0
shaggy_precko

Skoda Octavia 1z3 mokar pod

Recommended Posts

Pozdrav

Situacije je ovakva....Kad padne kisa malo jaca odmah mi je pod kod vozaca mokar.......i sada kada je hladno kako ta voda isparava na parkingu prednja sajba mi je mokra i onda se zaledi .
Zanima me danas kada skinem plastiku kod brisaca i procistim odvode na kutevima....Dali postoji jos neki odvod ili nesto da pogledam?
Grijanje imam i ne gubi tekucinu iz sistema. Odvod na vratima je cist to sam danas pogledao i u gepegu nema vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam identični problem na Altei.. kod mene i odvodni kanali čisti, kiler ne pušta a pod mokar muku mučim več mjesec dana vrag se orosi ko da je sauna unutra i onda to smrzne, kosina iza papuča suha, isto ko i ona prema mjenjaču i prema pragu, iza isto sve suho...tak da sumnjam da mi odozdo kroz gumeni čep u podu dolazi voda unutra...jedini problem je kaj odozdo ne vidim ni jednog...a odozgo bi moral pol auta razmontirat da dignem tapicirung dovoljno pa da vidim..

 

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas cu odvode ocistiti na sili i rastavit kompletnu muldu naprijed da pogledam...ako to ne popravi stvar onda cu uzet busilicu i probusit pispod nogu 2 rupe i nek curi kroz rupe....kroz par godine koliko cu ga jos vozit nece strunut pod od toga tako da :gleda

Iritantno je to sto se zaledi pa ujutro nema sanse da se odmagli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja isto ludim zbog toga..vani čist a nutra smrznut...

 

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerit zastitu ispod tapecirunga vrata, ode brtva pa se niz staklo slijeva voda po zastiti i umjesto da voda zavrsi u vratima, izdje izmedju tapecirunga i vrata i cijedi se tepihom pa ga napuni vodom, u 90% slucajeva sa pustnjem vide je u tome problem...

 

Ako ima siber onda odvode ocistit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar spoj od vrata nije ispod praga na vratima? odnosno rupice i spoj tapicirunga je ispod one plastike na pragu?

Desilo se da sam znao vrata otvorit i na pragu da mi je voda bila........ dali je stvarno onda to mjesto gdje ulazi voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ravno da ......na parkingu......prvi put sam one odvode ocistio i nisam se parkirao ispod drveta u zadnjih 3mj sigurno i opet isto......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nije ta brtva ispod tapicirunga jer je ni nemam..

 

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi imaju tu brtvu , ne postoji marka ni model vozila koji je nemaju, jer onda bi sva voda sa stakla se sljevala u kabinu...

 

Nije bitno dali auto stoji na ravnom ili krivom, ako je brtva suplje ili pomaknuta na jednom mjestu, voda ce nac prolaz u kabinu....

 

Ako ti je prag mokar sa gornje strane, onda ti je 100% do brtve...


Evo nije octavia ali sistem je isti, te zastitne barijere su na nekim autima metalne pa imaju gumenu brtvu ili su spuzvaste pa im je brtva ljepljena nekom ljepljivom masom koja se zna stvrdnut ili zaprljat pa pusta...

 

https://m.youtube.com/watch?v=2MMRjCZBHfY


A znaju bit i ovakve situacije kad se brtva stisne vratima dok su zatvorena pa zacepi odvode, meni je ovako malo manje bilo na polotu, pa sam malo odrezao brtvu i sada ne smeta i voda lijepo prodje kroz vrata...

 

https://youtu.be/_KSw1Nsgxss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Altea nema tog metalnog panela..mjenjana oba prednja podizača i ni lijeva ni desna vrata nemaju tog panela..

 

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk

 

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom videu se vidi brtva koja je u ovom slucaju na samom tapecirungu, uz rub...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da istina ima brtvu..budem ju provjeril mozda je sjebana kod skidanja tapicirunga

 

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe su isto tako jako bitni cepovi koji drze tapecirung, preporucio bi da stavis nove nakon skidanja tapecirunga, jer tebi cepovi drze tapecirung napetim na vrata da ta brtva ima smisla, tu nebi smjelo biti niti malo lufta...

 

Dok kod modela sa metalnom ili pjenastom barijerom tapecirung nije toliko bitan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema druge onda....za vikend skidam tapecirung i navlacim silikon na spoji.nadam se da ce mi to rijesit stvar.

Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto preko tapicirunga ulazi..ili je brtva oštečena ili mi fale plastike na koje se kvači tapicirung pa ga ne stisne dovoljno..čekam neko normalno vrijeme da to riješim jer nemam garaže..hvala kolegi na poduci bil sam uvjeren da tud nema šanse da ulazi voda

 

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema druge onda....za vikend skidam tapecirung i navlacim silikon na spoji.nadam se da ce mi to rijesit stvar.

Hvala puno

Daj poslikaj kada rastavis, trenutno stanje i nakon silikoniranja, pa okaci koju fotku... (skoditi siguno nece ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slijeva se odozgora i nije cudo da se auto na ravnome nakvasi imao sam razno raznih takvih dosjea X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon sam uspio uhvatiti vremena i skinuo tapecirung na vratima .

Kada sam skinuo odmah sam primijetio da mi je jedan pop-nitna pukla i pala .

 

https://ibb.co/dsBWPw

 

Stisnuo spoj na tom dijelu gdje fali nitna malo je vode izašlo.Na tom kutu točno na pragu mi se skupljala voda kad sam vrata otvorio nakon kiše.

Kad sam isto tako malo oko dihtunga na pragu stisnuo voda je isto curila. Malo se slabije vidi na slici ali tu je

 

Sad mi ništa druge ne preostaje nego ostaviti tako i pričekati prvu kišu da vidim dali voda još ulazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam zato sto sam kod sebe u firmi imao na kopresor pistolj za ove nitne.doslovno ga stisne da je ko zavaren.

kako sam naravno dok sam skidao tapicirung pokido jednu plastiku danas sam ju uspio zavarit i ostavio da se susi.jos si razimsljam da povucem prozirni diht na dnu bas zbog toga ako pusti opet vodu.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kada dodem doma budem povukao silikona ja kakve sam srece propisat ce mi za 15 dana opet. a skidat taj tapicirung je nemoguce da ne polomis barem dvije kopce .

 

hvaljen bio Magdić :grrr

Odem u ovlasteni servis da kupim kopce koje drze tapecirung.racunajuci da nisu sigurno skuplje od 4-5 kn zato sto je sugava plastika. Dodem tamo i kaze 10kn komad .

Uputim se u Magdić 3kn komad :punk .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem na mkV, vidim da je lajsna mokra kad otvorim vrata.

Moje pitanje je, a kamo se gubi ta voda, nakon što se zadihta to na novo, ta koja ostaje "unutar" vrata?

 

Sent from my Mi 4i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje ti odvodi na samom dnu vrata.

Sagni se ispod vrata i vidit ces. nekad se znaju te rupice zacepiti ali to lako sa tipa cackalicom mozes izvuc ako ima nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites
0