0
Guest MarkoTDI

Generalka na TDI-u

Recommended Posts

Guest MarkoTDI

Pozdrav ekipa,

zanima me koliko bi me ispala generalka na 1,9 TDI motoru? kod motora je 1Z, '96. godiste.

naime presao je 220 000 km i mislim da mu je potrebno osvjezenje.

sto se sve mjenja/obraduje u generalci te koliko ona kosta otprilike? znam neke stvari ali zelio bi znati the whole process hehe

sto bi bilo pametno mjenjati ako mislim malo pojacati motor?

ono neke korisne informacije, ne mislim u njega utrpati gro love, jednostavno ako postoje neke sitnice koje bi bilo pametno zamjeniti, nisu pretjerano skupe, a bolje su od onih koje standardno idu u motor :)

naravno da bi zelio izvuci iz motora sto vise, za neku realnu cifru love pa ako moze mala pomoc, bit cu jako zahvalan.

 

isto tako me zanima koliko bi me ispala reparacija turbine? dali mozda uzeti neku drugu turbinu pa se igrati sa mapiranjem? koju preporucate?

veci IC, crijeva i to sve se podrazumjeva naravno.

 

ako imate jos kakve savjete slodobno pucajte i molim vas da me ne upucujete na tdiclub, procitao sam ga cijelog, ali me zanima vase misljenje :)

 

pozdrav! :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest troublemaker™

neznam za tdi al mene za 1.8 benzinca bi došla nekih 3000 kn bez uračunatog posla.... ja isto mislim napravit generalku auto je također prošao 220 000 točnije 224444km... tak da za tdi bi možda koštala možda kojih max 1000 kn više... neznam ne mora biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

reparacija turbine ti je samo 2500 pa do 3500kn.brušenja su ti 1500kn.uglavno generalka kak treba cca 10000kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest troublemaker™

dobro ja nisam računao turbinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak su stvarni km onda nije potrebna generalka,eventualno osviježit motor,karike,leteći i uredit glavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mail man

slazem se sa tobom Dac da ako je prava km nije potrebna full generalna.obavezno da se prmere cilindri da nisu slucajno ovalni ili osteceni(risevi ili ogrebotine).ako vec otvaras motor obavezno promeni pumpu za ulje i pumu za vodu( obicno se menja polu pumpa )

glava motora se spusta i upustaju se ventili da bi ranije otvarali,poliraju se usisni i izduvni kanali ( bude glatko kao staklo ) kako bi bolje ulazilo gorivo a gasovi lakse izlazili.

turbina se malo ODVRNE i TDi ide kao GTi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ne kužim kak možete vjerovati da vam auto ima 200-250 tisuča km a treba mu generalka :rotfl

Najbolje mi je na autosajmu, kad sam bio prodavao dvojku 1.6 d sa 700000 km bez generalke (nove karike,dizne,ventili i brušenje glave), bilo skinuto na 293000 (skinuo lik koji ga meni prodao) i dođe jedan lik, auto ga interesirao, hodao oko njega 15 minuta i onda kad je vidio koliko km piše na satu odustao odmah od auta a auto bio 86 g., ja jednostavno ne kužim kak su ljudi tako naivni (bilo mi je žao kaj nisam ja skinuo na 150000 km).

Uglavnom, kolko vidim na autosajmu 95 posto auta od 70. g. pa do 2006. g. proizvodnje ima između 100000 i 250000 km, a najgore je to što ima oko 75 posto ljudi koji u to vjeruju!

 

Inače, generalka za tdi je oko 5000 kn ako motor sam rastavljaš i sastavljaš plus repariranje turbine oko 3000 kn!

 

A ako si siguran 100 posto da su kilometri original onda najprije provjeri maf senzor, turbinu itd......, a tek onda generalka ako je baš potrebna!

 

Inače moje mišljenje je da svaki tdi motor ide bez problema bez generalke minimalno 350000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz to sve kaj si napisal mali zaboravil si da auto nebu izašel iz dvorišta bez remapa.

dobro si opisal za nas koji nekaj razmemo oko mehanike,

Share this post


Link to post
Share on other sites
naravno da znam sta pricam :da

 

 

dobar si ti meni...znaš ti da ima TDI ravnu (heron) glavu, i da puštanje ---- nije moguče? I znaš ti, da dihtung na TDI se mjeri na 0.10 mm i da imaš zbog toga 3, ako jo fališ, nemaš kompresije ili ti sve slomi.....i znaš ti da kod turba na dizelu ne trebaš upuštat ventilova, jer ima TDI uvjek previše tlaka, da bi imao manje kompresije - jer bi prekasno onda i zatvarao, da mu ne trebaju polirani kanalovi jer ide na obadve strani pritisak, i nije upotrebe po optimiranom flovu, i da se turbo, ako se malo "lakše odvrti" odvrti i preko Jordana?

 

I zašto oljnu pumpu? Ako ima pritisak se pušta staro.

 

Tako da, za mene ti nemaš pojma što govoriš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mislis ici na neki tuning nabavi za 800-900 eura stealth17 turbinu (vnt17 prerađena sa ispusnom da pase tebi ). kosta te kao dvije reparacije tvoje ali je bolja.

 

ic ti je neki jeftini 100€. crijeva ako hoces silikonska u kombinaciji sa inoxom moze kostati dosta...ovisi da li kupujes sve novo iz ducana ili imas frenda koji ti savina inox cijevi pa dobijes to malo jeftinije. Problem je sto za MK3 nema gotov IC kit pa moras sve sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijatelju ako ne trosi ulje i dobro pali ne diraj nista nego gas to je TDi

Share this post


Link to post
Share on other sites
prijatelju ako ne trosi ulje i dobro pali ne diraj nista nego gas to je TDi

Potpisujem ...

 

kompić ima audia 80 tdi-a sa skoro 400 TKM .... kupljen u švabiji sa cca 220tkm i nikad još nikakvih problema ... ulja koliko je trošil prije troši i sad .... samo pali i vozi .... ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MarkoTDI
ak su stvarni km onda nije potrebna generalka,eventualno osviježit motor,karike,leteći i uredit glavu...

hehe, mislim da realno auto ima oko 300k a po satu pise ovo gore.

znaci mogu za pocetak reparirat turbinu, pa kasnije napraviti ovu polugeneralku. to nece utjecati na turbinu, zar ne?

 

hvala svima na odgovorima do sad! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se brinuti koliko ima km TDi je izdrzljiv motor i ako po ovim danasnjim hladnocama pali i ako ne trosi ulje (mozda nesto malo) onda samo vozi i ne razmisljaj o popravcima

 

Stari mehanicari su govorili "sto je ispravno ne popravljaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

"poliraju se usisni i izduvni kanali ( bude glatko kao staklo ) kako bi bolje ulazilo gorivo a gasovi lakse izlazili."

 

Jel mi odi pričamo od dizelu il benzincu......

Kad toliko pametujes (a vidim bez podloge) onda je osnovno znati kako to dizel motor ima rjeseno ubrizgavanje goriva. Neces vjerovat al nafta ide u svoju zasebnu komoru u glavi a u novijih cak ide i direkt u cilindar. Zanimljiva tehnologija ha :)

 

 

Dac je dao solidan odgovor...bez mnogo pametovanja i bajki. Tako dok nerastaviš nemoš ništa znati.

 

P.S Bojite se malih kilometara ha :)

Eto igorm slučaja sam radio polugeneralnu na G2 D na 70tkm. God proizvodnje 88, motor otvaran davne 99te.

Vlasnik prvi, kilometri stvarni. Sad na satu ima 110 000km vlasnik umro :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
0