjene ne fali.

Ne žalim ga a ni ne ubijam ga, a ima dana kad odvrti i preko 1000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konopek-- radio kod njega Audia b6 130-162ks nit je dimio,isao je super potrosnja ostala ista.. jos mi je napravio i rew limiter..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon cipa dali se moze vratit u orginal stanje

Jel mogu ja dobit svoju mapu na usb ili tako nesto ili to ostaje kod mestra od cipa

I nakon cipanja iskacu crijeva od turba s cim bi se to moglo bolje ucvrstit

Crjeva su org. imaju sve kopce uredne i osigurace al ono opet skace van

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ostale neznam al kod citiusa mozes. ja svoju originalnu mapu imam na mopbitelu spremljenu.

daniels svaka cast jos jednom. recimo u mom slucaju potrosnja je pala za litru a cak i mozda malo vise. prije ispod cca4.5L nie htio bilo kakvom voznjom a ove godine kad je mapiran uspio sam ga spustit na 3.5L mjereno znaci ne na BC-u sto je skoro pa nemoguce niska potrosnja. A sto se tice dima maloo al vrlo malo jedva primjetno baci isto tako oko 3krpm. jedino sto sam primjetio (i prije sa org mapom) da ako se lagano vozi da se cadja nakuplja u auspuhu pa nakon cca 500 km kad ga poklopis do kraja baci dima ko da se ugljen vozis.

Inace kazem nemam zamjerki na mapiranje sve 5 jedino sto su problem ta crijeva koja pucaju crijevo novo je 650 kn moje staro je bilo vec izmasakrirano i deformirano pa je puklo i to mi je jasno al kad sam stavio drugo(polovno takodjer) ali izgledalo ko novo drzalo je ravno 3 mjeseca i opet je puklo. e sad mozda sam potrefio bas taka crijeva a mozda je to do mape, ugl nemam vise zivaca za to pa cu odradit kompletan usis s inoxom i silikonskim koljenima pa onda jednog dana ga jos pojacat bez strahova. Sram me rec al od 9 mj se vozim na zakrpanom crijevu i mogu rec da drzi e sad do kad. daj boze da drzi dok ne odradim zamisljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htio bi staviti chip na svoj golf 1.9tdi 110ks zanimaju me cijene i kod kojeg mi je majstora najbolje to otic napravit i na kolko ks-a ??

:D

 

 

SM CHIP TUNING

 

uvjek treba dati sto vise detalja oko auta i motora.

 

dao bi ti odmah link na katalog gdje imas mogucnosti i cijene, ali stranica ne radi u ovaj tren ne znam zasto.

 

mozes i sam kasnije kada radilo naci na www.smchiptuning.com

Evo ja se maloprije vozio u golf 5 tdi 4motion 105@170

 

al to ide...odlican, taman ide, nema proklizavanja niti ista. Konopek cipirao iz SB

 

baci dima samo malo prilikom davanja gasa i to je to

 

 

 

 

Konopek je SM distributer.

1.9 TDI 105ks je IZUZETNO zahvalan motor za chipanja sa stvarno mnogo rezerve. zato moze ici 105 >>> 170ks bez drugih prepravki. nemoze to kod svakoga motora inace.

opet, otvoreniji ispuh je ono sto bi preporucio dodatno. moze samo biti jos bolje za snagu i za spool-up turba.

da ce baciti malo dima kada se naglo stisne je sasvim normalno kod TDI, to je uglavnom i na serijskim.

A za potrosnju ne pitaj :D

 

 

varas se, potrosnja uopce obavezno ne mora rasti sa dizanjem snage. sve ovisi o rezimu voznje. nakon remapa/chipa, on mora trositi blago manje, u normalnom rezimu voznje.

 

na punom gasu trosi vise, to je normalno, jer je dignut tlak i ubrizgavanje.

 

znaci, do vozaca je.

 

da malo pojasnim bolje za sve inace. ono sto nema u SM katalogu kada se gleda za svaki auto, su jos dvije dodatne mogucnosti. to je : SM ECO, SM RACE (inace standardno u ponudi je SM Optimum i SM Power).

