1 1
ClipemAll

2.0 TFSI CCZB problem

Recommended Posts

Pozdrav,
Trebao bih pomoć, ako slučajno tko zna rješenje.
Imam 2.0 TFSI (CCZB) koji je radio kao singerica do zadnjeg malog servisa. Od tada mi se svaka dva dana pali Check Engine lampica. Jedan od simptoma je da na zagrijani motor u stajanju potrošnja goriva spadne sa minimalnih 0.8 l/h (ispod kojih nebi trebao ići niže) na 0.3/0.2 l/h i motor se čuje mrvicu drugačije počne i lupkati odozada kao minijaturna eksplozija negdje i čim padne potrošnja goriva kroz par minuta se pali i lampica. Jedini puta kada se u putu upalila lampica je bilo pri 40/50 km/h na 2000rpm-a. Kodovi grešaka su P0172, P2015 i P2279

Ako tko zna slučajno rješenje ili je imao istu situaciju neka mi se javi. Najviše me zanima taj pad potrošnje ispod 0.8 i koji dio može to uzrokovati jer mi se to nikada do servisa nije dešavalo. Niti sam ikada imao check engine. 

Zahvaljujem unaprijed.

IMG_5109.jpeg

IMG_5110.jpeg

IMG_5111.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to tvoj vcds? Znas li sta znace te greske?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Pedja83 said:

Jel to tvoj vcds? Znas li sta znace te greske?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

Nije moj VCDS i znam što znače, ali ne znam što ih uzrokuje. Jer ima 100 rješenja za svaku od grešaka. A s obzirom da su se sve tri javile u istom trenu, pretpostavljam da je riječ o jednoj stvari, samo kojoj. Probao sam svjećice i bobine, nije pomoglo. Iduće što sam mislio probati je PCV ventil. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ciscenje klapne gasa i kalibracija?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/31/2024 at 2:50 PM, Pedja83 said:

A ciscenje klapne gasa i kalibracija?

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

Nisam ni jedno odradio. Kako da ju očistim i izkalibriram? Žao mi je ako pitam previše…

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Rastaviš i onda očistiš s krpom, starom četkicom za zube i karburator, throttle body ili brake cleanerom. Ta klapna ti je na usisu zraka nakon filtera.

Kalibraciju radiš u vcdsu. Mislim da se zove Throttle body adaptation.

Držim ti fige. Meni kad sam to radio zbog problema s minimumom na dva auta nije uopće pomoglo

Edited by MateV

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1