0
Guest M@rio

Auto se gasi, oscilira ler gas

Recommended Posts

Guest M@rio

Izlude me majstori...

Problem je kronolo??ki...auto i??ao skoro 190...sada 170 km/h...Iznad 100/120...pun gas stisnut...ko da oscilira kako ga prima, vuče,malo oslabi da vuče, pa opet vuče...Dalje,ubijam ga...npr, i onda naglo stanem, on se kao da zaka??ljuca gotovo da se ugasi...I tako to traje...neko vrijeme. Zadnje, jučer, radio OK, navečer zapalim van...treća,niz brijeg,gas dr??im na 1800/2000, ne pomičem nogu, on cuka. Stanem, ler na 1200...10 sekundi, padne na 950/80 ??to je bilo normalno. Opet krenem cuka, prima gas nazovi ok....stanem on se zaletava...znači sam od sebe od onih svojih 950/80 do 1500. Danas ga upalim, ler radi ok, necuka...ono jučer kao da nije bilo.

 

U međuvremenu, mi je bio auto na dijagnostici, lamda ok, kakti je prekodiran nekakav mobilizator, savjet majstora da bi trebao i ključ prekodirat, ako to ne pomogne, onda dat injektore čistit. BTW, ja nikad ama nikad nisam primjetio da ijedan cilindar radi slabije ili da radi na 3 i sl. Filteri uredno mjenjani...to mislim da nije. Auto ima ispod 80 tkm.

 

Dakle, molim pomoć...a tra??im je ovdje, jer imam dojam da samo dajem po 100-200 kn za dijagnostike, a očito i dalje ne??tima. Dakle ako ima ko saznanja, konkretnog odgovora bio bi zahvalan.

 

U razgovor s jednim kolegom, spomenula se ona klapna na usisu....i ??ta je najgore ja kao neuk u mehaniku mislim da je to najlogičnije...ali pitam Vas. Mo??e li se to ??ta slagati ili mora novo?? Polovno, zamjensko??

 

Dalje, planiram ugraditi plin...Ima li tko iskustva sa majstorom iz Cugovca, ugrađuje BRC...a i mislio sam ili to ili Landirenzzo ili kako se to već pi??e?!

 

G Kovačić me tra??i 8000 kn, Landi (Trojstvo-Bjelovar), dok tip iz Cugovca za brc, za ke?? lovu 7400 kn

 

Hvala na pomoći.

 

Kome odvesti auto u Bjelovaru, jer ovi moji majstori su mi dojadili...samo lova ode.?!

Jo?? ću nakraju otić Zubaku, pa nek me odere, i da jednom zavr??im agoniju s ovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% ti je stvar u klapni usisa. Jel to 1.6 75ks? Ako se ne varam nova ti je oko 3000kn .

 

Najgora stvar kaj mo??e?? napravit je otić u zubak. :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest M@rio

Točno pa taj, 1.6, 75 ks....da, čuo sam da je cifra takva neka divlja...Neznam, ako budem, kome budem i??ao. Ali ovo mi je dojadilo, princip mjenjaj dio po dio dok ne nađe??...tak mogu i ja slagat. Hocu majstora koji će reć, čuj dijagnostika ko??ta toliko, oti??lo ti je to i to, i zavr??ena priča...

 

Ljudi savjetujte me?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest belscak

Jako slična svar kod mene na polu 1.4,bio kod zubaka rekao da javlja gre??ku na lambda sondi,ali je to zbog klapne gasa

Probali su je očistiti,jest malo bolje ali ka??u da ju treba mjenjat,nova mi je oko 2000 kn.

Probao sam tankat na drugim mjestima(slovenija) i stvar se jo?? bolje popravila,gas manje oscilira.

Samo se nemoj zaletit,dvaput provjeri prije sve mogućnosti. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 1.8 16v motoru ista stvar- na benzinu se zaletava ko lud, obrtaji od 1000-2000 skaču a kad se zagrije puno onda se i gasi na leru dok na plinu je ta oscilacija malo manja ali ipak je tu i ??ivcira jako - ka??ete do klapne je? Logično jer mi na bengi i na plinu isto radi znači nije do injektora jer mi plin ide direkt na usis (flanđa).

Kako to rije??iti i popraviti - ??ta napraviti s klapnom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nema?? istu klapnu, tvoja nema praktički nikakve struje samo prekidaće za ful gas i ler- Ovo na polu je malo kompliciranije, i čuo sam da ih to voli zajebavat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je onda moja dijagnoza, a isti su simptomi? :)

Edited by Kazaam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle meni je to samo sa vremenom stalo , neznam kaj ni kak. Uglavnom to ćišćenje klapne ti nebu niš pomoglo , jel sam probao i ne pomaže. I u glavno kome god dođeš odma viće da treba dijagnostiku i za to ti oće maznut 200-300 kn i na kraju ni sam nezna kaj je , nego nagađa.

