1 1
shegyman

Vw mk4 (bora 2000g PD) zamjena LCD ekrana na instrument tabli

Recommended Posts

LCD ekran mi je počeo "gubiti" slova s obzirom koliko je toplo u autu....sa većom temperaturom u kabini sa ekrana lagano nestaju znakovi do potpune nečitljivosti

 

Jel netko radio izmjenu samog LCD-a ili još bolje promjenu na FULL DOT (onaj veliki)?

Vidio sam u Rusa ekrane u boji isto

 

Koristili bi mi linkovi za novi lcd.

 

U mene je mali ekran kao na slici (board comp itd)

 

cluster.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na YT nešto uradaka po tom pitanju.
Meni je to zanimljivo jer bi mi ostao originalni i ne bi bilo naknadnog podešavanja, no pitanje je koliko je isplativo jer moguće da ovi satovi sa velikim ekranom nose sa sobom i više softverskih funkcija kao npr. oni sa MFA paketom pa je možda isplativije naći kompletan sat nego se zezati sa ugradnjom velikog ekrana koji nije za svakoga, ujedno dobiješ i sve ako se naknadno odlučiš i za neke druge dogradnje. DIY: MFA to FIS cluster swap

Volkswagen Audi How to change a FIS screen
https://www.youtube.com/watch?v=64hRG4-jouc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isti taj problem i strasno me iritira, pogotovo ljeti.
Navodno i kada promjenis display ubrzo bude isto. Nisam probao ali tako su mi rekli.
I nek znas da veliki displeji nisu imuni na to, i oni jednako blijede sa temperaturom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je jos OK i nisam primjetio da imam problem sa njim, samo da bih volio veci bih ali ne pod svaku cijenu. Ako nesto naleti od sata ili kada budem imao sve informacije onda ce i odluka past.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam da se ne moze promjeniti samo Lcd nego bi trebalo cijeli sat. Navodno da u tom lcd stoji immo, chip neki ili kod (nisam siguran sto) pa da moze zezati. Jel istina ili nije nemam pojma. Ja imam taj problem pogotovo ljeti kad se duze vozim pa se sve slabije vidi (gornji dio izblijedi, a donji se donekle vidi). Kod mene je Audi a4 b6, pa bi volio ubaciti display u boji ako je to moguce

Edited by romano010

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zva san lika koji se bavi tim satovima opcenito i trazi 600kn za ruke i lcd novi.

Mislin da se ne moze stavit veliki lcd na mjesto malog. Drugaciji je i pinout. Meni vec sad kad je toplije izbljedi dosta. I to me zivcira za pop..dit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što planiraš, kupovinu drugog sata sa velikim ekranom ili popravak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta mi god jeftinije. Ne baca mi se velike pare. U mene je onaj lipi celer Edition sa srebrnim krugovima. Svugdi san vidija samo obicne za uzet polovne

Share this post


Link to post
Share on other sites

dali ima netko iskustva sa ugradnjom putnog racunala sa ovakvim malim ekranom u g4 koji sada nema putno?

 

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predpostavljam da je ta cijena ok, posto je na ebayu display oko 100 eura.

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora i on nešto zaraditi.
Pitaj ga koliko bi koštao posao a LCD nabavi sam preko AliExpressa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da mora zaradit al ako dio kosta 100kn nemozes ti na crnjaka bez placanja poreza za ruke uzet 500kn...a posla ima kakvih sat vremena....sto je previse ni s kruhom nije dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, zato sam mu i predložio da ga pita da li može samo ugradnja sa njegovim LCD-om. Prošle godine sam preko AliExpressa naručio LCD 204a (20x4) karaktera za satelitski pozicioner. Zamijenio sve sam i prelemio pinove na drugu pin letvicu a nisam neki stručnjak ali sam se potrudio. Tako ti je oko svega, ako se sam ne možeš snaći ili nisi sposoban plati a da sam išao preko servisa puno skuplje bi me izašlo a sam LCD je bio skoro zabadava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde slanec posalji mi link sa ali exp.

Lik je reka da mora bit njegov dio.

Ma ja imam sve, lemilo na vruci zrak itd. Tako da cu sam lemit. Nego na ebayu je bija skup ekran a na ali expr nisam gleda.

A izvadit celer iz auta je jedno 5 min posla. 2 vide i toje to

ovo sta san ja gleda ekrane su vecinom maxi dot.

E sad je pitanje da li mogu upasat taj veliki umisto ovog malog? Jel triba nekako software stavit novi ili bude na ovim chipovima na samom lcdu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upises u trazilicu cluster displey vw i biras kaj hoces....a ovo s malog na veliki neznam dal to samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ga nisi odmah pitao i za veliki LCD da li se može staviti umjesto malog, barem bi sada imao točnu informaciju. Skloniji sam da ne može kao i kolega Romano ali sada ga ti znaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pita san ga. Da ne more. Da je drugaciji graficki cip ili tako nesto...

ovo sve sta je na ali exp su full dot odnosno veliki displayi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, nista od kemijanja sa velikim ekranom, jedino zamijenit za novi mali kakav imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tribalo bi prvo rastavit celer pa vidit koliko pinova ima konektor displaya pa usporedit po njemu. Evo sad mi je oko 15C i toplo dosta u kabini, skoro nista ne vidin po celeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da nabaviš drugi sat sa malim ekranom ali povoljno te zamijeniti LCD jer ako je skup ne isplati se raditi zato što je moguće da se isti problem vrati a potrošio si novce i vrijeme bez veze a da si ga promijenio u servisu bilo bi jeftinije, brže i kvalitetnije. Da je mali ekran dobavljiv sigurno bi ti se popravak isplatio, ovako je malo nategnuto i pitanje da li je isplativo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1