2 2
kutina1

POlo 2000g-2004g

Recommended Posts

eto zanimaju me malo te linije Polica da li ga kupiti i koji su motori dobri SDI tdi1.4 neke malo mane i dobre strane vi koji ih imate!hvala pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
eto zanimaju me malo te linije Polica da li ga kupiti i koji su motori dobri SDI tdi1.4 neke malo mane i dobre strane vi koji ih imate!hvala pozz...

LInija 6n2 ili 9n???

Share this post


Link to post
Share on other sites
LInija 6n2 ili 9n???

 

svejedno ti imas ovu 6n2? koji motor i kako si zadovoljan sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
svejedno ti imas ovu 6n2? koji motor i kako si zadovoljan sa njim?

Da,ovaj iz potpisa 1.4 benga 101ks..Ok je više manje-nemogu mu dat 5-icu...Nije mu mjenjač jača strana(modelu),gule mu se plastične obloge vrata i tako...A čuj nije kao dvojka ali nemogu se žalit nešto previše..Ako gledaš dizela pitaj tu članove koji ih voze(Jura,mile)-pregledaj malo...Neznam kako ti mogu još pomoći ali ako imaš pitanja pitaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 1.4 benzinca 60KS

Auto je solidan, ne trosi puno, imam jos o plin na njmu.

Oblozi vrata gule se i na Golfu 5 pa nije neki nedostatak :bravo

Motor se dobro ponasa, mjenjač mu je možda malo krući, udobnost je dobra.

A i ima lijepu liniju i izvana i iznutra.

Edited by Zvone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prijatelj kupuje Pola tipa 2005 godina,to je 9n ako se varam.Kakvi su motori 1.4 TDI,mjenjac,jel to 3 cilindra?Zna li tko da se prodaje dobar primjerak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo prijatelj kupuje Pola tipa 2005 godina,to je 9n ako se varam.Kakvi su motori 1.4 TDI,mjenjac,jel to 3 cilindra?Zna li tko da se prodaje dobar primjerak?

 

 

frend ima 9n 2003 godiste 1.9 tdi 101 hp i oko 190 k km i nikad nista,sad ga prodaje zbog kupnje novog auta,ali fkt je dosta jak,elastican,ekonomican,ima dosta mjesta unutra fkt super autic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo prijatelj kupuje Pola tipa 2005 godina,to je 9n ako se varam.Kakvi su motori 1.4 TDI,mjenjac,jel to 3 cilindra?Zna li tko da se prodaje dobar primjerak?

 

Ja imam 9N 1.4 TDI prošao 210000km nikad ništa sa autom. meni troši 6-6,5l pošto mu je taj motor ipak malo preslab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6n2- 1,4-16v, 60ks rado izgaraju ventili, jednostavno su pretanki

 

9n- mana su silentblokovi prednjih vilica koje se zamjeni jačima i problem riješen.

1,4 tdi, u prinicipu nisam čuo nekih pritužbi, ali ja ne volim te 3-cilindraše... ako ništa drugo zbog zvuka.....

Naravno 3-cilindraši benzinci nisu ništa bolji, bezobzira dal 6v ili 12v, bobine rikavaju samo tako, čepe se katalizatori..

Dakle preporuka 1,4 benzinac, i 1,9 tdi ili sdi.....

 

Ako se što sjetim dopišem. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam 1,4 tdi motor (9n3) super autić, jeftino održavanje, malo troši, mane su navodno često pregranje žaruljica i mjenjač na nekima...ja nisam imao takvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
potrosnja 1.4 100 konja ? 6-7 litara ili vise?

Potrošnja ti je tu negdje na bengi...

A benga:

1. grad zimi normalna vožnja cca 8l,brža 9...

2. grad ljeti normalna vožnja 7l,brža 8..

3. otvorena cesta zimi normalna vožnja 6.5-7..,brža cca 8

4. otvorena cesta ljeti normalna vožnja 6l..brža cca7l

A ja se s ovim autom već skoro 3 godine vozam na plin-prosjek 8l plina...

A ide auto ok ali nije to ništa brutalno bolje od 6n-a 1.4 60ks (imao ga prije pa znam)..Da me ne shvatiš pogrešno ide on nešto bolje-pogotovo iznad 4tis okr ali u nižim okretajima nema neke velike razlike...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

---kupi 9n 1.9 sdi i nemas brige sedi pali vozi---

ja imam 6n2 gti i nebi ga bas preporucijo

sjeb.... sam 3 getribe

kumplung dosta krhak

sajla kumplunga nakon 20 000km tvrda ko kamen

saku zarulja jos kad je xenon onda cijeli pr. kraj moras raskopavat

potrosnja 1kn/1km

ulje trosi nakon 10 000 max 1 litra

pumpa centralnog

i tak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

da tak sam si nekako i mislio da ili SDi-a ili tog TDi-a,da li se polo radi u spanjolskoj??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polo 6n2 (običan), Bratislava/Slovačka. A 6n2 GTI Pamplona/Španjolska.

 

6n2 = 10/1999 do 10/2001

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 6n2 1,9sdi i evo ima 322 000km i kod mene je 8 godina kupio od prvoga vlasnika.

 

Motor sam po sebi je odličan i dan danas ali mjenjač sam 2 puta morao raditi,preslaba je i ti ležajčići unutra su koma kak su slabi.

seleni 2 puta mjenjani-savjet bolje orginal kupiti nego zamjensko sranje.

 

Kvačilo još uvjek orginalno ali čekam kad će krepati jer odvaja skroz gore,za nepovjerovati ali još uvjek prvo.

 

Bučan je dosta unutar kabine ali sve u svemu zadovoljan sam ipak je to malen autić.

 

Potrošna mizernih 5 litara a ide i ispod bez problema.

 

 

U svakom slučaju bolje pola nego Clia..... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
---kupi 9n 1.9 sdi i nemas brige sedi pali vozi---

ja imam 6n2 gti i nebi ga bas preporucijo

sjeb.... sam 3 getribe

kumplung dosta krhak

sajla kumplunga nakon 20 000km tvrda ko kamen

saku zarulja jos kad je xenon onda cijeli pr. kraj moras raskopavat

potrosnja 1kn/1km

ulje trosi nakon 10 000 max 1 litra

pumpa centralnog

i tak....

 

 

kako kome,ja sam 2 komada imao i samo pali/vozi... jedino je mjenjac osjetljiviji,ali ne ubijaš prvu i češće mjenjaš ulje u njemu i nema problema... xenon žarulju sam jednu promijenio u 4 godine na oba gti-a,kvacilo je malo tvrđe ali i nije to neka mana, ulje ni u jednom ni u drugom nisam NIKAD sipao između servisnih intervala... ni kapi...

ako oces da auto ide, auto mora trositi, otvorene ceste zapravo i nije neki potrosac (pula-zagreb-pula sa jednim rezervarom poprilicno vesele vožnje, to je nekakvih 8 litara, litru vise od rokijevog 1.4 od 100ks)...

Mozda si ti imao problema sa njim ali ne želim da se po tvom postu generalizira kako je 6n2 gti problematican auto ;)

A starci mi vec godinu dana imaju 9n3 sdi i stvarno same pohvale motoru...za tu snagu poprilicno je elastican motor...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2