1 1
Damir

G3 TD katalizator

Recommended Posts

Postoji brdo tema u vezi katalizatora, ali nigdje nije definirano dal će kaj utjecat na eko test i sl. tako da se ispričavam ako radim nepotrebnu temu

 

Zadnjih 2-3 tjedna auto ima sve dublji i dublji zvuk, a pri kraju ljeta mi je počeo u 4. i 5. brzini rondat katalizator ispod 1700 okretaja. Valjda su se saće raspale, a vjerovatno je i zaštopan (jer je original, a na leđima je 205k km). Problem je u tome da je počelo doslovno dumit u kabini na nižim okretajima (ispod 2000 okr). Zamjenski katalizator košta cca 400-500kn, ali razmišljao sam si da dok uzmem u obzir kvalitetu tog zamjenskog i kvalitetu goriva, ko zna kolko bi taj izdržao pa bi stavio cijev.

 

Moje pitanje je ad jel moguće da zbog sača auto je bučniji i što dobivam stavljanjem cijevi (performanse mi nisu bitne)? Kako bi utjecalo na eko test? Lani je zadimljenje s tim raspadnutim katalizatorom bilo 0,81

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se buke tice, to ne znam jer nisam probao (namjeravam...), a za eko test sam cuo da ljudi prolaze bez katalizatora na tdi motorima, opet nije info iz prve ruke, pa nek potvrdi netko adekvatniji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj tema od Veki-os, mislim da on na svoj tdi je skinuo i pisao da se prolazi bez problema, ali ipak to je tdi....ali moje mislenje je da nema mn razlika u buke izmegu td i tdi-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ubija me ta buka <_< Tražio sam po forumu, vidio sam da je dost ljudi skinulo te katalizatore, ali nisam naišao na konačni odgovor. Sutra idem potražiti kolko bi koštao original i kolko košta zamjenski. Nema kaj drugo proizvudit tako duboki zvuk nego taj katalizator. Gledam ovom logikom: dok je cijev manjeg promjera onda zvuk fijuće, dok je cijev deblja zvuk dumi - kućište katalizatora je dost velikog promjera i ponaša se kao cijev pošto su sače propale pa otud i taj duboki zvuk

 

Sioux & Golf 1.9...čini se da smo mi TD-ovci ovdje u manjini :D Nitko nas ne voli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam TDI i prije skidanja cata sam otišao u stanicu za tehnički pregled i pitao čovjeka hoču li moči proči bez cata.Njegov odgovor je bio "Nema veze jel ima cat ili nema,važno je samo da prođe eco-test".

Skinuo sam cat i prošao eco-test,zacrnjenje 0.35 od dozvoljenih 2.0.

Dakle trebao bi i ti proči bez cata jer se raspao i lupa,kažeš da je vjerojatno i zaštopan,a ima več i toliko km da ne vjerujem da nešto pročiščava.

Plus još če ti motor lakše "disat".

Ne bi trebalo biti problema,samo dobro propiri motor prije tehničkog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma netreba ti katalizator, možeš bez njega proć bez frke.

Moj TD je prošao bez problema na eco-testu, a onda mora i tvoj bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra ujutro budem otišao do majstora za ispuh da vidim kad se mogu naručiti. Moram mjenjati i onu dužu cijev ižmeđu katalizatora i lonca jer je - trula :D I to na donjem rubu i još je k tome original. Slažem se da će motor lakše disat i neće biti tuckanja na nižim okretajima, ali što je je, bit će bučniji, tj, dublji zvuk.

 

U 6. mjesecu sam iša na eko test,a da ga nisam ispuhao prije i ispalo je 0,81 zacrnjenje :D Prije idućeg tehničkog obavezno budem izmjenio ulje, filter ulja i zraka, natočio na omv-u i doro raspuhao pa ćemo vidjet :)

 

Kolko inače računaju po metru cijev? (sa montažom naravno)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sutra ujutro budem otišao do majstora za ispuh da vidim kad se mogu naručiti. Moram mjenjati i onu dužu cijev ižmeđu katalizatora i lonca jer je - trula :D I to na donjem rubu i još je k tome original. Slažem se da će motor lakše disat i neće biti tuckanja na nižim okretajima, ali što je je, bit će bučniji, tj, dublji zvuk.

