1 1
dacerovs

Po vama najbolji ovlasteni servis u ZG!?

Recommended Posts

Čitajući malo ove probleme s novijim VW-ima i iskustvima frendova koji ih voze dolazim do zaključka da se VW pokvario totalno, jbt postal je ko Renaut!

A ovlašteni servisi, KATASTROFA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma katastrofa su ti ovlašteni,izgleda da bi svi radili aute od velikih firmi kojima naplate svoj nerad bez problema,pa kad dodješ ko običan čovjek sa svojim osobnim autom,nemaju vremena za tebe...Da ne pričam kak se vozila niti ne popravljaju u ovlaštenom,auto kad treba limarijski riješit kod Berislavića ide kod privat osobe,u Sloveniji ista stvar,auto s večim kvarom dolazi kod mog mehaničara doma,koji radi u fušu i riješava stvar za 1-2 dana,ali njima svima to uzima previše vremena i nemaju dovoljno zarade,toliko o tome koliko su uslužni kupcu a koliko misle na svoj dzep i zaradu...primjera imam pun k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tko je glavni zastupnik? Meni izbacuje VW Hrvatska...

 

Glavni zastupnik za HR. je :

 

Porsche Croatia,

 

postprodaja@porschecroatia.hr

Skrb o kupcu: Miroslav Čunčić

 

njima prosljedi u pisanom obliku prigovor, i onda oni zovu

Porsche Jankomir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lijepa,poslat cu mail jer sam jos danas van sebe.Ako ni to ne upali,kontaktirat cu zastitu potrosaca i izravno VW Njemacku.

 

Sto se tice auta kao auta,generalno je to dobar auto,postoje musice kao i na svakom drugom autu.Netko za njih mari,netko ne.

VW se na sva zvona uzdize kvalitetom a onda u drugu ruku imas auto godinu dana star koji ima oguljenu kozu volana i mjenjaca nakon 30tkm i malo vise od godinu dana,koju si skupo doplatio.Ne nosim prstenje,ne uvijam volan i ne zabijam nokte u njega.Drzao sam samo ruke na njemu ali pretpostavljam da bi tako i trebalo ako bi se htio vozit s autom.

Da ne spominjem fleke na farovima,koji su se pojavili s unutarnje strane farova a ociti nisam jedini her sam po gradu viđao i druge police sa istom stvari.Najgore od svega je sto je auto iskljucivo pran proizvodima za auto detailing(chemical guys),doma stoji pod nadstresnicom a na poslu u javnoj garazi.

Edited by rade007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam neke mailove i objavio ovdje i na facebook stranicu naseg kluba svoje nezadovoljstvo uslugom.

 

Direktor Porschea,gospodin Prasnikar je na neki nacin vidio moje nezadovoljstvo uslugom i uputio me da se javim na njihov sluzbeni profil sa kontakt brojem.

Poslao sam jos jednom svoje iskustvo na njihov profil i njemu direktno na mail.

 

Par minuta nakon mog javljanja dolazi odgovor da se zahvaljuju na detaljnom opisu reklamacije te da ce se javiti u sto kracem roku nakon sto se cuju sa sefom servisa i strucnim kadrom u tom segmentu djelovanja.

 

Dva sata nakon toga dobivam poziv od voditelja servisa,koji je bio vidno preplasen,te s njim dogovaram da auto ponovno u utorak dovezem k njima i ostavim ga par dana kako bi utvrdili i otklonili sve stavke na koje sam se zalio,naravno ako tvornica da zeleno svjetlo.Takodjer mi je dodjeljeno besplatno zamjensko vozilo za vrijeme koje ce moje vozilo provesti kod njih.

 

Javit cu se sa daljnjim razvojem dogadaja i nadam se da cemo rijesiti ovu situaciju na obostrano zadovoljstvo.

 

Htio bi se zahvaliti svima koji su me uputili da bi rijesio svoj problem i gospodinu Prasnikaru koji je pokazao dobru volju i dao neku sansu da ovo sve izade na dobro na obostrano zadovoljstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S njima mozes jedino no ovaj nacin, da izadjes u javnost, inace nema sanse da ista napravis s likovima iz lokalnih vw servisa.

