1 1
Thomas

Auto plin pitanja

Recommended Posts

Općenito, koliko se kg povećava težina vozila ugradnjom plina? Padaju li značajno performanse ugradnjom plina? Kako se bira vrsta spremnika i ima li razlike osim u količini prostora koji zauzima i zapremnina koju ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim nekih 50tak kg... Vise se auto ne vaze nego ugradjivac napise koliko je ugradjeno. 50tak kg je suho. Po nekim stvarima sto sam gledao oko 2% dakle ja sada imam 115ks na bezin i 112 na plin. Iskreno ja to uopce ne primjetim. Nema razlike. Hoces ljepo staviti u gepek da se nista ne vidi na mjesto rezervnog tocka, onda u torbu kompresor i sprej ili ces saviti bojler u gepek.... Ugradjivao plin u 4. mjesecu ove godine u Focusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali svejedno treba radit a-test?

Ako je auto slabije osjeti se ta težina. Jer treba računat i pun spremnik plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da treba atest raditi. Ode se sa papirima na stanicu dogovori kada je atest, dodje na atest, ciko pregleda sve i poslika sve i poslika sve seriske brojeve i ceka se da rijesenje dodje kuci i onda opet sa tim rijesenjem na stanicu da se upise u prometnu da ima plin i da dobis naljepnicu LPG. Ako se ne varam prvi posjet je cca 1000kn + 20 ili 40 kn biljega a drugi je oko 200kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se da poštelati, pa makar da potroši i malo više plina pa da se kompenzira za gubitak zbog težine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se naštelati da ide i bolje nego na benzin

samo onda se izgubi smisao ugradnje plina

plin je da se jeftinije voziš i da štediš a kad zeliš voziti brzo i vrtiti u okretaje

prešaltaš na benzin neki pametni sistemi to imaju tako naštimano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas preporucljivo ganjat se na plin. Veca je temperatura ispusnih plinova pa hoce propadati ventili (VSR). Plin je za lagano, za stisnuti stisnes dugme i odovozis na benzin...

 

BTW kod svih automobila sa ubrizgavanjem i naravno lambda sondom svako dodavanje plina ce ubiti u startu. Cim lambda ocita bogatiju smjesu ce smanjti kolicinu goriva i sada ovisno o auto i toj kolicini, ce upaliti check engine lampicu. A i nevjerujem da ako ubrizgas vise goriva a istu kolicinu zraka da ces dobiti sto bolje, jelda moras odrzati stehimetriski omjer da bi motor ok radio. BTW mapa plina je ovisna o mapi benzina i kako se mapa benzina mjenja (Short term fuel level i long term fuel level) tako se mjenja i mapa plina, a mapa bezina hoce biti uvijek u najboljen stanju tako da je nemoguce tjerati bogatu smjesu na ispravnom sustavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

plin ima vecu oktansku vjednost od benzina preko 100 oktana nekih 104

da bi isao bolje podigneš kompresiju otvoriš plin i smanjiš kut paljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba me zanima kako VR6, V5 i ostatak ekipe žive ;-)

Bok... imam ja plin na r32 :-) :-)

Super je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

plin ima vecu oktansku vjednost od benzina preko 100 oktana nekih 104

da bi isao bolje podigne kompresiju otvori plin i smanji kut paljenja.

Sto je 5 min posla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da treba atest raditi. Ode se sa papirima na stanicu dogovori kada je atest, dodje na atest, ciko pregleda sve i poslika sve i poslika sve seriske brojeve i ceka se da rijesenje dodje kuci i onda opet sa tim rijesenjem na stanicu da se upise u prometnu da ima plin i da dobis naljepnicu LPG. Ako se ne varam prvi posjet je cca 1000kn + 20 ili 40 kn biljega a drugi je oko 200kn.

Sad atest plina ne dolazi više na kućnu adresu nego se isprinta u najbližoj STP,te se tamo odmah i upisuje u PD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad atest plina ne dolazi vie na kućnu adresu nego se isprinta u najbližoj STP,te se tamo odmah i upisuje u PD

Ja sam radio u 3. Mjesecu ove godine i cekao sam papir kuci. Radio u EuroOsijek stanici... Sada ako se nesto promjenilo neznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je 5 min posla :)

za podignuti kompresiju treba skinuti glavu

ali pomjeriti paljenje i odsarafiti plin je stvarno 5 minuta posla.

da bi iskoristio svu oktansku vrjednost plina paljenje treba biti ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetogrdje

Nikad! Kad je normalan i zeli ekonomicnost ima lpg... kad dere andrenalin tu je benga i gass ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja da imam R32 odma bi stavio plin.

@Abica kolko te kostala ugradnja i kolka je potrosnja plina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stavio sam ti plin emer marke .. talijanski plin... u servisu Boyski .. ugradnja je dosla 11.500 kn sa automatskim podmazivanjem.

A gle meni stvarno trosi ok... kada ga vozim grad cca oko 13l plina

Kada sam isao autoput zagreb/zadar 200kmh 12.6l plina ... to je super ipak za takav auto..:-) :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1