1 1
remaker

Loš radio signal

Recommended Posts

Kupio sam kinesku multimediju te ona ima samo jedan jack za antenu dok na originalu im dva jacka. Auto je golf plus 2006. godište. Čini mi se da je ovaj drugi jack od originala kao neko pojačalo pa me zanima da li postoji neki adapter ili je to tako i gotovo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan jack je za AM drugi za FM, a loš prijem signala je do same kineske multimedije, možeš da probaš sa nekim pojačivačima ali mislim da neće biti nekog velikog poboljšanja jer te fabričke već imaju pojačivače

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta fabricke imaju vec?
Moze se uspjesno rjesiti pojacivacem. I rari posao. Ili kupis aftermarket neku antenu koja na sebi ima dodatno za napon i radiće i to. Fabricki radio daje napon preko konektora u antenu a ti kad stavis aftermarket radio to nijedan nema na tsj način vec radio na sebi ima obično plavu žicu za napajanje antene.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pq ima jedna plava žica na kojoj je naljepnica "ANT" jedan kraj je u konektoru gdje je i napajanje(taj konektoru je od te kineske koji ide u nju i drugi kraj se uključuje u originalnu instalaciju) a drugi kraj je slobodan..možda se ta spaja na 12V?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam danas i naručio...i zanima me kako da namjestim da kada izvadim ključ da se ugasi..originalni radio tako i bude ali ovaj ne..i kada pogledam i crvena i žuta na instalaciji imaju 12V konstantno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povući zicu sa osiguraca koji je gasi na kljuc. Drugacije nike izvodljivo. Ima kabl da se uzme ali je skup solidno. Nema isplativosti. Ovo ti lakše i brze. Samo dobar precnik kabla nadji i dobro spojeve uradi. Nemas brige.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/3/2023 at 9:24 AM, saGTInaTDi said:

Jedan jack je za AM drugi za FM, a loš prijem signala je do same kineske multimedije, možeš da probaš sa nekim pojačivačima ali mislim da neće biti nekog velikog poboljšanja jer te fabričke već imaju pojačivače

Nije koliko ja znam. Nego dual tuner u original multimediji, da bolje prebacuje s losije na bolju frekvenciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06. 08. 2023. at 23:31, projektilski said:

Nije koliko ja znam. Nego dual tuner u original multimediji, da bolje prebacuje s losije na bolju frekvenciju.

koji jack je onda antena ako znas...tamniji ili svijetliji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1