 

Drago mi je da ces uspjeti bar nesto rijesiti. Sretno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radim u ovlastenom servisu i znam kakvih sve internet majstora ima koji dolaze u ovlasteni servis i misle da je sve tako jednostavno i da mozes izreklamirati cijeli auto,vjerojatno postoji i druga strana price

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bi ti odgovorio...

Dva nova hyundai i30 imamo doma stari otprilike kao polo,pa se ne gase,nemaju fleke po farovima,ne cvile gume itd.

Meni se kvarovi ne izmisljaju i ne hodocasti po servisima i bio bi najsretniji kad bi svaku godinu platio redovni servis i bio bez ovakvih musica.

 

Jel bi ti bio isfrustriran da ti dva puta raskapaju getribu,mjenjaju korpe,zamasnjake,stavljaju druge softvere a da se auto i dalje gasi na niskim okretajima.

Ako radis u ovlastenom servisu onda bi trebao znati da je vw priznao tvornicku gresku i da postoji servisna akcija gdje se dvomaseni zamasnjaci mjenjaju za jednomasene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tim jednomasenim zamasnjakom se rijesava problem kao tvoj

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi moji sto je vama.... zar nevidite da su oni stvorili sasvim novi koncept. Sve ljude i logistiku su fokusirali na ljepljenje ukrasnih masni na nove auto koji putuju ko pokloni. To je sad hit naravno uz prigodnu poruku volim te ... ( do prvog servisa u ovlastenom) ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući malo ove probleme s novijim VW-ima i iskustvima frendova koji ih voze dolazim do zaključka da se VW pokvario totalno, jbt postal je ko Renaut!

A ovlašteni servisi, KATASTROFA!

 

Citajuci forume, vidjet ces da se svi auti kvare. Stvar je samo koliko ce se ljudi pozaliti a kolko njih ce presutiti.

 

Taj audi (primjera samo)sto vozis je isto kvarljiv. Jedina je razlika to sto su se kroz 10 12 godina zamjenili svi dijelovi i ti se sad vozis bez problema.(osobno znam koliko je mom stricu taj a4 b6 tdi pojeo para kroz prvih 6 godina) no nije se zalio po internetu pa se o tome nista ne zna.

 

Sve je to isto. Svi u VW grupi dijele iste dijelove. Ako se kvari Polo, kvari se i A1. U cemu je razlika? Jedina razlika sto se jedan zali javno, a drugi suti i rijesava(ne mislim na nikoga iz ove grupe)

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući ove postove ovlašteni servis uredno odradi jedino izmjenu ulja (čak ni to posve jer treba interval poništiti) sve ostalo im je komplikacija- neka se nitko ne nađe uvrijeđen ali moje iskustvo me je natjeralo na takvo razmišljanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam isfrustriran servisom u PORSCHE JANKOMIR-u dogovoren je servis i prijavljene stvari na garanciju su bile:

 

bijele fleke na prednjim farovima(unutrasnja strana prozirne plastike)

auto se gasi na niskim okretajima(najcesce prelaskom preko lezeceg u drugoj brzini)

filcane gume na vrhu vrata stvaraju skripanje voznjom preko neravnina

volan zuji kad se smota vise od kruga u desno

kad se volan na mjestu cima lijevo-desno nesto krcka

zadnji desni podizac neugodno lupa na krajnjim polozajima

neka tipla u vratima je ispala i cuje se unutra

oguljena koza volana i mjenjaca

zastitna plastika na motoru zapinje od crijevo i napravila je rupu u njemu

potrgana usica na spoju cijevi od iberlaufa

 

Ono sto su oni napravili je redovan servis,podmazali filcane gume(koje se i dalje cuju),pomaknuli crijevo koje je strugalo po zastitnoj plastici(crijevo su ostavili staro pohabano) i stavili drugi softver radi gasenja auta(tu se vidi neki pomak,auto malo bolje reagira na gas u niskim okretajima ali se i dalje gasi ako ga se ne drzi na kuplungu).

