1 1
Kazaam

Golf II 16V - probija ulje na filter

Recommended Posts

Sad kad sam se malo skulirao od bjesa i živaca što mi je moja draga duja danas DVA puta priuštila spreman sam da napišem par pitanja, a vjerujem da ovdje ima dobrih majstora koji će mi pokušati rasvijetliti moju agoniju :ne

 

Priča počinje ujutro kad OPET pokušavam upaliti auto kao i svaki drugi dan jer neće sastavit nikako već ga palim jedno 5 min, a AKO ga uspijem dobiti da upali onda radi na 2 cilindra jedno 2-3 min u leru dok se ne stabilizira (gore nego dizel)- ne kužim taj problem ali ajde, to je sad šećer naspram glavnog problema.

I tako ja uspijem upaliti auto nekako i čekam da se on stabilizira opet jel, klasika, kad čujem neko šištanje pod haubom - dignem haubu kad imam šta za vidjeti - ispod auta lokva ulja, jedno 3 L od oka, sve pošpricano, brzo gasim auto, naravno sve zuji i lampice svijetle - sad već opasno psujem. Pogledam bolje i skužim da je bacalo na spoju između filtera ulja i navoja - skinem filter i vidim da je brtva malo izvinuta - reko ajd super našli smo grešku, majstor nije namazo brtvu uljem kad je šarafio - opet opasno psujem sad već ružno.

Ništa, kupio drugi filter bez povratnog ventila, nasipao ulje i vozi - obilazim majstore cijeli dan nebili našao nekoga tko će mi riješiti moje jutarnje paljenje ali nitko neće ni dirnuti jer nitko ne kuži zašto auto neće upaliti i zašto mi anlaser ne vrti konstantno već se muči, a anlaser dobar :bag:

Nakon 13 majstora (znači doslovno) čujem za nekog momka koji se bavio već dujama i to GTI (opasno ha) i uspješno ih riješavao, reko ajd idem njemu ostavit auto pa nek se hebe s njim, nek ga riješava boli me kita već - dođem tamo, ispričam mu moju agoniju s paljenjem i isplačem se što mi i ulje danas opalilo i ajd reko čujemo se sutra da vidimo gdje smo, pozz. Poziv u 21:30, veli momak čuj desilo se s*anje, deknulo ti ulje na filter kad sam išao auto upalit, iscurilo jedno 3 L ulja ako ne i sve - ooooo majkuuuuuuu tiiiiii eeeeeee - tu sam već čir na želudcu zaradio :angry:

 

Može li mi netko od majstora sa iskustvom objasniti kako u jednom danu može DVA puta izbiti ulje na filter (točnije na gumici filtera) i iscuriti 3 L ulja u trenu kad je oba puta bilo dobro namazana brtva i hebački zategnuta????

 

Da li je to možda vezano sa mojim hebačkim pokušajima jutarnjeg paljenje auta?

 

Uglavnom lud sam skroz, na rubu sam da ga zapalim, svaka sugestija na moj problem je dobro došla :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa palenjem treba redom provjerit prvo svječice izvadit ih van i vidjet jel bacaju redosljedom ako ne zašto ako je problem u njima tražit gdje nastaje problem.

može bit problem i u dovodu goriva.

ovo sa izbijanjem ulja mi je zbunjujuče zašto na filter da je do kompresije da ju nabija u karter izbil bi ulje na iberlauf neznam jel ima komoru da nije zaštopana.pa gura na filter

a da ti nije možda navij sheban pa je ukoso

anlaser :da nema dobar spoj negdje pa nema masu ili + dobar,slab akumulator

primjer danas nisam uspel upalit jedan auto na kablove nikak vrti al muči se stavil gore aku njegov van i odmah sastavil

nemam ti neko logično i jednostavno objašnjenje jednostavno treba nekim redosljedom ič i tražit.

si imal kakve simptome prije dimljenje,da troši ulje ili sl.

Edited by HUNTER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svijećice nove, ok iskre, gorivo ok, sve u fazi, mijenjana kapa, razvodnik, zamicao razvodnik paljenja na sve strane, stroboskopom gledali sve ok ali paljenje ne dobit nikako - jednostavno neće verglat anlaser konstantno neg se muči, lampice mi se pogase pa kad krene upale pa onda malo vrti malo ne, pa onda ako je sretan dan možda i upali, a onda kreše uvijek, opet sa zadržavanjem anlasera ali upali uvijek - drugi dan opet ista priča.

