0
splicanin

Passat 2.0 automatik, ne znam neke sitnice!

Recommended Posts

Oce mi neko objasniti neke detalje kod automatskog mjenjaca. Passat je 2008 g,2.0 dizel 103 kw.

1, Auto Hold tipka znam zasto je al vidim da ima nekakve veze sa ESP

2. Dali Auto Hold nesto steti autu kod malo duzeg koristenja i na koji nacin on uopce radi, sta drzi auto zakocen na uzbrdici?

3. ESP vidim da ga se ne moze ukljuciti u svakoj situaciji. Primjecujem da se moze ukljuciti kad je temperatura dosta nisko ( oko 3-4 stupnja). Kad se ukljuci, vidim simbol klizavice, na inst. tabli ali lampica na samom dugmetu se ne pali nikad.

4. Usput da pitam, na vratima ima kao potenciometar ali preklopnik za retrovizore, grijanje, sklapanje i podesavanja. Dali se moze odrediti automatsko sklapanje i otvaranje retrovizora, kod paljenja auta i zakljucavanja.

5. Na koliko se pumpaju gume a dimenzija je 205/55/16.

6. kako cu znati dali auto ima putno racunalo i dali je moguce da nema iako ima puno opreme.Dali je moguce da ne radi a ima ga?Kad upalim motor, gori pola displeja na inst. tabli.

 

uspD6UG.jpg

Edited by splicanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 2.Auto Hold ili električna parkirna kočnica... nema nikakve štete...

 

3. ESP - pritiskom gumba gasis funkciju i na instrument tabli ti svijetli lampica

 

5 gume nema neke filozofije ... oko 2.2 - 2.3 bar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto hold - super funkcija koja automatski drzi auto na mjestu dok stojis i dok je pojas vezan. Nema veze sa ESP-om.

Plus, ESP je stalno on, to sto ti stisnes dugme pa ti svijetli na tabli, to ga iskljucis i onda ti svijetli upozorenje za mogućnost proklizavanja. Ostavi ga ukljucenog i na diraj nista.

Automatsko sklapanje retrovizora kod paljenja i gasenja mislim da ti ne mozes imati.

Za gume procitaj na poklopcu od rezervara sto i koliko.

A putni kompjuter, pa upali auto i poslikaj tablu, pa malo zaguglaj.

A i ako imas upute od auta u pretincu, malo ga prelistaj, sve ovo ti tamo pise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam skuzio, on za ESP pita da li stalno radi jer mu se kao pali samo na 3-4 C.

Naravno da ce ti se lampica ESP vise paliti na nizim temp jer i auto vise proklizava na hladnijoj podlozi.

Edited by Xman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, sad mi je jasnije.ESP ja ne diram i po ovome sto kazete, on je stalno ukljucen jedino sam isprobavao ove dane kad je temperatura mozda slucajno bila 3-4 C, tad sam vidio da kad ga stisnem, upali na tabli znak proklizavanja. Sad mi je jasno, to je znak da sam iskljucio ESP.


Auto hold - super funkcija koja automatski drzi auto na mjestu dok stojis i dok je pojas vezan. Nema veze sa ESP-om.
Plus, ESP je stalno on, to sto ti stisnes dugme pa ti svijetli na tabli, to ga iskljucis i onda ti svijetli upozorenje za mogućnost proklizavanja. Ostavi ga ukljucenog i na diraj nista.
Automatsko sklapanje retrovizora kod paljenja i gasenja mislim da ti ne mozes imati.
Za gume procitaj na poklopcu od rezervara sto i koliko.
A putni kompjuter, pa upali auto i poslikaj tablu, pa malo zaguglaj.
A i ako imas upute od auta u pretincu, malo ga prelistaj, sve ovo ti tamo pise..

Nemam upute od auta, dali se moze nabaviti za doticni auto ili su univezalne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovlastenom se moze nabaviti, ali ne znam koliko kosta. Pogledaj malo po netu, mozda ima nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, sad mi je jasnije.ESP ja ne diram i po ovome sto kazete, on je stalno ukljucen jedino sam isprobavao ove dane kad je temperatura mozda slucajno bila 3-4 C, tad sam vidio da kad ga stisnem, upali na tabli znak proklizavanja. Sad mi je jasno, to je znak da sam iskljucio ESP.

 

Nemam upute od auta, dali se moze nabaviti za doticni auto ili su univezalne?

Ne znam da li si se opet zabunio ili i dalje ne kuzis. To sto se tebi na tabli pojavi (na kratko, pa nestane) je znak da ti esp u tom trenutku radi i da ti i ogranicava kolicinu gasa a i koci kotace, ovisno o situaciji.

 

Kad ga ugasis na tom gumbu pored mjenjaca, onda ti na tabli stalno svijetli.

 

Esp nije samo jedan sustav nego ukljucuje vise njih a to sto se tebi pali kad iz mjesta naglo krenes je ASR iliti antislip regulation. Kad ugasis esp, probaj jako krenut pa ces vrtit u mjestu.

 

Plus, na nekim autima ne mozes u potpunosti ugasit esp, on i dalje radi samo puno blaze, iako si ti stisnuo gumb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si se opet zabunio ili i dalje ne kuzis. To sto se tebi na tabli pojavi (na kratko, pa nestane) je znak da ti esp u tom trenutku radi i da ti i ogranicava kolicinu gasa a i koci kotace, ovisno o situaciji.

 

Kad ga ugasis na tom gumbu pored mjenjaca, onda ti na tabli stalno svijetli.

 

Esp nije samo jedan sustav nego ukljucuje vise njih a to sto se tebi pali kad iz mjesta naglo krenes je ASR iliti antislip regulation. Kad ugasis esp, probaj jako krenut pa ces vrtit u mjestu.

 

Plus, na nekim autima ne mozes u potpunosti ugasit esp, on i dalje radi samo puno blaze, iako si ti stisnuo gumb.

Ma shvatio sam, kad ne svijetli na tabli znaci da je ukljucen a svijetli kad ga ja iskljucim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0