 

taj motor koji se radi sa 105ks na 170ks, to je Race mapa. to je vec jako forsiranje, no nije samo po sebi opasno po motor kako neki misle. moze skratiti vijek turba u nekoj mjeri, ako se vozi stalno na pun gas, to je normalno jer turbo radi onda na vecim okretajima. ponavljam, na rezim kada je pun gas. inace ne. no opet manje krati vijek turba od vozanja na losem i starom ulju ;)

 

sad ono bitno. SM Eco kada se radi, tada se radi na pomenutom rezimu normalne voznje. znaci, djelomicne pozicije gasa, mali okretaji do srednjih. tu se optimizira i dobija bolja iskoristivost, potrebno je manje gasa da bi jednako auto islo, voznja postaje udobnija, okretni moment raste u tom podrucju. zato i manja potrosnja. kada se radi cisti SM Eco, tada krajnja snaga, veci okretaji, pun gas, to ostaje tvornicko.

 

no ono sto je bitno, svaka ostala SM mapa "sadrzi" taj Eco u sebi. bilo da se radi Optimum, Power, Race, automatski je uradjen Eco za normalni i lagani rezim voznje.

 

zato nebitno dali je sa 105 ks chipano na 137, 155, 170, ako se vozi normalno sasvim, onda ce trositi blago manje.

To mo je jasno jer 90% te snage zasniva na turbini. pa je pretpostavka da nije seriski ic i cijevi tako da ipak moras nesto promjenit. Kvacilo upitno kolko ce drzat. a potrosnja stvarno neznam.

 

 

 

moze iz razloga jer je takav motor sa jako velikom rezervom.

 

ali opet, bolji IC, nikad nebi bio na odmet.

 

vremenom kapacitet kvacila opada. normalno da ce prije poceti klizati kada auto ima vise momenta. ne rastura vise NM i mapa kvacilo, vec uobicajena uporaba, polazenje, startanje. kliza onoga trena kada ima motor vise momenta vec sto kvacili ima kapaciteta drzati. znaci, taj limit se pomjera kada dignes snagu, logicno.

 

no da bi i tu postojalo trajnije i kvalitetnije rjesenje od tvornickog srecom imamo i performance kvacila (sto ne znaci odmah da je svako iz ponude slabo "vozljivo" i neugodno).

Dobro recimo da vjerujem. Ali meni je vec drugi put puklo gumeno crijevo od turba do ic-a a nemam ni blizu 170 ks. Moje je puklo nakon mj-dva a drugo koje sam stavio je puklo nakon 3 mjeseca tako da tesko da ta crijeva mogu izdrzat 170 ks. osim ako auto nije nedavno mapiran pa se crijeva jos dobro drze. Mislim mozda sam ja jedini koji ima te probleme al sumnjam. ja cim uhvatim neke pare idem na inox+silikon+drugi ic jer nakon 2 crijeva ovo vise nema smisla.

 

I posto ima tolko malo kilometara zato se vjerojatno dobro drze crijeva.

 

Edit: i da ne stedim ga uopce.

 

 

 

ne znam dali ti je auto chipan, a ako jeste onda moram reci da tlak = snaga uopce ne mora ici paralelno. pa to i jeste sustina kvalitetnog chip tuninga. sa sto manje dizanja tlaka, dobiti sto bolji rezultat.

 

netko postigne isto sa +0.15 bara, netko isto to sa +0.6 bara (i jos kriva snage bude losija). sta je losije po crijeva i turbo nije tesko zakljciti.

 

ovo navodim opcenito kao primjer, ne ulazim u to dali je to kod tebe.

I nakon cipanja iskacu crijeva od turba s cim bi se to moglo bolje ucvrstit

Crjeva su org. imaju sve kopce uredne i osigurace al ono opet skace van

 

 

 

ocisti nitro razredjivacem i cijevi samo crijevo iznutra. ne samo da ce se skloniti mast (moze biti dovoljan razlog da lako spada), vec mrvu i razgrize cijevo tako da kasnije "spekne" i daleko teze spada. bez zezanja :D

 

ne mislim pritome da ga se potapa u razredivac, ali ja predjem krpom sa razredjivacem i sve ok. ovo sto kazem odnosi se na dosta jace motore koji pune mnogo vise tlaka, nisam stvarno vidjao da na serijskim spada do sad, ali ne vidim zasto isti savjet nebi vazio.

Konopek-- radio kod njega Audia b6 130-162ks nit je dimio,isao je super potrosnja ostala ista.. jos mi je napravio i rew limiter..

 

 

zavisi koji je razlog dima u dizela :)

ako je bogatiji AFR samo to uopce ne mora znaciti da nesto nije ok. uvjek se moze izvuci jos vise iz TDI ali pod cijenu dima. mozda nije fino za vidjeti, ali se moze uvjek dobiti vise. hocu reci da to ne mora biti mjerilo posla.

Edited by 16v.turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites
0