0
vwIBM

Passat b5 brava

Recommended Posts

Znam da je ova tema sigurno bila milijun puta.

 

Danas zamijenim suvozačevu bravu, stavim novu spojim sve, kad ono i dalje ne radi. Ne zaključava centralno ta vrata, koji vrag nije valjda CCM. Jednom mi je jedan električar rekao da gubi struju u tim vratima. Ali zvučnici i podizač rade. Može li biti problem u onom kablu koji ide u bravu? Stvarno mi je došlo na vrh glave, kada netko mora uć u auto a ja mu iznutra trebam otključavat. Vidio sam da ima onaj kabel uzet jer sumnjam na njega (mada nisam siguran), na njemu je već nešto neko radio prije, vidim da ima izolir trake.

 

Ne radi mi centralno ni daljinsko. Sad je li to do CCM-a ili do čega ako imate ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raskopat dole kod suvozacevih nogu sa strane plastike, imas tu konektor koji ide u vrata. Kad si vec skidao trebao si prvo ispitat da zice koje idu vrata, jer cesto se zna desit zice u pregibu vrata da se strgaju. I brava se moze ispitat mehanicki i elektricni dio koji ima na sebi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomagajte! Sad mi je najmanji problem zaključavanje, ne mogu vrata ni iznutra niti iz vana!! Ne znam šta da radim. Mogu ih zaključat i otključat, ali ni iznutra niti izvana ih ne mogu otvorit. Šta da radim, da probam nekako iznutra skinut panel i nekako doc do brave, jeli to izvedivo?

Edited by vwIBM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si iz Osijeka odvezi kod Dambe(cobra) na livanu i on ce ti to rjesit.

Ima njegov brat isto radi te stvari,on je u gradu kod Kauflanda pa da ne mora do Livane.

 

Poslano sa mog SUPER koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad bi bio u osijeku bilo bi super, ali ja sam na drugom kraju hrvatske u kninu...

ne znam šta je se dogodilo da ih ne mogu otvorit, a radila su. Probat cu nekako cilindar izvadit, pa vidit šta se može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si zavrnuo onaj saraf sto drzi cilindar neces ga moci izvadit, jedino da ga strgas i nekako iscupas. Ako ti se unutrasnja sajla otkacila dzaba ti je skidat oplatu vrata, tj dzaba ces strgat sve redom a i imas 3 sarafa odozdo, jer treba iza lim skinuti. Sigurno ti je mehanizam brave zaštekao ili ako je brava otvarana nije dobro sklopljena.

Probaj rukom (šakom) udarit par puta s vanjske strane u vrata u visini brave. Ili isčupaj cilindar na silu pa klijestima povuci za onu malu sajlicu s vanjske strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pokuao sam izvadit araf. Al ne ide nema prostora od zadnjih vrata. Sajle se nisu otkacile. Ja čujem kako one povuku u bravi. I vanjska i unutarnja, čuje se skljoc., ali nita se ne događa. Prije nego sto su se zaglavila kad su se zatvarala čuo se neki čudan zvuk i odbijala su. I kada sam ih zatvorio malo jače, nema povratka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo rastavio unutarnji panel bez otećenja. Jos lim nisam izvadio ali doao sam nekako do brave. Povukao za otključavanje i nita. Izgleda da se zaglavio onaj mehanizam u zatvorenom položaju. Užas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini unutrasnji lim i izvadi staklo radi sigurnosti, uzmi sarafciger i po mehanizmu čeprkaj da se otvori. Ako ne mognes odvali je da se rastavi na dva dijela tako ces jedino otvorit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo izvadio lim . Nekako sam cackao po njima i otvorila su se hvala Bogu. Valjda se neće opet zaglavit a nova brava

Share this post


Link to post
Share on other sites
0