 

Za ostale stvari su rekli da se ne priznaju pod garanciju(farovi,kozni volan i mjenjac)

Zujanje volana i krckanje nisu primjetili pa po tom pitanju nisu nista ni poduzeli.

za podizac i tiplu u vratima nisu niti pogledali jer kazu da je sve okej.

 

Radi se o vozilu vw polo 1.4 tdi 2014.g

 

TAKO DA ZAOBIĐITE PORSCHE JANKOMIR U SIROKOM LUKU,novce znaju uzeti a apsolutno nista nisu napravili a mene su uskratili za auto na cijeli dan radi 5 min posla koji su odradili mimo servisa

 

Samo bi jos napomenuo da se djelatnik Niko Vukušić na prijamu za preuzimanje vozila oslovljavo prema meni sa frende i stari,kao da smo mi skupa ovce cuvali.

rade jesi riješio problem?jesu uklonili sve smetnje?trebao bi i ja nešto na servis pa da vidim jel da idem tamo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Citajuci forume, vidjet ces da se svi auti kvare. Stvar je samo koliko ce se ljudi pozaliti a kolko njih ce presutiti.

 

Taj audi (primjera samo)sto vozis je isto kvarljiv. Jedina je razlika to sto su se kroz 10 12 godina zamjenili svi dijelovi i ti se sad vozis bez problema.(osobno znam koliko je mom stricu taj a4 b6 tdi pojeo para kroz prvih 6 godina) no nije se zalio po internetu pa se o tome nista ne zna.

 

Sve je to isto. Svi u VW grupi dijele iste dijelove. Ako se kvari Polo, kvari se i A1. U cemu je razlika? Jedina razlika sto se jedan zali javno, a drugi suti i rijesava(ne mislim na nikoga iz ove grupe)

Pa znam da se svi kvare, al VW je ipak neki sinonim kvalitete bio.

 

Ja sam sa ovim svojim A4 napravio u tri godine 130 000km i promijenio prednji desni ležaj, vozačev podizač stakla i bravicu bunkera i to je to! Prezadovoljan sam s njim.

 

A to ti je na kakvog naletiš, kak imaš sreče!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispricavam se,potpuno sam zaboravio napisat razvoj situacije...

 

stavljen je novi zamasnjak,korpa,lamela,druk lager i poluosovina i sad je rjesen problem gasenja i u voznji uredno dolazi do ler gasa,odnosno ne daje si sam gas na 1100 okretaja.

 

gume na vratima su podmazane silikon sprejem ali se i dalje cuju,volan i dalje krcka kod cimanja lijevo desno...kazu da se tako cuje na svakome.

 

komad izglodane gume su zamijenili i jos dodatno stavili nove selne i zeljezni dio koji ide preko filter kutije.

 

podizac stakla su zategnuli i on sada ne lupa.

 

farovi nisu zamjenjeni jer eto to tvornica ne odobrava a posto radim u avenue mallu vidam i druge police koji imaju flekave farove kao i moj(znaci nisam jedini).

 

kozni volan i mjenjac takodjer ne prolazi na garanciju...

 

nakon zamjene getribe nisu napravili spur,kao ni kod prijasnjih skidanja getriba,tako da osim potrosene dvije gume po unutarnjim rubovima iz prijasnjeg fusarenja jos imam i ovaj trosak od 150kn koji sam dao za spur!

 

eto toliko od mene a vi zakljucite jesam li zadovoljan sa vw-om kao autom i sa vw-om kao servisnom mrezom

 

sada tu krivica vise nije na servisu kao servisu jer eto oni su navodno poslali upit u tvornicu a tvornica to nije odobrila.

Nakon loseg prvog puta,sad su bili ljubazni,pokazali su sve radove koji su odrađeni na vozilu,ustupili mi zamjensko vozilo potpuno besplatno i cak su i oprali auto prilikom preuzimanja,eto toliko od mene...