 

A ovo sa uljem je katastrofa - kakav to pritisak mora biti da dekne ulje na filteru 2 hebena puta u jednom danu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj ujutro upalit sa jačim akumulatorom.i pogledaj jel ima dobre kontakte velim ti danas idem šogorici upalit auto prek kablova ista priča muči se i neče a ja na svom nov i jak akumulator kak i ko tebe lampice se pale gase pa zastane nemre okrenut.a pošto joj aku u banani odem po novog stavim gore upalil ko mina.

ovo sa uljem 2bara bi trebal bit pritisak kad je sve o.k jesi vadil crjevo od iberlaufa i kak puše na njega.

na jedom g1 1,3 izbijal dihtung poklopca radi začepljene komore iberlaufa.treba tražit zakaj to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš - postoji priča i sa akomulatorom - imam novi, par mjeseci star aku Varta 55 Ah - velim ako ga uspijem upalit onda sve ok, a one dane kad nisam te sreće da ga upalim izvuče mi aku skroz i onda ga moram filat na punjač s tim da ga ne moram skroz napuniti (jer nemam vremena čekat 16 h da se napuni), poslje sat-dva punjenja vratim ga nazad u auto i ovaj kresne ko mina, ni da zavrti anlaser, upali ga na prvi zub - ono smijeh, ne mogu si to objasniti ali ajd bitno da upali i ćaos.

Tako je bilo i jedno jutarnje paljenje nakon filanja akomulatora - kresne odma na ovih -18, čak i cilindri odma svi rade, nema one treskavice- e sad mnogi će reć loš akomulator ali nije jer imam jedan sa 75 Ah i iste pojave i s tim aku-om - onda sam posumnjao da mi alternator ne fila jer ovaj upali ko mina kad je aku napunjen ali poslje frula, ali nije ni to jer alternator uredno fila dobro - ma kaos šta da ti kažem - da nemam u obitelji psihijatra već bi odavno završio u žutoj kući :D

 

A za ovaj iberlauf ne znam stvarno - nisam to ni gledao jer iskreno ne znam ni gdje se nalazi - kak to mogu provjeriti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj promijenit onaj kiler ulja, di šarafiš filter ulja... sjećaš se koliko je meni to živaca pojelo a da ne pričam kolko sam para novosadu ostavio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguče je da je zasteko ventil na pumpi od ulja pa onda druka preko mjere i eto prdne na filteru.

Metni tlakomjer za ulje i vidi sta se to događa....

Iberlauf nema veze s filterom ulja eeej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemu je filo pritisak u vodu...Al možda ima neke logike...

Imam ti ja t kučište na rezervnom KR-u.

Ponudi masnu lovu, i tvoj je! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

čep od posude za vodu mi je bio mastan non stop, glava bila dolje jer smo mislili da je ona pukla, dihtung ok, sve bilo ok, već sam i drugi blok bio nabavio kad mi joc reko nek promjenim tog vraga. i skinem s tog drugog bloka to smeće i u roku dva dana mi se očistio čep, posuda, motor beba, bez problema. tak da probaj, za par kuna nećeš propast

Share this post


Link to post
Share on other sites

To s mjesanjme ulja u vodu to mi je poznato i na dujama jos da su ti hladnjaci rikavali... I znam par slucajeva da su ljudi skidali glave i opet bi se isto događalo..

Al njemu očito je prevelik pritisak ulja ako probije tu gumicu.....

Ulje ide van a ne u vodu... a kaže da dobrano špricaa dakle tlak je velik

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do čepa i ne mješa ulje i antifriz, on je uvijek na istom nivou, znači ne gubim ga - stvar je do nečega zbog čega nabija ogroman pritisak i onda prdne gdje je najslabiji, a to je očito tamo na filteru ulja.

Autofreak hvala na dijagnozi, probat ćemo sutra to pogledati i izmjeriti šta je zapravo i koliki je pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Iberlauf nema veze s filterom ulja eeej!

