1 1
dean

audi TT OEM felge

Recommended Posts

aly58728u.jpg

 

 

 

Šta je moguće da jedna ova felga 17 cola ima oko 13 kg??

Ostao sam šokiran kad mi je rekao tip koji ih prodaje da su tako teške, šta nije to previše za original felgu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je teške su ko vrag,sa gumom 224/45 su preko 20 i kusur kg :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je stvarno previše, ne znam kako su to mogli stavljati na TT, sportski auto sa tako teškim felgama. Bezveze, a baš sam ih htio uzet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da a ti ces sa tim felgama vozit brdo ili krug pa je svaki gram bitan.

 

Nemojte ljudi pricat gluposti te felge su predvidjene za ovjes identican tvome,i neki Hans je izracunao da ta tezina nece utjecat na vozne karakteristike.Moje 18 su sa gumama teske 22kg i osjetim samo razliku na bolje kada ih stavim na auto.

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da a ti ces sa tim felgama vozit brdo ili krug pa je svaki gram bitan.

 

Nemojte ljudi pricat gluposti te felge su predvidjene za ovjes identican tvome,i neki Hans je izracunao da ta tezina nece utjecat na vozne karakteristike.Moje 18 su teske 22kg i osjetim samo razliku na bolje kada ih stavim na auto.

 

Zavisi kakvu razliku očekuješ, na tako teškim felgama razlike u ubrzanjima i potrošnji mora bit...druga je stvar ako o tome ne vodiš računa

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je stvarno previše, ne znam kako su to mogli stavljati na TT, sportski auto sa tako teškim felgama. Bezveze, a baš sam ih htio uzet...

De molim te,ja jedva da primjetim razliku kad pređem na ljetni setup a debelo sam ispod performansi 1.8T motora.

To je inače kvalitetna felga koja dosta oprašta pizdarije tipa bankina i upušteni šaht ...,nije neka ljepotica ko npr Parabolka ali zato ni nedođe toliko :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zavisi kakvu razliku očekuješ, na tako teškim felgama razlike u ubrzanjima i potrošnji mora bit...druga je stvar ako o tome ne vodiš računa

 

Nema razlike ni na ubrzanju ni u potrosnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nema razlike ni na ubrzanju ni u potrosnji.

na tdiju nema...provozaj benzinca atmo.sta slabijeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa ne znam za vasa perceptivna osjetila ali ja itekako osjetim razliku izmedu ljetnog i zimskog setupa...

 

Pokusajte trcat na 100 metara u sportskim patikama i gojzericama pa vidite ima li kakve razlike...

 

Ljetne felge su mi 18'' sa gumama 235/40R18, a zimske 16'' 205/55R16, razlika u kilazi je oko 4.5 kg po kotacu, znaci zimski setup je ukupno cak 18kg laksi od ljetnog, razlika je stvarno ocita, pogotovo u meduubrzanjima, a imam dizelasa sa cca 340 Nm okretnog momenta, a na slabijim autima da i ne pricamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebaš onda vidjeti koliko je teška 18" felga od GTI-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na passatu osjetim malo, ali na tt-u tezina felgi je totalno nebitna, auto stvarno ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da mora bit razlike, ima ljudi koje boli briga kako im auto ide, bitno da izgleda. E pa meni su baš performanse na prvom mjestu, ne želim usporit auto sa nekim betonskim felgama.

A inače kažu da 1 kg više na kotaču je kao 4 kg više u autu. Pa vi sad računajte. Koliko sam vidio na nekoj listi, moja original felga 15-ka bi trebala imati oko 7 kg, ako ova ima 12,5-13, to je skoro dupla razlika!

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prejaka mi je rasprava o težini felgi , a većima ima woofer i pojačalo u bunkeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da s jačim autom manje osjetiš te razlike bez obzira bilo to dizel ili benzin a to nema veze sa samom težinom auta jer je to dosta manje mase koju motor mora pokrenuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prejaka mi je rasprava o težini felgi , a većima ima woofer i pojačalo u bunkeru...

 

To i ja pokusavam reci.