 

U 6. mjesecu sam iša na eko test,a da ga nisam ispuhao prije i ispalo je 0,81 zacrnjenje :D Prije idućeg tehničkog obavezno budem izmjenio ulje, filter ulja i zraka, natočio na omv-u i doro raspuhao pa ćemo vidjet :)

 

Kolko inače računaju po metru cijev? (sa montažom naravno)

Meni nije skoro ništa glasniji bio kad sam skinuo cat,samo je malo jače čulo zviždanje turbine.

Za cijenu,meni je uzeo 100kn da skine cat i stavi cijev,za metar cijevi ne znam.

Edited by Veki-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam imo dizla da nije drkano po auspuhu a uvjek sam dizle vozio.Mogu se pohvalit da sam vozio prvog TDI-a u OS jer 94-e je stvarno bio prvi i novi iako je bio tatin.Izdrzo je 320+ iljada kilometara,u medjuvremenu su uveli i ekotest i uvjek je prolazio +5 dok god su mu dizne & kompresija bile OK iako je kat bio zbusen i zamjenjen cjevuljom!Mojne njatke,ja obozavam turbo dizlo pa vam teorija da vas niko nevoli pada u vodu.Kat skini slobodno,nemoze ti skodit motoru,a zvuk naravno veseli samo one koji cadjavce vole.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni nije skoro ništa glasniji bio kad sam skinuo cat,samo je malo jače čulo zviždanje turbine.

Za cijenu,meni je uzeo 100kn da skine cat i stavi cijev,za metar cijevi ne znam.

To mi je najbitnije :) Glavno da se motor ne guši i da to ne zvrnda na nižim okretajima. Ma pito sam za cijenu jer svi majstori na ovom kraju su malo bezobrazni pa te opletu da ti mozak stane...Podravci :rolleyes:

 

Nikad nisam imo dizla da nije drkano po auspuhu a uvjek sam dizle vozio.Mogu se pohvalit da sam vozio prvog TDI-a u OS jer 94-e je stvarno bio prvi i novi iako je bio tatin.Izdrzo je 320+ iljada kilometara,u medjuvremenu su uveli i ekotest i uvjek je prolazio +5 dok god su mu dizne & kompresija bile OK iako je kat bio zbusen i zamjenjen cjevuljom!Mojne njatke,ja obozavam turbo dizlo pa vam teorija da vas niko nevoli pada u vodu.Kat skini slobodno,nemoze ti skodit motoru,a zvuk naravno veseli samo one koji cadjavce vole.

Ma zezao sam se samo s tim "like me or hate me". Skinut ću ja to i gotovo. Pošto danas radim popodne idem sad skočit do majstora da čujem kad i kolko pa napravim report ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Folcika dobila novi ispuh :bravo Skinjen katalizator, očišćen, ostavili smo kućište od katalizatora tak da nemože ovaj gej prigovarat na tehničkom. Stavljena je nova cijev sve od kućišta katalizatora (koji je sad prazan) i skidnjen srednji lonac.

 

Dojmovi: ko drugi auto...nema više tuckanja ispod 2000okr, auto je življi, zvuk nije više ko iz praznog lonca već ima čak malo i sportskog štiha :P Sve u svemu zadovljan sam ;)

 

Katalizator je već bio u banani skroz, morali su ga trgati sa udarnom bušilicom i očistili sve

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo Folcika dobila novi ispuh :bravo Skinjen katalizator, očišćen, ostavili smo kućište od katalizatora tak da nemože ovaj gej prigovarat na tehničkom. Stavljena je nova cijev sve od kućišta katalizatora (koji je sad prazan) i skidnjen srednji lonac.

 

Dojmovi: ko drugi auto...nema više tuckanja ispod 2000okr, auto je življi, zvuk nije više ko iz praznog lonca već ima čak malo i sportskog štiha :P Sve u svemu zadovljan sam ;)

 

Katalizator je već bio u banani skroz, morali su ga trgati sa udarnom bušilicom i očistili sve

Eto super :D

Znači i srednji lonac si skinuo?Jel fučka turbo sad :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eto super :D

Znači i srednji lonac si skinuo?Jel fučka turbo sad :D ?

Da, da, skinjen je i srednji lonac. :palci

A turbina se baš i ne čuje jer ipak je to TD :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko je ta igra koštala? :rolleyes:

Koji promjer cijevi si stavio?

