0
KlokanJack

Montiranje zvucnika u vrata

Recommended Posts

da pipci se mogu polomit i stavi se mreza bez problema... Pretspostavljam da su ti pipci samo za orginalne zvucnike

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,ali ja sam izrezao skalpelom i one sastrane koji drže mrežicu :D jer sam metao adapter od medijapana pa zvučnik i onda njegovu mrežicu ;) ,a pipci ko pipci nebi smjeli smetati,samo se mora zvučnik par puta okretati da sve sjedne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovak, opet ja u dilemama i problemima... haha

 

Planiram si uzet Sony Xplod radio, pa me zanima dal svi sonyevi xplod 16' zvucnici stanu u vrata od mog golfa bez ikakvih preinaka na tapecirungu?

Edited by KlokanJack

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ovak, opet ja u dilemama i problemima... haha

 

Planiram si uzet Sony Xplod radio, pa me zanima dal svi sonyevi xplod 16' zvucnici stanu u vrata od mog golfa bez ikakvih preinaka na tapecirungu?

 

 

e daj molim te uzmi metar u ruke i izmjeri kolku rupu imaš u vratima i onda odi u dućan i mjeri zvučnik svaki posebno,ako ti je već napisano da u vrata ide 16,5cm zvučnik onda je tak i točka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ide 16 zvucnik unutra, ali me zanima da li je mozda tko imo priliku stavljat neki zvucnig od xploda u vrata i dal je trebalo nest rezat, busit ili sl. da bi stao unutra...

 

jbg ovo mi je prvi put u zivotu da nest tak radim i necu se bezveze sj*bat, lako je radit s iskustvom... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moralo bi iči,koje su snage?

Ja imam u vratima Crunch Blacmaxx BMX 6.2c --16.5 cm. 200/100 RMS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moralo bi iči,koje su snage?

Ja imam u vratima Crunch Blacmaxx BMX 6.2c --16.5 cm. 200/100 RMS

 

Nisam jos nista uzimao, idem negdje iza 22.7 sve kupit, tako da bi si naso neke zvucnike s kojima nemam kemijanja po vratima i sl... nesto tipa PLUG n PLAY... s time da trazim od XPLODA jer cu sve uzet njihovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Usrecit ces se s tim xplodom;-)

 

baš to :D , bolje da serijske zvučnike kupiš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja iman od x ploda zvucnike pasu ti.ja san samo mora malo prikrojit onu orginal mrizicu,tj.malo one zubove pokidati i to je to. al kao sto su ti rekli neces se usriciti.meni je za svake kune sto san da za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm, stvarno su losi? :S:S jaoooo, imam 100 000 muka s tim autom.. :(:( poludit cu vise.. Evo ovako, planiram uzet Sony Xplod radio kakav ima frend u svom autu, pa sam mislio, logicki da bi mozda bolje radio uz Xplod zvucnike... :S:S ili ne? ne znam, ne kuzim se..

 

A kakve zvucnike da uzimam? Sad sam skroz zbunjen i polako gubim volju za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj uzimat sonya,nisu se baš proslavili na području autoakustike što se tiče kvalitete zvuka,ima i boljih....npr alpine,pioneer,kenwood,jvc....

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmmm, stvarno su losi? :S:S jaoooo, imam 100 000 muka s tim autom.. :(:( poludit cu vise.. Evo ovako, planiram uzet Sony Xplod radio kakav ima frend u svom autu, pa sam mislio, logicki da bi mozda bolje radio uz Xplod zvucnike... :S:S ili ne? ne znam, ne kuzim se..

 

A kakve zvucnike da uzimam? Sad sam skroz zbunjen i polako gubim volju za sve

 

Pa šta su toliki problemi samo oko toga,ja sam s 11 godina mjenjao i radio i zvučnike u vratima bez problema.Šta bi bilo tek da mjenjaš motor :ne2 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa šta su toliki problemi samo oko toga,ja sam s 11 godina mjenjao i radio i zvučnike u vratima bez problema.Šta bi bilo tek da mjenjaš motor :ne2 ...

eh, da su samo problemi oko muzike.. ma nije problem mijenjat zvucnike, nego nisam bio siguran dal pasu bez preinaka, a nebi htio narusit izgled interiera jer ocu da sve ostane stock.. :rotfl

 

A ne znam sta da sad uzimam, planiram za par dana ic mjuzu slagat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ti preporučio Craunch kao što imam ja + dobar vufer i boljet če te bubnjiči

E da i ja sam imao Xplod zvučnike u vratima kad sam kupio auto ali sam ih nakon par dan bacio van i nabavio oem ali nisu dugo izdržali pošto su bili stari

Edited by Manuel

Share this post


Link to post
Share on other sites
eh, da su samo problemi oko muzike.. ma nije problem mijenjat zvucnike, nego nisam bio siguran dal pasu bez preinaka, a nebi htio narusit izgled interiera jer ocu da sve ostane stock.. :rotfl

 

A ne znam sta da sad uzimam, planiram za par dana ic mjuzu slagat...

 

Ovo već izlazi iz naslova teme...ali pročitaj malo niže , imaš par tema.

Odi na cice pa čitaj 10 dana... :palacg

 

Razmisli: Koliko planiraš dati love? Novo ili polovno? Spajati na pojačalo ili ne?

Odgovori si sam na ova pitanja pa će ti već netko dati kvalitetniji odgovor , ali krajnji odabir je na tebi.

 

U krajnjem slučaju , ti kupuješ proizvod koji ćeš TI slušati a ne netko sa foruma ili tvoj lega kojem su ti explod zvučnici "super".

Dakle , ono što je nekome super , ne znači da je i tebi.

Ono što super svira u nekom autu , ne znači da će i u drugome.

 

Vezano za temu , ako ti svi kažu da idu 16cm promjera unutra , skini tapacirung i izmjeri koliko imaš mjesta u dubinu. To ti može biti jedina prepreka da kupiš preduboke zvučnike pa da ti magnet dođe do lima vrata...

Izmjeriš metrom dubinu , ostavi 1cm prostora za svaki slučaj da ti nije na "taman" i to je to. U trgovini ti na kutijama piše dubina zvučnika kod ugradnje u mm tako da ne možeš pogriješiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

do lima nemre doći nikak , može mu smetati jedino unutarnji dio tapecirunga

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol

 

ovak klokane :lol2

 

uzmi pioneer radio i daj reci kolko para misliš potrošiti pa da ti olakšam muke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovak, ne planiram nist posebno, ne, znam, dao bih jedno 2000kn... :S:S Daj rjesite me muka jer cu zapalit auto! :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovak, ne planiram nist posebno, ne, znam, dao bih jedno 2000kn... :S:S Daj rjesite me muka jer cu zapalit auto! :respekt

 

evo gle ovo

 

http://svijet-medija.hr/pioneer_deh-5200sd...,23025,154.aspx

http://svijet-medija.hr/pioneer_deh-50ub__...,15994,154.aspx

http://svijet-medija.hr/focal_kit_165a1,10740,154.aspx

http://svijet-medija.hr/ground_zero_gztc_16mk,12559,154.aspx

http://svijet-medija.hr/alpine_spg-17cs,24904,154.aspx

 

 

ovo je samo bilo na brzinu,a da ne pričam da rabljeno moreš kupiti i za 30-40% manju cijenu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su skupi ovi Pioneer zvučnici ili mi se to samo čini :rolleyes:

Mislim na uloženo/dobiveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0