2 2
NoOne

Golf VII 2.0 tdi ili 2.0 gtd

Recommended Posts

Posted (edited)

Pozdrav ekipa,

imao sam u planu kupiti Golf VII 2.0 tdi r-line (2014) sa 150k km, ali mi je sad za oko ipak zapeo 2.0 GTD (2015) sa 230k km.

Danas malo istražujem i vidim da su to skoro pa dva različita auta što se tiče vožnje.

Privuklo me 30-tak konja više i nešto bolja oprema, no zanimaju me sad stvari što se tiče održavanja tog GTD-a.

Po netu kažu da troši nešto više ulja, no to mislim da nije neki strašan problem nadoliti svakih 8-10k km, potrošnja je možda mrvicu malo veća, registracija nešto sitno isto i pretpostavljam održavanje ako ode neki veći dio.

Pošto trenutno vozim Golf V 1.9tdi sa najslabijom opremom, ovo mi je sve novo i zamolio bih vas zamolio za neke informacije, pa čak i mogući savjet na što paziti kod kupnje  i da li je možda pametnija opcija uzeti neki 2.0tdi sa boljom opremom, tipa r-line.

 

Hvala!

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje km, a r line odlican. Dignes konjice cipovanjem i gas

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

GTD imaju problema da trose il ulje il antifriz il oboje... Jest da je atraktivniji al ja bi isao na rline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da i GTI i R znaju potrositi ulja 1-2l na 10 000KM  mada zavisi to i od stila voznje.  U cemu je problem sa potrosnjom antifriza glava ili @AUTOFREAK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diht glave pa i glava...visoki egt pa i zaštopani hladnjak zraka u usisnoj grani.... onda kako ćuća ulje sve to ide u dpf i češće su regeneracije i to je začarani krug

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Znaci imali su problema i sa glavom. U cemu je problem sa potrosnjom ulja? Ima li tu ikakvo rijesenje osim generalke na motoru @AUTOFREAK?

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricali su da je separator kao problem al mislim da je tu problem ipak sam motor i taj separator moze bit samo kao posljedica jer nemoze toliki tlak iz bloka pustit u usis

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prodajem GTD-a, 2013.godina, DSG mjenjač,183.000 km, ful koža, panorama,...

Ako te zanima javi se u poruke. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2