 

A u Zubaku bi ti najradije izmjenili motor , samo da te oderu.

Edited by frenki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravite me ak sam u krivu al zar nije bitnije da uz to kaj očistite klapnu izvadite i očistite i step motorić i njegov dosjed...tj.motorić koji regulira ler gas...neznam kak to sve izgleda na polu al mi je to logičnije nego samo klapnu počistit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj audi je 1.6 i, u leru mi se je gas sam pojačal na nekih 4000 do 5000 obrtaja, nekad mi uopće nije htjel upalit. Oti??al sam u servis ( auto stop), očistil mi je glavu usisa i klapnu gasa, stavili smo neki supstrat u rezervar zbog nečistoća. Tip mi je rekal da sam sada miran oko 50 000 km. Uzrok tome je bilo nekvalitetno gorivo (hebiga točim eurosuper 95 a ne 98). Od toga sam napravil cca 15 000 km nikad vi??e mi se to nije ponovilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest M@rio

Mislim, ka??em ja kao neuk, da je vr-turbo u pravu...jer na samoj klapni, gledao sam, nakupi se kao nazovimo čađe....a to je samo na tom leptiru...mislim da ovo sa motorićem je puno bitnija stvar. Jel to dat onda auto bolje nekome koje vi??e za elektroniku auta nego nekom mehaničaru?! Danas se vozim...kao da je drugi auto, radi po ??pagi.

VR-TURBO...I da...na polu je to druga stvar,jer oni imaju drugačije to rje??eno,očito lo??e. ? to vi??e tih elektro sranja to bolje po d??epu. ? ta za plinaru velite?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim, ka??em ja kao neuk, da je vr-turbo u pravu...jer na samoj klapni, gledao sam, nakupi se kao nazovimo čađe....a to je samo na tom leptiru...mislim da ovo sa motorićem je puno bitnija stvar. Jel to dat onda auto bolje nekome koje vi??e za elektroniku auta nego nekom mehaničaru?! Danas se vozim...kao da je drugi auto, radi po ??pagi.

VR-TURBO...I da...na polu je to druga stvar,jer oni imaju drugačije to rje??eno,očito lo??e. ? to vi??e tih elektro sranja to bolje po d??epu. ? ta za plinaru velite?!

 

 

Pa kome bolje dat auto to sam odluči, ja znam brdo mehaničara koji nemaju nikakvog testera i da ima dođe?? s tim problemom neznaju od kud bi krenuli a znam i električara koji če ti kao testirat auto i reć kaj nevalja(90% pogre??no) i reć da odi to mehaničaru rije??it i naravno naplatit testiranje 200-300 kn bezveze....neznam, sam odluči, raspitaj se za dobrog majstora u blizini..

 

Ja sam dosta ljudi vidio i čuo dok mi govore: joooj jednome sam dao 200kn ..drugome 300...a ni??ta mi nisu napravili...

 

 

Btw: kaj se elektronike tiče, nisi vidio ispod haube npr.grand-a 4.7 v8(jeep), sebringa 2.7 v6(chrleiser), bmw x5 3.0, jaguara xjr 4.8 v8, o mečkama da ne pričam jer su katastofa za popravljat ak je problem u struji..itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Golf IV TDI - Darko

Ja imam taj isti motor u svom Golfu 3, 1.6 75 ks, AEE. Imao sam slicnih problema, s tim da je meni kod jutarnjeg paljenja ( kad je hladan ) uvijek gas znao skociti na 2.000 - 2.500 okretaja pa se onda spusti za 10 ak sekundi. Gasio se u voznji kod pritiskanja kvacila ( na semaforima, kod stajanja itd. ), za ovo sve su bila 2 problema: zaprljana leptir zaklopka ( treba je skinuti i rastaviti i ocistiti, auto automatski ljepse radi ali poslije toga treba je i ponovno programirati tj. vratiti ( nastimati ) kompjuterom u servisu. Skini filter zraka i lako mozes skinuti tu leptir zaklopku. A problem gasenja je bio termostat koji ti se nalazi odmah ispod razvodnika paljena. Mislim da je to termostat koji mjeri temperaturu motora i ako nije ispravan kompjuter dobija informaciju da je motor pregrijan i gasi se kod pritiskanja kvacila.

 

Nadam se da sam ti mogao nekako pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam taj isti motor u svom Golfu 3, 1.6 75 ks, AEE. Imao sam slicnih problema, s tim da je meni kod jutarnjeg paljenja ( kad je hladan ) uvijek gas znao skociti na 2.000 - 2.500 okretaja pa se onda spusti za 10 ak sekundi. Gasio se u voznji kod pritiskanja kvacila ( na semaforima, kod stajanja itd. ), za ovo sve su bila 2 problema: zaprljana leptir zaklopka ( treba je skinuti i rastaviti i ocistiti, auto automatski ljepse radi ali poslije toga treba je i ponovno programirati tj. vratiti ( nastimati ) kompjuterom u servisu. Skini filter zraka i lako mozes skinuti tu leptir zaklopku. A problem gasenja je bio termostat koji ti se nalazi odmah ispod razvodnika paljena. Mislim da je to termostat koji mjeri temperaturu motora i ako nije ispravan kompjuter dobija informaciju da je motor pregrijan i gasi se kod pritiskanja kvacila.

