0
tinovator

Ibiza 1.4 TDI ventilator kilera/klime

Recommended Posts

Još po zimi sam skužio da mi se ventilator nikad ne pali. Mislio sam možda zbog zime.
Sad kad je zatoplilo kad god se vozim, otvorim haubu, stoji. Temepratura i kad ga ganjam i kad sam po gradu u gužvi je ili ravno 90 ili manja (između 70 i 90), pretpostavljam da se kiler hladi zrakom kad se vozim.

Isto tako i kad klimu upalim, hladi ko blesava, čujem i osjetim da se kompresor upalio, a ventilator nikada ne radi. To je ona verzija sa jednim ventom za klimu i kiler. Mislim auto se ne žali, nikad se nije pregrijao, ali ne znam kaj mu je i jel trebam nešto napraviti. :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bila crkla prva brzina, i onda ako upalis klimu, a vani toplo i nista ne kladi kiler, onda izbaci plin iz sistema klime, tako da mi nije jasno kako ti radi klima, a vent ne kada stojis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije isti auto al evo primjer na punto 2 2003 ima jedan ventilator kolko kod da ga ganjaš ili voziš sporo temperatura je točno na polovici mjerača i ne miče se ali kada staneš na mjestu bio pod klimom ili ne on ga upali na nekih 15-20 sekundi i ugasi i tako nekoliko puta dok stoji upaljen u leru zagrijan ali kazaljka se ne miče od temperature uvjek je isto

dok na passat b4 koji ima 2 ventilatora se pali i u vožnji i mjerač temperature se spušta na kazaljki za 3 milimetra dolje

uglavnom kad stojiš trebao bi ti se upaliti provrtit i zagasiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bila crkla prva brzina, i onda ako upalis klimu, a vani toplo i nista ne kladi kiler, onda izbaci plin iz sistema klime, tako da mi nije jasno kako ti radi klima, a vent ne kada stojis...

Mjenjao si vent ili si uspio "brzinu" popraviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam brzinu popravit, a sada neki dan sam stavio drugi vent koji sam nabavio besplatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0