1 1
mur3633

Ugradnja pumpe u rezervoaru PD AJM

Recommended Posts

U pitanju je prva serija AJM motora, Golf 4 sa ECU 038 906 019 AM.
Fabrički ima samo plovak u rezervoaru, bez pumpe.
Nabavio sam originalnu pumpu i relej.
 
Na pin 30 doveo stalnu struju preko osigurača 15A
Na pin 87 ide dovod + do pumpe na Pin 1
Na pin 86 ide dovod sa osigurača 43
Na pin 85 ide pobuda za kontakt struju sa pina 80 na konektoru ECU 121 pin.
 
Problem je u tome što ECU neće da da pobudu na relej.
 
Uspio sam da je pokrenem ako dovedem stalnu masu na pin 85. Tad radi non stop na kontaktu i dok motor radi.
 
Sve je povezano pomoću strujnih šema sa AJM/ASZ/ARL ECU.
 
Na mom autu je isto AJM, ali zadnje serije sa CJ ECU i pumpom fabričkom i baš sam ispratio, sve je isto povezano. Da li je moguće da AM stariji tip ECU ne podržava pobudu za pumpu, iako je u konektoru ECUa prikačena ta žica na pin 80?
 
Ima li neko iskustva sa ovim?


Share this post


Link to post
Share on other sites

U VCDSu nema nekog posebnog kodiranja vezano za to. Mada pogledaću ponovo detaljnije.

 

Jedino ako ne postoji skrivena opcija u Eepromu ECUa.

 

Usput našao sam temu o tome kod Britanaca, svi su vezali na isti način bez kodiranja i bilo čega drugog i pumpa proradi.

 

https://www.uk-mkivs.net/threads/tdi-fuel-lift-pump.12222/

 

Na autu jeste rađena mapa, hibrid turbo i AL dizne. Sad ne znam da li su mogli da isključe opciju pobude za pumpu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam ako ti može pomoć, ali kod mene je 038 906 019 CJ ecu na AJM motoru i isto nema el. pumpu (nisam baš gledao, ali kad daš kontakt se ništa ne čuje od iza). Doduše prčkano je po ecu jer je isključen EGR.

Ako ti treba mogu na svomu pogledat ako dava pobudu za pumpu, samo ne ovih dana jer pada kiša a nemam garažu. Ili ako se VCDS-om može nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budeš mogao pogledati, baš javi. Bio bih ti zahvalan.

Inače žica sa Pina 80 u 121 konektoru ide do kutije ispod mehanizma brisača i tu ulazi u bijeli konektor Pin 8 čini mi se, a onda ako auto ima pumpu nastavlja put do releja, a ako ne onda samo stoji ostavljena u tom bijelom konektoru.

Ako još neko zna što je potrebno odraditi nek piše, a ja što budem još saznao svakako pišem, ako kome kad zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatio sam vremena danas popodne i taman mi je počela kiša dok sam vraćao onu plastiku ispod brisača. Nisam ju skroz namjestio da uđe u onaj kanal na staklu i napukla mi je plastika na suvozačevoj strani pri kraju na mjestu di je nekome već pukla pa je lijepljeno ili vareno. Valjda neće puštat još dva mjeseca jer za maj i tako ide dole.

No dobro, izmjerio sam na ecu pin 80 (to je jedan od onih najmanjih pinova, zadnji red, drugi s lijeva). Mjerio sam direktno na ecu jer mi je tako bilo lakše nego da skidam brisače za do bijele kutije.

Kad je ključ van brave na njemu je 0v, a kad daš kontakt je 3.5. E sad otkud tih 3.5, neznam. Mjerio sam dvaput, masu probao direktno na akumulator i opet isto. Mislim da ti ecu-ovi ne podržavaju el. pumpu bez nekakvog kodiranja.

D1qMjK1.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega!
Ta plastika im je svima loša i kod mene isto napukla na suvozačevoj strani.

Ponovo ću detaljno da pređem VCDS, da vidim da mi nije promaklo nešto ili stvarno AM ECU ne podržava, dok kod CJ radi bez obzira da li ima pumpu ili ne. AM ECU inače ne može da se mapira preko OBD, dok CJ može.
Ako ništa ugradiću CJ ECU u njega i prebaciti mape i to je to.

Uglavnom javljam šta sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tim starim ecu-ima ne možeš kodirati VCDS-om. Moraš programatorom očitati Flash i promijeniti postavke 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema na čemu. Samo da se razumijemo kod mene je CJ ecu, ali svejedno mislim da onih 3.5 volti nije to. Poprilično sam siguran da nisam mjerio krivi pin.

Je moguće da ne radi ako je tunan sa EGR off?

Bez obzira na to možda bi ti bilo korisno zamijenit na CJ ecu kad ga već mapiraš da se ne moraš zafrkavat s vanjskim programatorom.

Ako ti još nekako mogu pomoć samo reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tonči iz ST je u svoj nekadasnji gti-tdi (AJM) ubacio pumpu u rezervar.... pa ako tko zna tog dinosaura vwcc eto info iz prve ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još sam se raspitivao malo. Navodno (nezvanično) AM ECU ne podržava pobudu.
CJ može bez problema.

Za sad pumpa radi bez problema sa masom kao pobudom na Pinu 85, jedina mana je što radi non stop na kontaktu, ali dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1