3 3
Vedr@n

Golf IV senzor vratiju

Recommended Posts

Pozdrav grupi!

 

Imam Golfa 4 TDI, riknuo mi je senzor koji registrira otvaranje vratiju na suvozačevim vratima prije dvije godine. Išao sam u ovlašteni da vidim što se da napraviti,rekli mi da trebam mijenjat cijelu bravu jer je taj senzor u bravi a nova brava dođe 1100kn. Ostavio sam tako ali mi je sad riknuo i onaj u vratima vozača. Pošto ako se auto otključa i ne registrira otvaranje vratiju onda se automatski zaključa nakon 30 sek pa postoji šansa da mi tako zaključa i ključeve unutra.

Jel zna netko kakvog meštra u Rijeci i okolici možda se taj senzor može samo prelemit ili nekako popravit jer 2200 kn za nove brave nedam.

 

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz malo muke to možeš i sam popraviti, stvar je u mikroprekidačima koji dođu neznam kakvih 20kn, samo moraš rastavit cijela vrata... ako ti se neda, odi kod auto el. Robi na Viškovu, kad mi šta rikne uvijek idem kod njega i sve popravi.... ako ćeš broj pošaljem ti PM ili ako te šta interesira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se priključim temi. I meni je crko taj mikroprekidač u desnim vratima konstatacija autoelekrtričara, i kaže ako nabavim taj mikroprekidač da će ga zamjeniti. Pošto sam u ZG u čipoteci našao sličan mikroprekidaš i kupio 2 komada da imam u rezervi cijena jednog je bila 3,80 kn. Dođem kod majstora i kažem evo mikro prekidači ajde raskapaj to i složi on kaže da mu se ne da sa tim zezati :(:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mozes stavit kakvu sliku tog prekidaca ili napisat kak se zove? i meni je otisao pa da znam kakav trebam trazit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mora uvijek znaciti da je crko mikroprekidac,cesto se zna dogoditi da stampana plocica unutar elektromotora brave

izgubi spoj na zalemljenim pinovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne mora uvijek znaciti da je crko mikroprekidac,cesto se zna dogoditi da stampana plocica unutar elektromotora brave

izgubi spoj na zalemljenim pinovima...

 

potpis, cesto lemovi izgledaju ok, al na ommetru nema nista tj ne prenose struju, pa kad se vec igra s mikroprekidacima bilo bi pozeljno rastaviti i bravu i provjeriti stampanu plocu unutar same brave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto ne radi taj prekidač na vozačkim vratima, tj nekad radi nekad ne, pa mi se znalo dogodit da mi se zaključa, il da mi se pali alarm jer nije skužio da sam ga otključao i sl.

Zanima i mene koliko dođe da to netko zamjeni? Ako nađeš javi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pripazi da ti se kljuci ne zakljucaju unutra,vidio kad se to dogodilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mene :-)

 

zapeo na skidanju brave (treba neki posebni ključ kojeg nemam a nije mi se išlo kupovati). sada sam u gužvi pa ne stignem

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj "posebni kljuc" je pretpostavljam torx...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jep, neki 12 kutni, malo veći (nemam pojma koji jer nisam u blizini auta ali mi se čini 40 ili veći)

mislim da sam vidio da imaju takvih u Gramatu ili gdje već pa mi se nije išlo samo po ključ

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3