 

Nadam se da sam ti mogao nekako pomoci.

 

 

Termostat koji mjeri temp motora i daje informaciju kompu :huh::huh: ??? malo si pobrkao nazive..

 

Senzor temperature motora ima tu ulogu, i točno je da se zbog njega hoće auto ugasit a i neće upalit, ovisi..

Edited by vr-turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Minga

Ako se klapna usisa rastavlja i čisti nakon toga je potrebno napraviti osnovne podesavanje preko VAG-COM-a ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

M@rio, ??to se tiče tvog pitanja u vezi plina. Ja sam ugradio plin kod toga tipa iz Cugovca, nije Landirenzzo nego Tomasseto. Cijena je bila 6000 kn. ? to se tiče kvalitete i estetike ugradnje, stvarno nemam zamjerki. Godinu dana je pro??lo od ugradnje, pre??ao sam nekih 25 tisuća i nikakvih problema. Ja zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Golf IV TDI - Darko

Da, na senzor temperature sam i mislio vr-turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ispravite me ak sam u krivu al zar nije bitnije da uz to kaj očistite klapnu izvadite i očistite i step motorić i njegov dosjed...tj.motorić koji regulira ler gas...neznam kak to sve izgleda na polu al mi je to logičnije nego samo klapnu počistit..

Može li se iz ovog salivenog kućišta klapne izvadit i očistit motorić ler gasa? Ili bar propuvat zrakon iz spreja ili nekin drugin vragon? Gugla san al nema baš informacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njet.... ako je verzija bez rastavljanja onda nista od rabote....

Nova klapna i to je to.... uz uvjet da se čekiraju vrjednosti senzora temperature prvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav..trazio sam po forumu di da pitam za svoj problem ovo mi je nekako najblize sta sam pronasa..zanima me dali je ko ima slicnih problema sa mk2 1.8 90 ks..uglavnom kada vozim naprimjer 70-80 na sat i iz 5 brzine ga ubacin u ler pale mi se lampice od baterije,ulja i temperature..isto ka i kad dam kontakt..a cim opet ubacim u 5 i pustim kumplug sve je normalno to ispada ka da je se auto izgasilo u leru a kad ubacim u 5 i pustim kumplug ispada kao da sam ga upalija na guranje..to se samo na momente desava?? ako je sta krivo napisano nemojte zamirit jer nisam automehanicar pa neznam kako napisat hahahah..pozdrav !! :grrr :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

?

najbolje rješenje ko nema plin....ozvadite te benz. žderonje i ruknite si dizelke pa makar i 1.6 d i nemate tih problema..........

pozdrav..trazio sam po forumu di da pitam za svoj problem ovo mi je nekako najblize sta sam pronasa..zanima me dali je ko ima slicnih problema sa mk2 1.8 90 ks..uglavnom kada vozim naprimjer 70-80 na sat i iz 5 brzine ga ubacin u ler pale mi se lampice od baterije,ulja i temperature..isto ka i kad dam kontakt..a cim opet ubacim u 5 i pustim kumplug sve je normalno to ispada ka da je se auto izgasilo u leru a kad ubacim u 5 i pustim kumplug ispada kao da sam ga upalija na guranje..to se samo na momente desava?? ako je sta krivo napisano nemojte zamirit jer nisam automehanicar pa neznam kako napisat hahahah..pozdrav !! :grrr :grrr

e jebga jel ti se ugasi kad popali sve na satu ili ne to je bitan faktor!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledaj ja znaci kad tako vozin i to se popali i ako ostanen u leru i zaustavin auto on se ugasi a ako npr samo ubacin u brzinu on nastavi ko da se nista nije desilo..il kad dan gasa tako u leru te lampice se ugase..jbg nemogu bolje objasniti kad se ne razumin u to :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispričavam se kaj dižem ovu zamrlu temu. Imam golfa 3, 97. god., 1.6 aee motor. Kad je auto zagrijan okretaji su na nekih 600, 625 rpm, te gas oscilira i auto trokira i ugasi se. Dok je hladan okretaji su negdje na 1100-1200 rpm i postupno se spuštaju kako se motor zagrijava. Očistio sam klapnu, potrošen cijeli adk sprej za karburatore ali nema nikakvih pomaka. Na dijagnostici javlja grešku lambda sonde. Auto ima 280 000, napravljen veliki servis, mijenjane svjećice.

Jel moguće da je otišla ili klapna ili kompleatan ecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vjerujem da je ecu

koja dijagnostika kaze lambda sonda?

moguce je da zeza senzor temperature a i klapna

Share this post


Link to post
Share on other sites
0