 

Sve ove aftermarket felge su teske ko kamen osim nekih trkacih ,ali ja mislim da se puno veca razlika osjeti ako se poveca ukupni promjer kotaca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je Bagi rekao-neovesene ili ovjesene mase nije isto za ovjes (bas se zgodno ponavlja rijec OVJES a ne motor ili ubrzanje ili krajnja brzina ili potrosnja ).

Naravno, zavisi i kako koristis auto ( na primjer s kuca-posssooo pa poooso-kuca gradska voznja...neces nist osjetit)

Edited by Sasha

Share this post


Link to post
Share on other sites

osjeti se 100% razlika!!! i na slabijem i na jačem motoru!!! ko što je netko rekao za patike i gojzerice....

tu nema priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda ekipa kojoj je bitna stotinka ubrzanja napravit iduce:

1) kupit felge koje su lagane i sto manje,nebitno kako izgledaju,oz racing asortiman ili rota wheels

2) pocupat iz auta sve osim sica i volana.

znam znam,pretjerujem,ali jebat mu mamu,treba se odlucit FUNCTION ili FASHION.

na tdi motoru dosada nisam primjetio neki umor sa vecom i tezom felgom jer je ipak okretni moment velik...eventualno bi primjetio pri burnoutu LOL

navise se osjeti razlika...sta je felga teza ,novcanik je laksi.jer trap pati pa bi cesce minja selene ...ja nista drugo neprimjetih a navoza sam se s raznoraznim dimenzijama gume i felge.

a posto vozim tdi svima je jasno da mi auto nije za stazu i time attack-

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Lupo 1.0 sa kovanim , ultralaganim audi felgama i nije mu pomoglo - auto NE IDE.

 

Onda sam stavio 1.8T pa je letio.

Edited by Rallye VR6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imao sam Lupo 1.0 sa kovanim , ultralaganim audi felgama i nije mu pomoglo - auto NE IDE.

 

Onda sam stavio 1.8T pa je letio.

 

slazem s ovim,rasprava treba zavrsit :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imao sam Lupo 1.0 sa kovanim , ultralaganim audi felgama i nije mu pomoglo - auto NE IDE.

 

Onda sam stavio 1.8T pa je letio.

A koja je svrha ovog posta? Normalno da 1.0 neće ići ni sa ultralagnim felgama, a isto tako i 1.8T možeš usporit sa teškim felgama. Zato ti imaš ultraleggere na svom Lupu sa kojim voziš streetrace i koji ima pun kurac ks, ali opet gledaš na težinu felge.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A koja je svrha ovog posta? Normalno da 1.0 neće ići ni sa ultralagnim felgama, a isto tako i 1.8T možeš usporit sa teškim felgama.

 

Eto , sam si si odgovorio

 

Zato ti imaš ultraleggere na svom Lupu sa kojim voziš streetrace i koji ima pun kurac ks, ali opet gledaš na težinu felge.

 

Vjeruj mi da mi da o težini uopće nisam razmišljao. Trebala mi je Ultraleggera 17'' jer je to jedna od rijetkih felgi na koju stane 6 klipna čeljust i 334mm disk. Pa je nije bilo nego mi je čovjek ponudio 18'' ,pa sam stavio 345mm disk. Eto zato je ultraleggera gore.

 

Jednako bi on išao i sa bilo kojom drugom felgom. Razlike postoje , ali to je sve zanemarivo u normalnoj upotrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj koga zamara razlike u potrosnji najbolje da se ne odmiče od orginala

da me to hebe nebi stavio 17" na međuliniju ostao bi na 14"

sad imam 15" zimske (G60 kočnice) i 17" ljetne i auto ide bolje na ljetnim a potrošnja se valjda ni za decilitar nije promjenila

Share this post


Link to post
Share on other sites

hebote pa sve sami kerummi i todorići na forumu, svima se je** za potrošnju....

 

 

Da radite 50 000 i više godišnje itekako bi vas zanimala potrošnja a za podrkarije do kafića i nazad normalno je da nije bitna potrošnja nego kak auto izgleda...

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1