0
robi64

ROD:ERROR EV_ECM1611DO2103I.906023DQ 00313 (VW36*) pitanje

Recommended Posts

dakle i da tu pitam pri zamjeni ručice sa tempomatom sa ručicom koja nema tempomat dakle htio sam da mi golf ima tempomat i pri kodiranju sa VCDS dijagnostikom prođem sve stavke i kada trebam sve to potvrditi ostane mi zasivljen onaj zadnji korak za potvrdu da je tempomat ručica instalirana dakle sve odradim po uputstvima na kraju ništa opcija CODING II - 11 je kažem zasivljena ono što mi se sada pojavilo je i poruka ROD:ERROR EV_ECM1611DO2103I.906023DQ 00313 (VW36*) pa sad ne znam ni što je sad to a i neda mi mogućnost autoscan počne na trenutak skenirati i jednostavno stane i dobijem poruku ERROR COMUNNICATION ,a test mi za spajanje prođe normalno tako da mi više nije ništa jasno pa ako netko zna što bi bio problem ali mislim da mi ne gine odlazak kod ZUBAKA valjda me neće oderat i ako netko zna cijenu evo i slike

https://ibb.co/hKME6J

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle i da tu pitam pri zamjeni ručice sa tempomatom sa ručicom koja nema tempomat dakle htio sam da mi golf ima tempomat i pri kodiranju sa VCDS dijagnostikom prođem sve stavke i kada trebam sve to potvrditi ostane mi zasivljen onaj zadnji korak za potvrdu da je tempomat ručica instalirana dakle sve odradim po uputstvima na kraju ništa opcija CODING II - 11 je kažem zasivljena ono što mi se sada pojavilo je i poruka ROD:ERROR EV_ECM1611DO2103I.906023DQ 00313 (VW36*) pa sad ne znam ni što je sad to a i neda mi mogućnost autoscan počne na trenutak skenirati i jednostavno stane i dobijem poruku ERROR COMUNNICATION ,a test mi za spajanje prođe normalno tako da mi više nije ništa jasno pa ako netko zna što bi bio problem ali mislim da mi ne gine odlazak kod ZUBAKA valjda me neće oderat i ako netko zna cijenu evo i slike

https://ibb.co/hKME6J

Koja verzija vcds-a , kopija ili original i koji auto

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 6 1.6 TDI 77kw verzija vcds-a je 18.2.0 update bilo je prije 17.1 verzija neznam jel orginal ili kopija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok 18.2 je zadnja verzija i ako je odradjen update onda je kabel kvalitetan jer update mogu raditi original i HQ EU kopija

 

Malo si pobrkao...

 

Tvoj auto ne koristi short coding nego long coding...

Trebas ici na coding 07 a ne ovo sivo

Znaci coding 07 pa long coding helper i stavis kvacicu na CCS (cruise control) ... prodji po Byte-ovima i nadji tu opciju.....

Naravno modul volana mora biti High da bi podrzavao CCS

Napisi kataloski broj modula volana(steering wheel)... to pogledaj sa vcds-om

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kataloski broj modula vag number 1K0 953 549 CQ component J0527. 053 0111 soft coding 0000004

Edited by robi64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovom kataloskom to je Midline i podrzava cruise control...

Znaci odi u 01 Engine-coding 07-long coding i tamo prebacuj byte-ove i odaberi cruise control installed

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam prebaciti te kako kažeš bytove sve odradim kako kažeš dodjem do long coding helper stisnem to i dobijem te nekakve bytove i što sad

 

https://ibb.co/fXLUad

Edited by robi64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pod 3) ... misem kliknes na ovu kockicu 00 11 40...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam naso css instaled kako to potvrditi i dalje ici evo u vožnji mi se sad pojavila ikonica sa tempomatom sa uskličnikom i tempomat ne funkcionira dakle ne radi vjerojatni nije sve odrađeno do kraja znači treba još nešto odraditi

 

https://ibb.co/d5dbMJ

https://ibb.co/mvGXTy

Edited by robi64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon sto odaberes ccs zatvoris prozor long coding i stisni Do It

Zatvori vcds ...ugasi kontakt pricekaj minutu ... daj kontakt i probaj onda...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam kako si rekao ali ne radi, imam uskličnik na instrument tabli pored ikonice od tempomata kako sam ti prikazao u prošlom postu sa slikom pa mi nije jasno što to znači, vjerojatno radi toga neče raditi ne znam što drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto covjek ti je stavio video...

U volanu kodiraj rucicu i to je to...

Nisi spomenuo da nisi to napravio prilikom zamjene rucice nego samo da ti je sivo u engine...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto covjek ti je stavio video...

U volanu kodiraj rucicu i to je to...

Nisi spomenuo da nisi to napravio prilikom zamjene rucice nego samo da ti je sivo u engine...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

naveče mi dolazi auto pa ću probati

Share this post


Link to post
Share on other sites
0