0
brane_sk

Golf 6 2.0TDI Safe mode i blinkanje lampice spiralne lampice

Recommended Posts

Bila mi se jednom upalila spiralna lampica i auto je usao u safe mode.. Auto tromije ide i drukciji rad motora po zvuku. Iscitao sam greske sa mobilnom aplikacijom preko bluetooth obde II citaca. Te on mi je ocitao ove greske P0403 engine 04891 i 04892.




Onda sam resetirao te greske i neko vrijeme mjesec dana auto je normalno radio bez problema. I onda se pojavila ista stvar opet. Proguglao sam na internetu u tim greskama te po mojem istrazivanju sve je upucivalo na problem s ventilom (klapna usisa)broj VA VAG 03L128063R V100 ..



- Pisalo je da se klapna usisa zna "zastopat" jer se nakupi čađe pa ona klapna se nemoze otvorit - zatvoriti kako treba. Pa sam rastavio taj ventil, i bio je dosta zacadzen te sam ga detaljno ocistio.



I onda kad sam to ocistio, vratio natrag greske resetirao. Auto je radio 2 dana bez problema. Sve do jucer kada sam isao s posla. Jos se auto nije ni ugrijao napravio nekih 3km i upalila se opet lampica i safe mode.


Moje pitanje glasi- dali je pitanje u ovome ventilu-klapni usisa (klapna se ne otvara zatvrara kako treba) ili u AGR ventilu ?


A na internetu objasnjenje za te greske su:


4891-P0403 - EGR Valve N18

Malfunction Open Circuit ( Greška otvoren krug ) dali to znaci da klapna se ne zeli zatvoriti ili otvoriti ?


4892-P0404 - EGR Valve N18

Malfunction - Electrical ( Greška u elektronici ) ne valja elektronika?


Fault in Circuit (Greška u krugu)



Ispricavam se na duzoj poruci, ali htio sam detaljno objasniti svoj problem. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi vageni 2009-2012 imaju problem sa dpf i egr tih godišta.. ili zamjena egr-a ili micanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remap i odradit egr dpf off i miran. Jos ako ces kojih 10 20 ks gore extra.

350 400 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemaju oni problema s dpf i egr nego ljudski nacin koristenja tog vozila...znam ih za 250k pa nikad to nije dirano!

 

Ali naravno ako pocne zezati sve pogasit i skinuti i nemas brige...ja sam to odradio i prije ikakvih problema...naravno uz remap..drugi auto sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0