 

nisam mislil da ima izravno več ako se stvara pritisak u bloku a iberlauf komora neznam jel ju ima zaštopana izbit če negdje pritisak koji stvara.

kužiš me sad na to sam mislil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi provjerio navoj na koji se šarafi filter?Ne da li je oštećen nego da li je stegnut u tom nosaču/hladnjaku kroz koji ide rashladna tekučina,osiguran je tankom maticom s donje strane koja se zna otpustit i spustit malo dolje pa kad naviješ filter imaš osječaj da je stegnut a u biti gumica jedva da dihtuje na rubovima,iako je banalna stvar bio je slučaj na par auta s normalnim pritiskom ulja. :)

Da je nešto zaštekalo u pumpi ulja mislim da bi ti probilo nakon par 100 metara a ne dok si se vozao od majstora do majstora,možda nisam u pravu ali baš mi liči na to da se lagano rascima nakon nekog vremena.

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Dali čep od ulja na poklopcu glave ima isto onak odzračnik kao što ima čep na posudi za antifreeze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na ventil deklu gdje se sipa ulje?Mislim da nema,ionako na svim poklopcima uz čep ima sastrane odušak uljnih para što su spojene na usis,il sam nešto pobrkao sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti slucaj.Znaci ti kad palis auto ujutro i onda te hebe rad na 2-3 cilindra to je k-jetronic u banani,a izbijanje ulja se da vrlo jednostavno objasnit-kad te tak hebe paljenje motora ti naravno dajes mu gasa malo jace jer ocekujes da ce normalno proradit-ali ulje u motoru je jako gusto jer je jos hladno i tako mu nabijas jak pritisak i naravo da ce ti izbit na filter ili kocku ulja.Nazovi me ak to ne rijesis(paljenje) pa cemo probat rijesit problem.

Pozz

Edited by rrocado

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas friške vijesti ove agonije:

Fotografija-0009.jpg

Fotografija-0011.jpg

 

Znači auto bio kod majstora da mi složi paljenje, momak skužio da je jedan zub na remenici preskočio tj. nije u početku bio dobro nazubljen reko super ajd našli problem zašt ne pali kak spada, krenuo ga poslje upaliti opet ista stvar - upalim ga, proradi, dam mu malo gasa da se stabilizira i počne ulje prštat opet na filteru - ugasili odma, reko ajd nalit ćemo još ulja malo, ovaj put momački zašarafit filter do kraja (boli me ak ga poslje nemogu skinut) samo da odpeljam auto do servisa tih 10-tak km-a, sjednem u auto, počnem paliti i opet baci ulje - pršti ko ludo!

NIšta, reko član sam hak-a i zovi majstora Đuru da odpelja tu raketu na popravak - puna mi kapa svega.

Uglavnom da skratim, probije ulje čim dodam malo gasa, a pošto je hladan pritisak je velik i ne može izdržat - da je topla mašina vjerujem da ne bi bacao ali eto...

 

Mac X nazvat ću te sigurno :palacg

mrki OS hvala za ovu maticu, nisam znao za to a vrlo moguće, pogledat ćemo na to :palacg

 

Prvo treba ispitati sutra pritisak pa ćemo dalje vidjeti - uglavnom agonija slijedi.... :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

ludnica, za popizdit kazo, najgore je to kad se mora 10 majstora izredat se na njemu

 

moj prvo sibica onda moze na tu zutu trapu, ja njega bum glanco i odvajo sve od sebe a on me bu zajebavo, rodena majka bi se djeteta odrekla u tom slucaju, al neka - zato ces mu dusu vadit kad se popravi :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasna ludnica Miro moj :ne

Joj kako ću mu to sve okrutno vratiti kad bude na cesti opet :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
zapali to smece, moras napravit ono sto sam ja na crvenom radio i bude sljakalo

Word :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Joj kako ću mu to sve okrutno vratiti kad bude na cesti opet :bravo

 

 

Baš, baš. Sjećam se kad si me išao prvi puta provozat, a ja ti kažem, de ga stisni malo do blokade i to - a ti kažeš, neću još je novi. :rotfl :rotfl :rotfl

 

I BTW kad dolaziš da se malo poganjamo.

Edited by Perkan

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je zato jer ga imaš već ohohoho i nisi me još provozo :palacd:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1