Edited by rade007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kovacevic napravio uzasan posao na petici. Uzeo masu love a nije vidio da su napukli nosaci motora... A kao sve su provjerili, naplatili miljarde i onda se dogodi da u voznji dva nosaca skroz puknu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispricavam se,potpuno sam zaboravio napisat razvoj situacije...

 

stavljen je novi zamasnjak,korpa,lamela,druk lager i poluosovina i sad je rjesen problem gasenja i u voznji uredno dolazi do ler gasa,odnosno ne daje si sam gas na 1100 okretaja.

 

gume na vratima su podmazane silikon sprejem ali se i dalje cuju,volan i dalje krcka kod cimanja lijevo desno...kazu da se tako cuje na svakome.

 

komad izglodane gume su zamijenili i jos dodatno stavili nove selne i zeljezni dio koji ide preko filter kutije.

 

podizac stakla su zategnuli i on sada ne lupa.

 

farovi nisu zamjenjeni jer eto to tvornica ne odobrava a posto radim u avenue mallu vidam i druge police koji imaju flekave farove kao i moj(znaci nisam jedini).

 

kozni volan i mjenjac takodjer ne prolazi na garanciju...

 

nakon zamjene getribe nisu napravili spur,kao ni kod prijasnjih skidanja getriba,tako da osim potrosene dvije gume po unutarnjim rubovima iz prijasnjeg fusarenja jos imam i ovaj trosak od 150kn koji sam dao za spur!

 

eto toliko od mene a vi zakljucite jesam li zadovoljan sa vw-om kao autom i sa vw-om kao servisnom mrezom

 

sada tu krivica vise nije na servisu kao servisu jer eto oni su navodno poslali upit u tvornicu a tvornica to nije odobrila.

Nakon loseg prvog puta,sad su bili ljubazni,pokazali su sve radove koji su odrađeni na vozilu,ustupili mi zamjensko vozilo potpuno besplatno i cak su i oprali auto prilikom preuzimanja,eto toliko od mene...

Čemu spur nakon skidanja getribe?

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

skidaju most dole,pa zato... radio sam 04.04 spur i sad nakon servisa 24.05 i bio je pomaknut i to dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompa radio sam to na tom polu 30 puta i nema potrebe za skidanjem mosta

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kud onda vade getribu?

Nez sta su radili ali spur je bio pomaknut od zadanih parametara,prvi put kad sam ga radio bio je katastrofalan,sad je bio manje ali svejedno van parametara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam kakvi to mehanicari rade ali u prirucniku za popravak se nigdje ne navodi skidanje mosta ali ako su ga skidali morali su napraviti spur,to je vw a ne neki renault ili opel da treba skidati most zbog getribe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Most se neskida...

Magljenje farova je normalno (ovlasteni je tu bespomocan ako vw tako kaze nakon poslanog upita)

Volan je tu malo hm hm... jer znoj je zafrkan pa sad garancija ima svoje kriterije taj da opet ovl je tu bespomocan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Most se neskida...

Magljenje farova je normalno (ovlasteni je tu bespomocan ako vw tako kaze nakon poslanog upita)

Volan je tu malo hm hm... jer znoj je zafrkan pa sad garancija ima svoje kriterije taj da opet ovl je tu bespomocan

Ma klinac je maglenje farova na vozilu iz 2015/2016 normalno, jest da VW direktno ne proizvodi farove, ali indirektni je sukrivac i odgovoran za svog koperanta.

Žalosno na što su spali ekipa iz VW, auto sve skuplji i skuplji, a u principu goli krš ispod lima ( malo grub izraz, al što je tu je :D )

Gledao sam šestice sa 200k km pa to volani izgledaju kao da su prošli dva svjetska rata, moj na petici sa 250k na satu gotovo da je ne korišten, vjerovali ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: ako je dsg mjenjac ima malo ebade pa moguce da skidaju most ;)

 

Maglenje je tu zbog temperaturne razlike kao... jest da je jadno al ima bas obavjest s slikama da se to kao tolerira... Stavio bih scr shoot al mislim da bas nije pametno... jedino da proguglam pa otamo prebacim

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1