Edited by Sioux

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ista bolje sad nego prije..i kod mene je td ..pa kontam da i ja skinem cat jer je moj preso cca 260 milja :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sioux Posao i cijevi cca 450kn, jako dobro napravljeno. Još smo i kratili zadnji nastavak da ne strši onolko. Promjer cjevi je ostao standardan

 

@ Taaky Promjena se osjeti. Prije mi je tuckao katalizator unutar kućišta, zvoncao i auto mi se ponekad zagušio pri nižim okretajima. Sad je življi na nižim okretajima i prije mi je turbina "povukla" tek od 2500 okr, a sad je to fino raspoređeno tako da nema onoga dok turbina otvori da auto odjenom počne vuč. Sve u svemu, zadovoljan sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako je sad bucava??? :mellow: potivki ili poglasniji?

Sada više ne dumi ko prije, ali na višim okretajima ima ugodniji zvuk :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm,vidim kazes da si imo dosta buke,meni npr auto dosta "ronda",pogotovo u ovim hladnijim mjesecima

 

posto je TD malo "neobuzdan",zanima me dal neko od vas zna ista i o mjenjanju zvucne izolacije,tj dali je itko radio dampiranje il nest slicno prostora ispod armature i to,jer me buka motora ponekad jebeno ubije u mozak :(

 

 

sry na OT

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmm,vidim kazes da si imo dosta buke,meni npr auto dosta "ronda",pogotovo u ovim hladnijim mjesecima

 

posto je TD malo "neobuzdan",zanima me dal neko od vas zna ista i o mjenjanju zvucne izolacije,tj dali je itko radio dampiranje il nest slicno prostora ispod armature i to,jer me buka motora ponekad jebeno ubije u mozak :(

 

 

sry na OT

 

 

ja nisam radio nikakvo dampiranje...do prije neki dan imao sam neka bucava na oko 120km/h ali to ispalo da je bilo zadni lager, a ja sumljao u izduvni sistem...znaci izvrsi neke proverke, nemora da znaci da je sve do motora...

 

inace TD nije prebucan, zna biti poglasniji nekad kad je hladan, ali dok je hladan, posle je normalan....ako te zivcira to, volume+ i kuliraj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a cuj,moj je bio i lupan i svasta,a i star je dosta,tak da je onaj materijal koji je sluzio za izolaciju zvuka od motornog prostora vjerovatno pri kraju :(.....zato bi i htio malo prouciti to dampiranje i postavljanje nekih izolacijskih materijala

 

BTW...dal se i vama desava(pretpostavljam da se to desava svima na dizelima starim) da kad je auto hladan,npr ujutro kad ga upalis,i kad radi na 600-700 okretaja da armatura cijela nekak skakuce i klopoce..........pa cak i retrovizor xD..........na mom golfu su prethodni vlasnici svasta kemijali i tak to pa vise neznam sta je otislo zbog starosti a sto je neko potrgo

Share this post


Link to post
Share on other sites
a cuj,moj je bio i lupan i svasta,a i star je dosta,tak da je onaj materijal koji je sluzio za izolaciju zvuka od motornog prostora vjerovatno pri kraju :(.....zato bi i htio malo prouciti to dampiranje i postavljanje nekih izolacijskih materijala

 

imas posebni teme za dampiranjem...ja bi dampirao vrate, al nikak tu nemogu naci taj materijal :mellow:

 

BTW...dal se i vama desava(pretpostavljam da se to desava svima na dizelima starim) da kad je auto hladan,npr ujutro kad ga upalis,i kad radi na 600-700 okretaja da armatura cijela nekak skakuce i klopoce..........pa cak i retrovizor xD..........na mom golfu su prethodni vlasnici svasta kemijali i tak to pa vise neznam sta je otislo zbog starosti a sto je neko potrgo

 

Kad ja hladan povuces cok i uopste armatura ne skakuce, a i bez cok je ok (bar meni ne skakuce )..mislim da treba da podizes malo gas u iddle...moj radi na 800-850 okretaja, moze kad je zagrijan i na 900... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm,da,to sam i ja konto da fino povucem cok...........samo sto moj cok nije spojen negjde,i kad ga povucem nist se ne desava.... :(

 

toliko pizdarije moram popraviti da je to i tuzno i smijesno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmm,da,to sam i ja konto da fino povucem cok...........samo sto moj cok nije spojen negjde,i kad ga povucem nist se ne desava.... :(

 

toliko pizdarije moram popraviti da je to i tuzno i smijesno :)

 

sredji taj cok, treba ce ti kad padne snjeg

 

p.s malo smo otisli OT

Edited by Golf 1.9

Share this post


Link to post
Share on other sites

sredio bi ga ja da znam kako,ak imas kakav info ili neki link di mogu pogledat to javi mi na PM

 

btw,treba mi i info o termostatu,di se nalazi :S

 

srrry na OT

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1